מדיה

אריאל משעל הפסיד בבג"צ - יפעת בן-חי שגב תהיה יו"ר מועצת הכבלים והלוויין

השופטים דחו את עתירתו של איש התקשורת נגד ביטול בחירתו לתפקיד, אולם הביעו את חוסר שביעות רצונם מההליך. לתפקיד תיכנס מנכ"ל ועדת המדרוג
אלכסנדר כץ |  2
יפעת בן חי שגב (צילום: יח"צ) (צילום יח"צ)
בית המשפט העליון, דחה היום (יום ד\') את עתירתו של אריאל משעל נגד ההחלטה לא למנותו ליו\"ר מועצת הכבלים והלוויין, למרות שנבחר כדין בשלהי הקדנציה הקודמת של הממשלה. החלטה זו סוללת את דרכה של ד\"ר יפעת בן חי שגב, מנכ\"לית הוועדה הישראלית למדרוג, לתפקיד, לאחר שנבחרה בהליך שני שנעשה עם כינונה של הממשלה הנוכחית.

באוקטובר 2012 בחרה ועדת איתור במשעל, איש טלוויזיה ותיק ומכור, ובנו של העיתונאי ניסים משעל, לתפקיד יו\"ר מועצת הכבלים והלוויין, והמליצה עליו לשר התקשורת דאז משה כחלון. מכיוון שהיה מדובר בתקופת בחירות, הקפיאה נציבות שירות המדינה את פעילותן של ועדת האיתור השונות את ואת מינויים של בכירים בשירות הציבורי.

לאחר הבחירות, ולאחר שלמשרד נכנס גלעד ארדן, החליט השר החדש להרחיב את ועדת האיתור, ולמעשה לבטל את המלצת ועדת האיתור הקודמת. הליך זה הוביל את משעל להגיש עתירה לבית המשפט בנושא.

הרכב של 3 שופטי העליון אליקים רובינשטיין, יורם דנצינגר וניל הנדל, קבעו היום כי \"לא בלי התלבטות, החלטנו לדחות את העתירה, וזאת בשל היעדר עילה להתערבות של בית משפט זה\". השופטים קבעו כי \"דעתנו אינה נוחה מהעבודה כי לא הושלמו הליכי מינויו של העותר לתפקיד, הגם שהומלץ לתפקיד על ידי ועדת האיתור הקודמת\".

לדבריהם, \"השר אמנם אינו חותמת גומי של ועדת האיתור, ומסור לו שיקול-דעת אם לאמץ את עמדתה\", ואולם \"ראוי שהשר לא ידחה בנקל את המלצותיה של ועדת האיתור, הגורם המקצועי בעל המומחיות\".

בן-חי שגב היא מנכ\"לית הוועדה הישראלית למדרוג ב-6 השנים האחרונות. בעבר היא הייתה חברת מועצת הרשות השנייה, דוברת משרד הבריאות ודוברת עיריית חולון. היא בעלת תואר ד\"ר בתקשורת, עם התמחות בטלוויזיה ובמחקרי קהל, ומשמשת מרצה באוניברסיטה.
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מה קרה לשני כהן בשיער? (ל"ת)
  זיקרי 18/06/2014 17:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  קצת דומה לזמרת "שר" (ל"ת)
  דני 18/06/2014 16:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור