מדיה

תכף אשוב: איפה היה מנהל רשת ב' יאיר קורן כשהכתבים נקראו להיות בכוננות?

קורן שימש כשופט בתחרות יין בגרמניה. גורמים ברדיו ביקרו את החלטתו לא לחזור ארצה עם התגברות המתיחות בסוריה, כפי שקרה גם במבצע עמוד ענן
אלכסנדר כץ |  14
כשתופי המלחמה רועמים, לא כולם נבהלים: אתמול בבוקר (יום ב\') חזר יאיר קורן לעבודתו כמנהל רשת ב\' של קול ישראל, לאחר חופשה בת כשבוע, אולם הוא פספס את הימים בהם המתיחות בגזרה הסורית הגיעה לשיאים, וכתביו נתבקשו להיות בכוננות.

אז איפה היה קורן? עובדיו מעריכים כי הוא שהה בגרמניה בדיוק בעת בה נערכה שם תחרות היין היוקרתית מונדוס-ויני המעניקה את אחד הפרסים היוקרתיים ביותר היין בעולם, בה הוא שימש בשופט. התחרות מתקיימת בגרמניה במשך שבועיים, בסוף אוגוסט ותחילת ספטמבר, ומגיעים אליהו כ-180 מומחי יין לטעום יותר מ-6,000 יינות מכל רחבי העולם. לאתר האינטרנט של התחרות - לחצו כאן .כאמור, במקביל לתחרות היין החשובה, במזרח התיכון המתיחות הגיעה לשיא עם איומיה של ארה\"ב לתקוף את סוריה לאחר שהמשטר הסורי הואשם כי הרג במהלך תקיפה באמצעות גז כ-1,400 אזרחים סורים, בהם נשים וילדים. במערכת החדשות של רשת ב\', כמו במערכות תקשורת אחרות בישראל, נכנסו לכוננות מלחמה והכתבים נקראו להיות מוכנים לכל אירוע שלא יבוא. \"בשל האפשרות לתקיפה אמריקאית בסוריה, אבקש מכל אנשי החדשות להיות דרוכים וזמינים בימים האלה למטלות שיידרשו בהתאם לאירועים\", כתב מזכיר המערכת יוסי הדר בהודעת SMS ביום חמישי החולף.

\"הכתבים נקראים להיות בכוננות, אבל המנהל שלהם - יאיר קורן, נמצא בחו\"ל\", זעמו גורמים ברשת ב\', \"וזו לא הפעם הראשונה. גם בשנה שעברה זה קרה\". אותם מקורות מתכוונים לנובמבר 2012, אז במקביל לתחרות יין באיטליה בה שימש קורן כשופט, בישראל התחולל מבצע עמוד ענן. בסוף נובמבר פורסם באתר העין השביעית כי כי קורן שהה בחופשה בדיוק כשישראל התנקשה בחייו של ראש המערך הצבאי של חמאס בעזה, ובכך נפתח מבצע עמוד ענן. למרות זאת, כך על פי הפרסום, קורן לא חזר ארצה.

תחביבו הגדול של קורן (שהוא גם ככל הנראה עיסוקו הצדדי) ידוע לכל. בעבר אף פורסם ב\'הארץ\' כי קורן אף דיווח כמה פעמים בתחנה על אירועי יין בהם שימש כשופט, ולפחות במקרה אחד - בתחרות \'ויניטלי 2011\' עשה זאת בלי גילוי נאות. ברשות השידור אף סירבו בעבר להתייחס לנוהל עבודה פרטית שיוחס לקורן.


קורן ברשימת השופטים בתחרות בגרמניה (צילום מסך)

יש לציין כי קורן שהה בחופשה פרטית, וכמו לכל עובד, הדבר מותר ואף רצוי. הביקורת בתוך רשות השידור, נסובה על כך שהוא לא חזר ארצה כשהתברר כי המצב הביטחוני רגיש במיוחד, וכי מדובר כבר על דפוס התנהלות חוזר, כפי שקרה לפני כ-9 חודשים.

מרשות השידור נמסר בתגובה לפניית אייס: \"מדובר בחופשה פרטית של 7 ימים שאושרה לפני כמה חודשים. את מקומו מילא כפי שנקבע בנהלים, מזכיר המערכת\".
תגובות לכתבה(14):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 11.
  תגובה לתכנית יומן הצהריים ברשת ב' יום א' 6.4.
  דליה נאור 06/04/2014 13:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מנחה התכנית אמוץ שפירא, העורכת אורית ברקאי. בימים אלה רשות השידור מאויימת בסגירה על ידי השר גלעד ארדן. אקט מוטל בספק לגבי המניע והמטרה אנשי רשות השידור הופיעו בין השאר בתכנית פוליטיקה בשבוע החולף. יאיר קורן דיבר בשבחו של השידור הציבורי ועל כך אני תומכת בו. בדבריו הדגיש את חוסר הפניות וההשפעה של פוליטיקאים על החדשות ברשת ב'. האזנתי היום לתכנית הצהריים, לאחר התפוצצות המשא ומתן עם הפלשתינאים. הוזמנו לראיון ראש הממשלה שאיים על הפלשתינאים בסנקציות על התנהגות חד צדדית. אחריו, לתמיכת המסרים הופיעו נפתלי בנט, בטון שחצני ומאיים, אחריו, כרגיל שטייניץ הוסיף מלט למסר ולבסוף איילת שקד מייצגת הקו התקיף והמאשים. מן הצד השני דיבר אלעזר שטרן שהביא מבט אחר,על התקיעות. קריסטל נתן פרשנות פוליטית כללית לגבי הסיכויים . בהמשך הוזמן כדורה פארס מהרשות הפלשתינית. הביע תקווה שהמו"מ יימשך וכי ההגיון ינצח.אמוץ שפירא כמנהגם של מנחים המראיינים פלשתינאים הוכיח אותו על אחריות לפיצוץ המו"מ. אני פונה למנחה וליוני קורןהעומד בראש מערכת החדשות האם לדיווח כזה התכוון כשדיבר על עיתונות חפשית? בתקצירי החדשות חזרו והשמיעו את המסרים הנוקשים של ראש הממשלה. הרגשתי שמי שעמד מאחרי התכנית הוא קולו והנחייתו של ראש הממשלה. הפתיחות לחשוב התחלפה בדמגוגיה ובהשתלת מסרים לראשו של המאזין שחלילה לא יטעה לחשוב או לבקר את המדיניות המניפולטיבית של הממשלה שנווטה את מהליכה בתחכום שקוף בדיוק לנקודה זו ועתה היא משפשת ידיה בשביעות רצון תודה
  סגור
 • 10.
  מהרסייך ומחריבייך ממך ייצאו. עכשיו הם צולבים
  נמצא שם 08/09/2013 18:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  את השפוי היחיד ובעל שיקול הדעת שעוד נותר שם בים הטמטום והשחיתות הזה. תמיד הצטיינו עובדי רשוה"ש בעיקר בהרס עצמי. לחיים!
  סגור
 • בדיחה טובה
  גם נמצאת שם 09/09/2013 12:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  השפוי היחיד? בעל שיקול הדעת? אולי יותר בכיוון של בובה חסרת עמוד שדרה וידע ניהולי שנבחר לתפקיד רק בגלל היותו יס-מן? כן, עכשיו זה כבר נשמע תואם יותר למציאות. אז.. לחיים! (לחיי הנהלה שפויה יותר ובעלת שיקול דעת אמיתי)
  סגור
 • 9.
  כמה מושחת המקום הזה (ל"ת)
  מי זה בכלל 06/09/2013 09:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 8.
  נו ו.....רוצה לומר?
  איש חכם 05/09/2013 10:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מעולם לא ראיתי אירגון שהעובדים בו משתלחים כך במנהליהם ועל שטויות והכל מיד ברשת.
  סגור
 • רוצה לומר שיילכו כבר הביתה
  העובדים 05/09/2013 20:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זה כי מעולם לא ראינו ארגון עם מנהלים כל כך חדלי אישים (נכון, הם מינויים פוליטיים אבל בכל זאת...) וכל כך לא מוכשרים לתפקיד. הגיע זמנם ללכת הביתה, אבל קודם שיעברו במשטרה ואצל מבקר המדינה. החגיגה רק מתחילה.
  סגור
 • 7.
  "ישראל התנקשה בחייו של ראש המערך הצבאי"... (ל"ת)
  זה ניסוח רציני?? 04/09/2013 12:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 6.
  יאיר קורן הוא חדל אישים
  שולי 04/09/2013 11:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האיש מושחת מן היסוד, מיזנטרופ ורב תככים. איש רע וקטן. אבל אל דאגה, בקרוב ישוב לחור שממנו צץ. לחיים לגום מכוס התרעלה שבמו ידיך רקחת
  סגור
 • 5.
  לסגור מיד את רשעות השידור
  שונא מושחתים 03/09/2013 23:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נבלות אוכלי חינם,ששודדים את הציבור הישראלי בחסות החוק
  סגור
 • 4.
  נו באמת?....סקופ ענק אלכסנדר,אתה בדרך לפוליצר (ל"ת)
  עובד 03/09/2013 19:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  תגובת רשות השידור שערורייתית!
  עובד 03/09/2013 18:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מישהו צריך לבדוק טוב-טוב את תגובת רשות השידור לכתבה הזו: כללי רשות השידור קובעים במפורש שמנהל לא יכול לקבל אישור לעבודה פרטית, למעט הנחיית טקסים או הרצאות במוסדות להשכלה גבוהה. מכיוון שלכולם ברור שלשפוט בתחרות יין בגרמניה (ומי בדיוק מימן לו את הנסיעה לשם?!) לא נכלל ביוצאי הדופן, הרי שאסור ליאיר קורן לעבודה בחלטורה היקרה הזו שהוא מסדר לעצמו כל פעם. אז מה עושה רשות השידור במקום לברר ולהוקיע אותו כמו במינהל תקין? מגבה אותו, וכותבת שזו "חופשה פרטית". אז מה אם זו חופשה פרטית?! זה אומר שכל עובד או מנהל יכול לקחת חופשה ולעבוד איפה שמתחשק לו ולקבל כסף ממי שמתחשק לו? למישהו עם סטנדרטים מינימליים (יוני בן מנחם, אמיר גילת, מיקי מירו ואחרים לא נכללים כמובן בקבוצה הזו...) זה נראה תקין?! אז לפני שממנים ועדות וכותבים דו"חות, צריך לעשות דבר אחד דחוף: להעיף לכל הרוחות את ההנהלה המושחתת הזו.
  סגור
 • עבודה פרטית בניגוד לנהלים
  א.מוטרו 05/09/2013 00:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ברשות השידור עשו לעצמם הרגל,למי שחפצים ביקרו מאשרים לו עבודה פרטית או מעלימים עין מכך,ולמי שלא יורדים לחייו. מבקר המדינה והנציבות חייבים להיכנס לעובי התופעה ולמצות את הדין עם הנוגעים בדבר. לעניין יאיר קורן חייבים לבדוק האם הייתה כאן חריגה מהנהלים ואם כן מי אישר זאת.
  סגור
 • 2.
  עדיף שישפוט בתחרויות יין מאשר ינהל מערכת
  עובד ברשות השידוק 03/09/2013 18:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חדשות בישראל. ויפה שעה אחת קודם
  סגור
 • 1.
  לחיים (ל"ת)
  יאיר 03/09/2013 18:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור