קבוצת קו מנחה אייס Bizportal תפוז flix טאבו ישיר תקדין חשבים מגמות רשם החברות
פרסום ראשון

חמצן לתחנות הרדיו האזוריות: צפויות לקבל חזרה חלק מהערבויות שהפקידו

כשנה לאחר ביטול דמי הזיכיון בסך 1%, דרשו 14 מנכ"לי התחנות בפגישה עם שי באב"ד, החזר על התשלום. צפוי להגיע ל-250-300 אלף שקלים לתחנה
 |  0
חמצן לתחנות הרדיו האזוריות: צפויות לקבל חזרה חלק מהערבויות שהפקידו
(צילום ארכיון: אלכסנדר כץ), צילום: אלכסנדר כץ
הרשות השנייה תחזיר לתחנות הרדיו האזוריות חלק מהערבויות הבנקאיות שהפקידו - כך נודע לאייס. ההחלטה התקבלה לאחר פגישה של 14 מנכ"לים של תחנות אזוריות, עם מנכ"ל הרשות שי באב"ד.

16 התחנות האזוריות הפקידו כל אחת ערבויות בנקאיות על סך של כ-800 אלף שקלים, וזאת כדי להבטיח מספר דברים. הראשון - תשלום תמלוגים למדינה על השימוש בתדר. הדבר השני - הבטחת לוח השידורים כפי שהתחנה התחייבה לו במהלך המכרז. והדבר השלישי - תשלום מראשון על חשבון עיצומים כספיים עתידיים שהרשות עשויה להטיל מעת לעת על תחנה כזו או אחרת.

מאז הקמת מערך התחנות האזוריות באמצע שנות ה-90, עמד רף התמלוגים ששילמו התחנות על 4%, בנוסף על דמי זיכיון ואגרת תדרים שהתחנות שילמו לרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו. ב-2011, לאחר התערבות של שר האוצר לשעבר יובל שטייניץ ושר התקשורת הקודם משה כחלון, הופחתו דמי התמלוגים ל-2.5%, ומ-2013 אמורים היו לעמוד על 1% באופן קבוע, אולם שטייניץ החליט באותה עת לבטל גם את החלק הזה , וזאת במקביל לביטול התמלוגים לזכייניות הטלוויזיה המסחריות.

בישיבה בה השתתפו מרבית מנכ"לי התחנות עם באב"ד ב-14 בינואר, הם דרשו להחזיר את אותו חלק שנוגע לערבויות על התמלוגים. "בסופו של דבר, הסכים באב"ד לדרישה", אמר גורם שנכח בפגישה, "זה החזר של מאות אלפי שקלים לתחנה".

מהרשות השנייה נמסר: "הרשות אכן בודקת נושא זה".
הגב לכתבה

יש להזין שם בן לפחות שני תווים
יש להזין נושא בן לפחות שני תווים
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה

ליצירת תגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעית תקשורת, אנא נסה שנית
שלח מחדש

אייס דרושים

+ לכל המשרות
תפקיד חברה איזור
פלנר חסוי תל אביב שלח קו”ח
תקציבאי ענבר מרחב G תל אביב שלח קו”ח
ארט חסוי תל אביב שלח קו”ח

הכי במדור

הכי נקראות
הכי מטוקבקות
הכי ויראליות
היום
השבוע
החודש

הרשמה לניוזלטרים

עליך לאשר את תנאי השימוש לשם הרשמה לניוזלטרים
הרשם
הרשמתך עברה בהצלחה