מדיה

'יתד' מציע למפרסמים לפנות למשטרה: "אנו עדים לאיומים לפגוע בכם ובעסקיכם"

מנכ"ל 'יתד נאמן' פנה למפרסמים ורמז כי 'הפלס' איים על ח"כים מ'דגל התורה'. ב'הפלס' זועמים: "עשו קרטל נגדנו, כל משרדי הפרסום מחרימים אותנו"
אלכסנדר כץ |  15
יתד נאמן (צילום יתד נאמן)
המלחמה העקובה מדם בתקשורת החרדית, לא שוככת. לאייס נודע כי מנכ\"ל יתד נאמן שלח ביום שישי מכתב לעשרות מפרסמים בו הפנה אצבע מאשימה כלפי אנשי עיתון הפלס - מבלי לציין את שמו של העיתון - על כך שאנשיו הטרידו ואיימו לכאורה על מפרסמים. המנכ\"ל זליג אורלנסקי, אף המליץ למפרסמים שנתקלו בתופעות כאלה, לפנות למשטרה.

כפי שפרסם אייס לפני כחודשיים, מזה תקופה ארוכה שמתקיים מאבק אימים בין 2 העיתונים , כולל חרמות של רבנים, פניות אגרסיביות למשרדי פרסום ולמפרסמי, הטרדות ואיומים ב\"קלטות לוהטות\". באותה כתבה תיארו גורמים בשוק התקשורת פניות למנהלי וסמנכ\"לי שיווק, ואף למנכ\"לי חברות, לעיתים עשרות פעמים ביום - שהמכנה המשותף לכל פניות אלה, הוא השאלה \"למה אתם מפרסמים פה ולא אצלנו?\". \"החבר\'ה מארגנים קבוצת טלפנים שמתקשרת ממספרי טלפון פיקטיביים\", סיפר באותה עת איש פרסום מהמגזר החרדי, ש\"זכה\" בעצמו לפניות רבות וטורדניות. \"הם משיגים את מנהלי השיווק, ומתקשרים בלי סוף. זה מאד מלחיץ את מי שלא מכיר את המגזר, כאשר אומרים לו ש\'הוא פוגע במגזר החרדי\' בכך שהוא לא מפרסם ב\'הפלס\'\".

מנגד, גם גורם שפרסם ב\'הפלס\' מספר על תופעה דומה, בה זכה בעקבות הפרסום לפניות לא נעימות. \"מרגע הפרסום בעיתון, קיבלתי עשרות פניות ב-SMS, במייל ובפקס, במשך סוף שבוע שלם, איך זה פוגע במגזר החרדי וברבנים\", הוא סיפר. \"נדהמתי מהדבר הזה והשותפה שלי הייתה בהלם ואמרה שהיא לא וראה טעם להמשיך בהתקשרות עם העיתון. הייתה הטרדה ברמות ובתדירות שלא נתקלתי בהן בעבר, אבל זה לא שהרגשתי מאוים פיזית, לא הייתה תחושה כזאת\".

ועכשיו: המנכ\"ל מפשיל שרוולים

במכתבו של אורלנסקי מסוף השבוע, נכתב: \"בתקופה האחרונה אנו עדים למתקפה חסרת תקדים, שלוחת רסן, הכוללת הטרדות ואיומים לפגוע בכם, בעסקיכם ובמוצריכם, רק משום שגם אתם - כמרבית החברות הגדולות ונותני השירותים במשק הפונים ללקוח החרדי - בוחרים לפרסם ב\'יתד נאמן\', העיתון המוביל והנקרא ביותר בציבור החרדי\".

לדבריו, \"מסע איומים זה מאורגן על ידי מספר פעילים מקבוצת מיעוט קטנה בציבור החרדי, שבהוראת גדולי התורה סולקו מכל עמדות ההשפעה הציבוריות במגזר, על רקע ערעורם על ההנהגה המובילה והמקובלת על רובו המוחלט של הציבור... במצוקתם, נוקטים פעילי אותה קבוצה בצעדים מן הסוג שהנכם חווים, לא רק כלפיכם, המפרסמים ב\'יתד נאמן\', אלא גם כלפי גורמים רבים נוספים בהם הם רואים את האחראים באופן ישיר או עקיף לדחיקתם ממוקדי הכח וההשפעה. הם תוקפים ומטרידים ללא הרף את נציגי \'דגל התורה\' בכנסת, חברי הכנסת הרב משה גפני, הרב אורי מקלב והרב יעקב אשר וכן את הנציגים ברשויות המקומיות, את המוסדות המרכזיים במגזר, אותנו אנשי \'יתד נאמן\', וכמו כן את משרדי הפרסום החרדיים המכירים היטב את המגמות במגזר ופועלים בהתאם לשיקול דעת מקצועי והוגן\".

בכל מקרה, מציין אורלנסקי, \"אנו משוכנעים כי זהו גל עכור שיחלוף, כאשר הם יבינו כי באיומים ובהטרדות לא ישיגו דבר. עד שזה יקרה, הכתובת לטיפול בתופעה היא משטרת ישראל ורשויות החוק\".

ב\'יתד נאמן\' אישרו כי נשלח המכתב. מנכ\"ל הפלס, יעקב לאבין, זעם על תוכן המכתב, והאשים את אנשי יתד נאמן בהפעלת איומים: \"יש מאבק אדיר נגדנו. עשו קרטל נגדנו. הנה - סגרתי חוזה עם חברת הפקה, ואחר כך נאמר לי שיתד לא אפשר להם לעבוד איתי. אותו דבר עם בית דפוס. כבר כמעט שנתיים שמתנהלים נגדנו מאבקים ואיומים - כל משרדי הפרסום מחרימים אותנו בצורה טוטאלית, מקבלים אולי כסף, אפילו הרבה כסף, בשביל להחרים אותנו. אין אף חברת פרסום אחת שמפרסמת אצלנו, למרות שנתוני סקר TGI הוכיחו שאנחנו הכי נקראים בסוף שבוע\".

בנוגע לטענות שעלו במכתבו של אורלנסקי כי גם פוליטיקאים הוטרדו, לא ניתן היה להשיג את תגובתם של חברי הכנסת משה גפני והרב יעקב אשר. תגובתו של ח\"כ אורי מקלב טרם התקבלה.
תגיות הפלס | יתד נאמן
תגובות לכתבה(15):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 12.
  הפלג הקיצוני של הפלס הוא 2% מהמגזר החרדי
  מאיר רבין 29/05/2014 11:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הם לא שוי ערך הם עושים רעש כל היום הם בושה ליהדות הם ציבור אלים וקיצוני שיתביישו להם
  סגור
 • מוזר
  נו, באמת 22/08/2014 13:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אתה באמת לא מרגיש דפוק להתבטא בנושאים שאינך בקיא בהם כלל ? הגיע הזמן שתתבגר! אומלל שכמוך
  סגור
 • 11.
  הקיצונים של הפלס הם ציבור שולי
  יצחק מאיר 29/05/2014 11:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  למה להבאיש את ריחם של כל החרדים אני חוזר בשאלה ויוצא מהמגזר החרדי אני יודע כי אותם ציבור שולי וקטן ששורפים פחים בהפגנות הוא ציבור אלים אסור להיכנע להם צריך לפנות למשטרה לעצור את כל בעלי הפלס וללמד אותם לקח
  סגור
 • 10.
  שקרנים מעוותי המציאות
  פלסאי 26/05/2014 15:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל פעולותינו הם על פי החוק וסה"כ באים בדרישה לגיטימית שחברות שנהנות מכספנו לא יזלזלו בנו וברבותנו ופונים בעדינות למפרסמים ולעומת זאת אנשי יתד מאימים על המפרסמים בהפלס בצורה בריונית ופלילית ואף הוסיפו לפשוע ואתמול (יום א')השיגו רשימות מספרים של כל אדם שהתקשר למחות בחברה כל שהיא והטרידו קשות את האנשים וכן התקשרו מהמספרים הבאים 0525084801,0525084828,0525084830,0559968826 לחברות והציגו את עצמם כפעילי הפלס ודיברו בצורה פלילית ומחוצפת כדי להכפיש את שמם של אנשי הפלס ואחרי זה מעיז זליג אורלנסקי להתלונן
  סגור
 • 9.
  בואו נבדוק בשטח!
  ישראל כהן 26/05/2014 10:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לשם הספורט אני מציע לכל מפרסם הגון ששומע את זעקות הקוזק הנגזל של מנכ"ל יתד, לעשות נסיון פשוט ובדיקה הוגנת. תנסה לפרסם באופן חד-פעמי איזה עמוד בהפלס ותראה מה קורה, בשני הכיוונים. תבדוק בשטח כמה לקוחות מביא לך הפרסום אצל "קבוצת מיעוט קטנה בציבור החרדי" ותבחון את כושר ההבלגה של הצד השני. את המימצאים נפרסם כאן באתר! אני מוכן לממן על חשבוני 80 אחוז ממחיר המודעה החד-פעמית! בסדר? מרימים את הכפפה? אז תפנו אליי 6501809@gmail.com
  סגור
 • ישראל כהן הפרסום בהפלס בחינם
  יעקב 29/05/2014 11:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אז על מי אתה עובד שאתה מסכים לתת 80% מהמחיר על חשבונך אנשי הפלס שזה עיתון קיצוני ואלים שחי על מחלוקת ושנאה נגד רוב הציבור החרדי ונגד הרבים של הציבור החרדי רודף אחרי מפרסמים ומציע להם פרסום בחינם העיקר שיחשבו שיש להם פרסום הפלס זה עיתון של אלימים, מושכי זנבות ושורפי ניידות משטרה עיתון של אנשים משמיצים שכל חייהם עסוקים בלהשמיץ רבנים, עסקנים וחברות פרסום
  סגור
 • 8.
  יש את מי לחקור!
  מפרסם חרדי 26/05/2014 09:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בדרך כלל זה קשה לחקור סיפור כזה. המטרידים יגידו שזו אינה הטרדה בכלל ומותר להם להתלונן כצרכנים שפוגעים בהם וכי עשו זאת בשפה לגיטימית. אבל אם נניח שהיתה מופיעה פעם בהפלס קריאה רשמית שמבקשת מכל הקוראים שלהם להתקשר למפרסמים ביתד, אז באמת יכלו להראות שיש כאן משהו מאורגן מטעם העתון. הבעיה שלא היתה כמובן קריאה רשמית כזו. כי גם אם נניח שיש בהפלס מי שמאוד מרוצה ממבול הטלפונים, אף אחד לא טיפש לכתוב את זה שחור על גבי לבן. אבל ביתד זה דווקא כן היה. ובגדול. יתד פירסם לפני כמה חודשים מכתב רשמי מטעם רבני העתון שפוסק הלכה כי חובה ליידע את המפרסמים בהפלס שאסור באיסור חמור לפרסם שם. במילים אחרות: קריאה למערך שיטתי של הטרדות. זליג אורלנסקי יגלה מהר מאוד שהצעד שעשה עלול להפוך לחרב פיפיות.
  סגור
 • 7.
  לא יאומן איך הוא עוד מעיז לפתוח את הפה!
  קנגרו 25/05/2014 23:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פשוט תפסיקו להחרים את השני, גם לא יטרידו אתכם.
  סגור
 • 6.
  יתד נאמן
  שרי 25/05/2014 22:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ההטרדות במפרסמים בהפלס חצו את גבול הדמיון אז למה יתד נאמן בוכים
  סגור
 • 5.
  יתד נאמן
  שרי 25/05/2014 22:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אין לכם מושג איך כל אדם אפילו פרטי שמפרסם מודעה אפילו הכי קטנה שיש חוטף איומים והטרדות חסרי תקדים בהיקפם מניסיון אישי ואפשר לברר אצל מי שהעיר לפרסם
  סגור
 • 4.
  זה רק יאלץ את המשטרה לטפל בתלונות הישנות...
  אחד מהברנז'ה 25/05/2014 21:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נראה לי שאנשי הפלס דווקא ישמחו מאוד באם יערבו את המשטרה. כל מי שמתמצא קצת בשוק הפרסום החרדי יודע שהסיפור האמיתי התרחש מאז הקמת 'הפלס' לפני שנה וחצי כאשר כל מפרסם בעתון החדש שהתחרה ב'יתד' קיבל קיתונות של אזהרות והטרדות בכל דרך אפשרית, איומים בחרמות וקללות ועוד כהנה וכהנה. מסע הטרור הזה היה סוד גלוי בין כל המפרסמים שספגו מטחי הטרדות והסיקו את המסקנה שעדיף לוותר על הקהל של הפלס, ולא לסבול. כולם ידעו וכולם שתקו. אני שמעתי על מפרסמים שהגישו אז תלונות במשטרה. כולל חומר מתועד עם הקלטות שלא מדברות רק בסגנון מתון של "למה אתה פוגע בי", אלא ממש איומים בפגיעה פיזית ובאלימות. כמובן שהמשטרה לא עשתה כלום. כידוע במדינת ישראל עד שלא רוצחים מישהו לאור היום או שודדים בנקים ע"י אופנובנק, אז בדרך כלל המשטרה נותנת למתלוננים להוציא קיטור ואחר כמה חודשים גונזת את התיקים ב"חוסר ענין לציבור" וכדומה. זו הסיבה שהמטרידים שפילו מהצד של אוהדי יתד ומתנגדי הפלס נהנו שנה וחצי מהמדיניות הפאסיבית של המשטרה ויכלו לפעול בחופשיות ובלי פחד. עכשיו אם יוגשו תלונות מהכיוון של יתד והמשטרה תתבקש לחקור ברצינות, מיד ישאלו אותם: למה ישבתם בחיבוק ידיים כל הזמן כשהוגשו תלונות מהכיוון ההפוך? ומה הם יענו?
  סגור
 • 3.
  יתד בלחץ! משרדי הפרסום קולטים את התרמית שלו!!
  שימי 25/05/2014 20:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  במשך שנתיים מאכיל יתד את משרדי הפרסום החרדים בסיפורי אלף לילה ולילה. פתאום קמים כמה ילדים ומארגנים חרם צרכני פשוט, עוזבים אלפים את קופ"ח מכבי ופני בריסק חפו. כרגע המצב הוא שקופות החולים, חלק מהבנקים, חברות האשראי ותנובה - לא מפרסמים בשום עיתון ויתד מפסיד. וכשיתד מפסיד הוא יודע רק דבר אחד, להתלונן שמטרידים אותו. אז יאלללה יאללה זליג, תאכל את מה שבישלת. כמאמר הכתוב: בקדירה שבישל, שם נתבשל.
  סגור
 • 2.
  מה זה הפלס?
  מנהל שיווק 25/05/2014 18:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בחיים לא שמעתי על עיתון כזה.. בטח אחרי שפרסמנו ביתד נאמן ובמודיע אני אקבל טלפונים מטרדים..טוב שפורסמה הכתבה ואודיע לאנשים שלנו לא להתייחס.. בושה של שיטה
  סגור
 • 1.
  סדום ועמורה בתקשורת החרדית (ל"ת)
  אייל 25/05/2014 17:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • בני 26/05/2014 00:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עעועיטעיוחה
  סגור