מדיה

אחרי שאושרה כבר 4 פעמים: התכנית של קבוצת 'לאטמה' תעלה ב-2014, אולי

יו"ר ועדת החינוך ח"כ עמרם מצנע הורה לרשות השידור לדווח על הסכם עם 'לאטמה' לשידור תכניתה בערוץ 1. מנכ"ל ויו"ר הרשות אישרו כי היא תשודר
אלכסנדר כץ |  4
מהדורת השבט של קבוצת 'לאטמה' (צילום צילום מסך)
חברי צוות לאטמה יכולים לחייך בסיום ישיבת ועדת החינוך של הכנסת, כשעל פניו נראה שתכנית הסאטירה מהדורת השבט שהם אמורים להפיק לערוץ 1, תעלה לאוויר בקרוב. מאידך, יש לזכור כי מוסדות רשות השידור אישרו את התכנית כבר 4 פעמים, וחברה במוסדות אמרה כי לדעתה נראה שהרשות עשתה הכל כדי שהתכנית לא תשודר. כזכור, רשות השידור החליטה בעבר על הפקה ושיבוץ של 3 תכניות סאטירה, כשאחת מהן היא \'היהודים באים\' שכבר הופקה, ועל פניו מזוהה עם השמאל.

הישיבה היום (יום ב\') התכנסה בעקבות הצעה לסדר של ח\"כ איילת שקד - לאחר פנייה של האגודה לזכות הציבור לדעת. שקד ביקשה לדעת מדוע הוסרה תכנית הסאטירה לאטמה מלוח השידורים של ערוץ 1. שקד אמרה כי \"רשות השידור שייכת לציבור כולו ולכן מה שאנחנו כנבחרי ציבור לא יכולים לבוא בדרישות לערוץ 2 ו-10, כן יכולים לבוא בדרישה לערוץ 1. אנחנו דורשים שאם יש מכרזים לתכניות פוליטיות, הן צריכות להיות מאוזנות\".

מנכ\"ל רשות השידור יוני בן מנחם אמר כי ב-2013 הוחלט לחתום עם 2 תכניות: \'לאטמה\' ו\'שלום בית\', כאשר לכל אחת הוקצה 4 מליון שקלים. \"רשות השידור ביטלה את התקצוב על סך 8 מיליון שקלים ביחד, והעבירה את הכסף לתכנית דוקו \'תולדות ארץ ישראל\' בנימוק שאין להן ערך ציבורי ארוך טווח. יחד עם זאת\", אמר בן מנחם, \"הלך הרוח בוועדת התוכן כעת, לאחר שאושרה הפקת התכנית בכל זאת, היא להעלות את 2 התכניות במקביל\".

לדבריו, \"תכנית הסאטירה \'היהודים באים\' אושרה ושולמה כבר ב-2012. הדיון על \'לאטמה\' התחדש שוב ושיבצנו אותה לשנת 2014. כעת אנחנו מחכים שמוסדות רשות השידור יאשרו אותה והן טרם אישרו\".

חברת ועדת התוכן של רשות השידור, דבורי הנדלר, טענה בישיבה כי \'מהדורת השבט\' של \'לאטמה\' \"התבקשה להציג דברים ששום חברת הפקה אחרת לא נדרשה להם כגון מצב פיננסי ופיילוט\". לדבריה, \"זה נעשה בשביל שהתכנית לא תאושר, כאשר ועדת התוכן כבר אישרה את התכנית 4 פעמים\".

המנכ\"ל בן מנחם תלה את האישור האחרון - הרביעי במספר - באישור תכנית העבודה, ואילו יו\"ר הרשות ד\"ר אמיר גילת עדכן כי התכנית תשודר במהלך 2014.

ח\"כ משה פייגלין אמר לנציגי הרשות כי \"הציבור חשדן כלפיכם ובצדק. ההתנהלות כאן מעצימה את החשדנות הזאת. יש רשות שידור שנותנת פור לאחרים ומקשה על אחרים. ישנה חשדנות מוצדקת עמוקה מאד כלפי התקשורת הישראלית בכלל ועל רקע זה אני אומר לכם, התכנית של \'לאטמה\' מקבלת קריטריונים קשים יותר מתכניות אחרות וזה מעצים את החשד\".


בסיכום הדיון הורה יו\"ר הוועדה ח\"כ עמרם מצנע, לרשות השידור לדווח על חתימת ההסכם עם תכנית הסאטירה של \'לאטמה\', לאחר אותה \"סחבת ארוכה במיוחד\", ואמר: \"שמענו את הצדדים, ודי התפלאנו לשמוע על דרך הייסורים שעוברת התכנית \'לאטמה\' בדרך לשידורה בפני עם ישראל. אנחנו מבקשים דיווח שאכן ב-1 בינואר נחתם ההסכם שמאפשר להפיק את התכנית\". ח\"כ מצנע הוסיף עוד כי \"אנחנו עדיין מבקשים מהנהלת רשות השידור באמצעות הייעוץ המשפטי והחשבים לבחון אפשרות להקדים את ההתקשרות עוד לשנת 2013 על בסיס תקציבי 2014\".
תגובות לכתבה(4):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  אבל למה לא משדרים את לאטמה בטלויזיה?מה הנימוק (ל"ת)
  מלכה 26/01/2014 23:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  נו. מה תגידו עכשיו? זאת לא סיבה מספקת לסגירה?
  שנערון 19/11/2013 11:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בעצם זאת הסיבה שאף פעם לא יסגרו
  סגור
 • 1.
  ועדת כנסת קובעת לוח שידורים .
  פוליטיזציה שידורית 18/11/2013 18:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלטון הפוליטיקאים על רשות השידור
  סגור
 • ועדת החינוך לא קובעת את התכנים
  דבי נחום 18/11/2013 21:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  - הדיון התכנס בעקבות בקשה של ח״כ אילת שקד על שמירת לוח שידורים מאוזן. בלי קשר לתכנים הספציפים.
  סגור