קבוצת קו מנחה אייס Bizportal תפוז flix טאבו ישיר תקדין חשבים מגמות רשם החברות

ערוץ הכנסת לא הנגיש שידורים לחרשים - הזכיין 'חדשות 2' נקנס ב-100 אלף ש'

הערוץ שמופעל ע"י 'חדשות 2' הפר חוק המחייב שידור עם כתוביות ושפת סימנים. בעבר הפר את החוק, אבל הפעם מועצת הכבלים והלוויין לא ויתרה לו
 |  0
ערוץ הכנסת לא הנגיש שידורים לחרשים - הזכיין 'חדשות 2' נקנס ב-100 אלף ש'
ערוץ הכנסת ערוץ 99, צילום: יח"צ
מועצת הכבלים והלוויין הטילה קנס של כ-100 אלף שקלים על ערוץ הכנסת - ערוץ 99, בגין הפרת הוראות בנושא הנגשת שידורים לבעלי מוגבלויות. הערוץ מסקר בעשור האחרון את פעילות הכנסת ו-ועדותיה, ומופעל על ידי חברת החדשות של ערוץ 2.

חוק שידורי טלוויזיה (כתוביות ושפת סימנים), התשס"ה-2005 (להלן: חוק הכתוביות) קובע כי יש להנגיש את שידורי הטלוויזיה לאוכלוסייה כבדת השמיעה. המועצה אמורה לאכוף חוק זה על הערוצים הפועלים תחת פיקוחה.

במסגרת הפיקוח השנתי על ערוץ הכנסת, בחנה המועצה בין היתר את עמידתו בחוק הכתוביות הקובע גם את החובה ללוות שידורים חיים בכתוביות. לאחר בדיקה מקיפה, לרבות קבלת תגובת הערוץ בכתב ובעל פה, נקבע כי היעדר ליווי בכתוביות של שידורים חיים מן המליאה ומוועדות הכנסת, מהווה הפרה של החוק ופוגע במטרה להנגיש את שידורי ערוץ הכנסת לאוכלוסייה כבדת השמיעה ובעיגון זכותם של אנשים עם מוגבלות להשתתפות שוויונית ופעילה בכל תחומי החיים.

מאחר שמדובר בהפרת חקיקה ראשית של הכנסת בעלת היבטים חברתיים שנדונה מול ערוץ הכנסת גם בעבר, הוחלט הפעם להטיל על מפיקת הערוץ - 'חדשות 2' עיצום כספי בסכום של 100,800 שקלים. כמו כן נמסר למפיקת הערוץ כי אם לא ישולם העיצום, תהיה המועצה רשאית לפעול לגבייתו בדרך של מימוש ערבויות שקיימות בידי המועצה בהתאם להוראות רישיון ערוץ הכנסת.

בערוץ הכנסת ביקשו לא להתייחס לדברים. מ"מ יו"ר המועצה, מימון שמילה, מסר: "המועצה רואה חשיבות רבה בהנגשת שידורים לכלל אזרחי המדינה ולא תאפשר הפרה של הוראות. המועצה תמשיך לפעול בפעולות פיקוח ואכיפה על מנת למנוע הפרות בכלל ובתחום זה בפרט".
תגיות   ערוץ הכנסת

הגב לכתבה

יש להזין שם בן לפחות שני תווים
יש להזין נושא בן לפחות שני תווים
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה

ליצירת תגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעית תקשורת, אנא נסה שנית
שלח מחדש

אייס דרושים

+ לכל המשרות
תפקיד חברה איזור
תקציבאי גליקמן שמיר... המרכז שלח קו”ח
יועץ תקשורת בן חורין אל... המרכז שלח קו”ח
תקציבאי חסוי תל אביב שלח קו”ח
מנהל מכירות חסוי כל הארץ שלח קו”ח
מפיק חסוי המרכז שלח קו”ח

הכי במדור

הכי נקראות
הכי מטוקבקות
הכי ויראליות
היום
השבוע
החודש
אין מאמרים להצגה

הרשמה לניוזלטרים

עליך לאשר את תנאי השימוש לשם הרשמה לניוזלטרים
הרשם
הרשמתך עברה בהצלחה