תקשורת

בגלל 'צוק איתן': החינוכית לא שידרה בערוץ 2 - והפסידה לפחות חצי מיליון ש'

הפסידה חצי שעת פרסום, ותאלץ גם לשלם עבור הפקות שכבר צולמו. המנכ"ל אלדד קובלנץ ייפגש עם מנכ"ל הרשות ה-2 שי באב"ד - לאחר שזה יחזור מצו 8
אלכסנדר כץ | 
צולמה ולא שודרה. 'עושים סדר' (יח"צ הטלוויזיה חינוכית) (צילום יח"צ הטלוויזיה חינוכית)
ערוצי השידור השונים הפסידו עשרות מיליוני שקלים מאז החלה המתיחות באזורנו לפני יותר מחודש, ו לפחות 20 מיליון שקלים בשבוע הראשון של מבצע צוק איתן, אבל יש מפסידה נוספת ללחימה בעזה.

לאייס נודע כי הטלוויזיה החינוכית הפסידה בשבועיים האחרונים לפחות חצי מיליון שקלים מהיעדר פרסום בערוץ 2, וזאת לאחר שלא שידרה דקה אחת מאז החל המבצע ביום שלישי לפני שבועיים.

הטלוויזיה החינוכית מקבלת 14 שעות ו-15 דקות בשבוע בשידורי ערוץ 2, כאשר רצועת השידור היוקרתית ביותר שלה היא בין 17:30 ל-18:00. רצועה זו גם זוכה לנתוני צפייה גבוהים של כ-8%, וחושפים את תכני החינוכית שמשודרים 24 שעות ביממה בערוץ 23 ובאתר החינוכית.

ואולם, בשל האירועים והמעבר של הערוצים למתכונת של אולפנים פתוחים, נלקחו מהחינוכית כל רצועות השידור, ובסיכום שבועיים היא לא שידרה דבר, מתוך 28.5 שעות שידור. על פי חוק, הפרסום ברצועות החינוכית בערוץ 2 לא יהיו גדולים מ-10% מנפח השידור, מה שאומר שהחינוכית הפסידה כ-28 דקות פרסום.

ואולם, ישנה סוגיה נוספת לאי שידור התכנית: כל התכניות ברצועת 17:30 מצולמות מראש בשעות הצהריים, כאשר המשמעות היא תשלום למגישים, לעובדי ההפקה, מוניות עבור מרואיינים ועוד. ואולם, תכניות אלו לא משודרות בסופו של דבר, וזאת לאחר שזמן השידור נלקח מהחינוכית זמן קצר לפני השידור. בשל האופי האקטואלי של התכניות, לא ניתן לשים את התכנית \"על המדף\", כך שאי שידורם לא רק גורם נזק כספי מהיעדר דקות הפרסום, אלא שהחינוכית משלמת לחברות ההפקה עבור תכניות שלא עלו לשידור בסופו של דבר.

מתוך תקציב החינוכית, ההכנסה מפרסום מהווה כ-10 מיליון שקלים בשנה על פי הערכה. שבועיים של אפס דקות פרסום מהווה הפסד הכנסה של כ-400 אלף שקלים לפחות. על כך יש להוסיף צילומים של מספר תכניות, בהן למשל עושים סדר, שכל אחת מהן עולה לחינוכית כמה עשרות אלפי שקלים.

לאייס נודע כי בחינוכית מתכוונים לפנות היום (יום ג\') לרשות השנייה בבקשה לבחון אפשרות למתן פיצוי מסוים על ההפסדים הכבדים בשל האירועים הביטחוניים. מחר אמורה הייתה גם להתקיים ישיבה ברשות, בהשתתפות מנכ\"ל החינוכית אלדד קובלנץ, בה אמורים היו גם לדון בנושא זה, אולם היא בוטלה בשל גיוסו של מנכ\"ל הרשות שי באב\"ד למילואים בצו 8.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה