מדיה

אז יש ועדת בדיקה לחטיפת הנערים: מדוע המשטרה הכחישה פרסום בוואלה?

דובר המשטרה הכחיש ביום א' ידיעה בוואלה. השר אהרונוביץ' היום: "המפכ"ל מינה צוות בדיקה". ינון מגל עוקץ: "עסוק כרגע בידיעה הבאה שתוכחש"
אלכסנדר כץ | 
הקים ועדת בדיקה. מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו (צילום: דינארה) (צילום דינארה)
\"הבנתי שהמפכ\"ל מינה צוות בדיקה לבדוק את הדברים\", אמר הבוקר (יום ד\') השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ\' ביציאה מישיבת מקור חיים, ש-2 מתלמידיה נחטפו ביום חמישי האחרון. \"הביקורת מוצדקת מטבע הדברים, צריך לדבור את הדברים\", הוסיף השר.

דברים אלו מתווספים לידיעה שפורסמה ביום ראשון בשעה 9:12 האחרון בוואלה, כי המשטרה תקים ועדה לבדיקת אירועי חטיפתם של גיל-עד שאער, אייל יפרח ונפתלי פרנקל. מבזק זה היה ידיעת פולו לכתבה שפורסמה לפני כן באתר כי רק שעות לאחר שנודע למשטרה על אירוע החטיפה, קיבל צה\"ל הודעה על כך. האירוע החל להתגלגל ביום חמישי ב-22:35, אולם על פי הדיווח בוואלה, רק ב-4:00 לפנות בוקר קיבל הצבא הודעה על כך. אתמול אחר הצהריים פורסם בראשית של אתר הארץ ידיעה דומה על כך ש\"לאור הביקורת - ועדת משטרה תבדוק את התקלה בטיפול המוקדנים\".

למרות זאת, 3 שעות לאחר הפרסום בוואלה, הפיץ דובר המשטרה תנ\"צ רפי יפה הודעת הכחשה גורפת , מהלך יוצא דופן יחסית, ששולל את הפרסום בוואלה. ב-12:30 בדיוק הפיץ תנ\"צ יפה הודעה לכלל כתבי המשטרה בו ציין כי \"אנו עדים לפרסומים שונים בנוגע לוועדות בדיקה שמונו במשטרת ישראל. הרינו להבהיר כי פרסומים אלה חסרי שחר, ולא מונתה כל ועדת בדיקה. כמו כן נבקש להבהיר כי כל הפרסומים בשמם של קציני משטרה וגורמים בכירים במשטרת ישראל הינם בגדר הערכות של המפרסמים ובאחריותם הבלעדית\".

נכון, באותה העת לא הוקמה עדיין ועדה - בדיוק כפי שציין יפה (\"לא מונתה כל ועדת בדיקה\"), ואולם גם בוואלה לא פורסם ביום א\' כי הוקמה ועדה, אלא כי היא תוקם.

לאחר הפצת הודעה זו, פנה אייס לעורך וואלה ינון מגל שהגיב ואמר כי \"כשתהיה ועדת בדיקה, תחזור אליי\". אז זה בדיוק מה שאנחנו עושים כעת.

-ינון, תגיב?
\"תודה שחזרת אליי, אבל אני נורא עסוק בידיעה הבאה שתוכחש\".

תגובתו של דובר המשטרה תנ\"צ רפי יפה, טרם התקבלה.
תגיות וואלה | רפי יפה
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה