מדיה

"מטרת ישראל - הרג ערבים": עוד תלונה נגד גדעון לוי, הפעם בגלל טור באנגלית

טור של לוי שפורסם לפני "הרעים לטייס", התחמק מתחת לרדאר הציבורי בגלל שהופיע רק בגרסה האנגלית. משרד עורכי דין מת"א הגיש בעקבות כך תלונה ליועמ"ש נגד לוי ועמוס שוקן, וביטל מנויים ל'הארץ' ול-TheMarker
אלכסנדר כץ |  93
תלונות במשטרה וליועץ המשפטי. גדעון לוי (צילום: אלכסנדר כץ) (צילום אלכסנדר כץ)
העיתונאי גדעון לוי מספק עבודה ליועץ המשפטי לממשלה. לאייס נודע כי היועץ המשפטי לממשלה קיבל תלונה נוספת על גדעון לוי, בעקבות טור באנגלית שפרסם יממה לפני הטור המפורסם שלו \"הרעים לטיס\". את התלונה נגד לוי וגם נגד עמוס שוקן, מו\"ל הארץ, הגיש משרד עורכי הדין התל אביבי פירט, וילנסקי, מזרחי, כנעני, שגם פנה במכתב לעמוס שוקן ובו טענות קשות על פגיעה במדינת ישראל. במשרד מצהירים כי החליטו לבטל את המנויים לעיתון, והם מצטרפים למאות אחרים שעשו כן בחודש האחרון , כפי שפורסם לראשונה באייס.

כזכור, לפני שבועיים פרסם לוי טור שכותרתו \"הרעים לטייס\", בו ציין כי טייסי חיל האוויר \"מבצעים את המעשים הכי רעים, הכי אכזריים\", וזאת מבלי להסתכל בעיני קורבנותיהם ברצועת עזה. \"הם הטובים לטיס, הטייסים הכי טובים, והם עושים עכשיו את המעשים הכי רעים, הכי אכזריים והכי מתועבים\", כתב. \"הם יושבים בקוק פיט ולוחצים על כפתורים וג\'וי סטיקים, משחק מלחמה. גוזרי חיים ומוות, ממקומם הרם בשמים הם רואים רק נקודות שחורות מתרוצצות בבהלה, נסות על נפשן, אולי גם כאלה שמניפים ידיים באימה נוראה מהגגות\". בעקבות כך פנתה אומ\"ץ ליועץ המשפטי לממשלה עו\"ד יהודה ויינשטיין, בדרישה לחקור אותו בגין הסתה . 2 אזרחים פרטיים מנתניה ואשקלון הגישו נגדו תלונות במשטרה. לאחר מכן החליטה הנהלת \'הארץ\' להצמיד לו מאבטח שעד היום מלווה אותו בחלק משעות היממה.

ואולם, יממה לפני הטור \"הרעים לטיס\" שעורר זעם רב, ב-13 ביולי פרסם לוי טור בגרסה האנגלית של \'הארץ\', שכותרתו \"המטרה האמיתית של ישראל במבצע? להרוג ערבים\". בגלל שהטור היה באנגלית, הוא כנראה הצליח להתחמק מתחת לרדאר של הקוראים הישראלים, וכמעט ולא עורר דיון. מספר גולשים איתרו את הטור ואף תרגמו את הטור לעברית, אחד מהם הוא איש היח\"צ אלירן מלכי .

הפרסום ב'הארץ' באנגלית
הפרסום ב'הארץ' באנגלית


בין היתר כתב לוי כי \"ישראל באמת מאמינה שאם היא תהרוג מאות פלסטינים ברצועת עזה, השקט ימלוך\", כתב לוי. \"זה חסר טעם להרוס את מאגרי הנשק של חמאס שהוכיח כבר את היכולת שלו להתחמש מחדש. הפלת ממשלת חמאס זו מטרה לא ריאלית (ולא לגיטימית), כזו שישראל לא רוצה, והרי ידוע שהאלטרנטיבה יכולה להיות הרבה יותר גרועה. לכן זה משאיר לנו רק מטרה אפשרית אחת למבצע הצבאי - הרג ערבים, המלווה בתרועות ההמון\".

\"לצה\"ל יש כבר \'מפת כאב\', המצאה שטנית שהחליפה המצאה שטנית לא פחות גרועה \'בנק מטרות\', והמפה הזו מתפשטת בקצב מחליא. צפו באל-ג\'זירה באנגלית, ערוץ טלוויזיה מאוזן ומקצועי (לא כמו הערוץ המקביל בערבית), ותראו את היקפי ההצלחה. אתם לא תראו את זה באולפנים הפתוחים בישראל, שכרגיל הם תמיד פתוחים לנפגעים הישראלים. באל-ג\'זירה אתם תראו את כל האמת, ואולי אפילו תהיו בשוק\".

לוי ציין עוד כי ישראל גאה ב\"הרג ההמונים\" וכי \"המטרה היא לפגוע בבתים... זה פשע מלחמה\", והוסיף כי \"בניגוד לסוריה ועיראק, ברצועת עזה אין לתושבים את המותרות לנוס על חייהם. בכלוב, אין לאן לברוח\". לוי ציין עוד כי \"מאז מלחמת לבנון הראשונה, לפני יותר מ-30 שנה, הריגת ערבים הפכה לכלי אסטרטגי עיקרי אצל ישראל\", וחותם את מאמרו ב-\"1,000 גיחות ו-1,000 טון סימני פיצוץ כמעט והגיעו, ישראל מחכה ל\'תמונת הניצחון\' שכמעט והושגה - מותם של ערבים.

\"הביטויים בטור - כאילו נלקחו מכתביו של שר התעמולה הנאצי יוזף גבלס\"

\"על אך המצב ואולי בגללו, בוחר \'הארץ\' הידוע בציבור בדעותיו הקיצוניות, להשתמש בכוחו הציבורי לשם פרסום כתבות אשר מעל לכל ספק נוגדות את הדין במדינת ישראל\", כתבו עו\"ד עפר פירט ממשרד פירט, וילנסקי, מזרחי, כנעני. לדבריו, טור זה עובר עבירה על חוק איסור לשון הרע, סעיף 133 לחוק העונשין, הדן בהמרדה, וסעיף 103 לחוק העונשין הדן בתעמולה תבוסנית.

\"אין חולק על העובדה כי ההאשמות הקשות והמילים הארסיות אשר פורסמו בין היתר בכתבה המצורפת (הטור של גדעון לוי, א\"כ), תורמים ואף יוצרים \'מדנים ואיבה\' בין חלקי אוכלוסייתה של ישראל. כך גם אין חולק כי הבחירה לפרסם דברים קשים אלו דווקא במהדורה האנגלית תורמת תרומה נכבדה ליצירת והגברת שנאה כלפי מדינת ישראל ואזרחיה, הן בגבולות המדינה והן מחוצה לה\".

תלונה גם נגד עמוס שוקן (צילום: בוצ'צ'ו)
תלונה גם נגד עמוס שוקן (צילום: בוצ'צ'ו)


במכתב לשוקן, כתב עו\"ד פירט כי \"כתבתו של גדעון לוי מכילה עוד אמירות חריגות, קיצוניות ומבזות, עד כי נדמה שהגרוע שבאויבי מדינת ישראל לא היה מוצא צורך או מקום להוסיף עליהן דבר... הביטויים המזעזעים בהם בחר גדעון לוי לעשות שימוש בכתבתו יוצרים תחושה כאילו זו נלקחה מכתביו של שר התעמולה הנאצי יוזף גבלס\".

\"בחרתם לפרסם כתבה זו במהדורה האנגלית דווקא\", כתב עו\"ד פירט, \"בחירתכם... לא מקרית. ברור שהיא נועדה לשגר את תוכנה של הכתבה על גבי הרשת אל הקהילה הבינ\"ל וזאת על מנת לשמש ככלי ניגוח נוסף כנגד מדינת ישראל ואזרחיה\".

פירט כתב כי \"למרות שחופש הביטוי הינו ערך יסוד בשיטתנו, גם לערך זה ישנו גבול. גבול זה עובר במקום בו המשתמש עושה שימוש בחופש הביטוי על מנת להוציא לשון הרע, להמריד כנגד אותה מדינה אשר העניקה לו חופש ביטוי כה נרחב... (כדי) להביא ליתר שנאה בין קבוצות שונות מתוכם\", ולכן, לצד התלונה שהגיש נגד לוי ושוקן, החליט גם לבטל את כל המנויים לעיתוני \'הארץ\' ו-TheMarker, והוסיף כי \"כולי תקווה שרבים ממנויי עיתונכם ילכו בדרך זו\".

גדעון לוי סירב להגיב. את תגובתו של עמוס שוקן לא ניתן היה להשיג.
תגובות לכתבה(93):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 85.
  גדעון לוי שונא ישראל ניאונאצי
  שמעון 25/11/2015 19:21
  הגב לתגובה זו
  0 2
  אני מזועזע מהכתבה הגבלסית שהוציא הנבל הזה ירקב שמו לעד,,גדעון לוי בחסות העיתון השפל והבלתי מוסרי בעליל,,בהנהגת שוקן,מוצן,וזבל,ואני משבח את משרד עורכי הדין עופר פירט,וילנסקי ושאר עורכי הדין העובדים במשרד משובח,ומיוחד זה,,הם בעיניי צדיקי הדור,,ואשמח כל הזמן לפרגן להם ולהזכירם בציבור האוהד אותם,,,ואברך אותם שידיהם יהיו עמוסות בעבודה,,בריאות להם ולכל בני משפחתם,,,אתם אכן אוהבי ישראל,,משיכמם ומעלה,,צל"ש,,,מכל עם ישראל
  סגור
 • 84.
  גדע-לשונו
  דליה 23/11/2015 23:36
  הגב לתגובה זו
  0 1
  האיש מידי פעם חייב להפציץ כדי לקבל יחס-תצומי-איש עלוב נפש מגזע ישמעאל-יימח שמו
  סגור
 • 83.
  הרועץהמשפחי לא עובד קשה על התלונות נגד מסיתי השמאל הקיצוני
  דרור מרמת גן 23/11/2015 19:11
  הגב לתגובה זו
  0 2
  יש לו פורמט מוכן על כך ש"הדברים מקוממים,אבל יש לשמור על חופש הבטוי"
  סגור
 • 82.
  צריך לשים אותו אחרי סורג ובריח על בגידה (ל"ת)
  אורי 23/11/2015 18:57
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 81.
  לא חדש לנו , שמאל במיטבו (ל"ת)
  זה האיש 23/11/2015 10:36
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור
 • 80.
  מאסתי בו
  רחל 20/03/2015 14:32
  הגב לתגובה זו
  1 1
  לישלוח אותן לאן שהוא מוכרח להיות.אני תוהה האם אין מקום באברבאנל?זוועה שלא ניראתה כבר מיזמן במדיה הכתובה.ברור שיכתוב באנגלית זה הרי מכוון לתפוצות.בוגד זו מילה קטנה עליו.....
  סגור
 • 79.
  גדעון לוי ועמוס שוקן
  צבי בן עזריאל 19/08/2014 17:46
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שני מנוולים. על ההסתה השקרית של גדעון לוי לא מגיע לו שום דבר פחות ממוות ביסורים. הייתי מאוד שמח אם זה היה קורה לו מהר ושיקח אתו גם את שוקן.
  סגור
 • 78.
  מה לא נכון ?
  אור 18/08/2014 13:44
  הגב לתגובה זו
  2 3
  במה שלוי כותב
  סגור
 • לחושך מ 78
  חי 18/08/2014 15:55
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מאד פשוט, אם ישראל היתה רוצה להרוג אזרחים, תוך שעה היו בעזה 10000 הרוגים. מה קשה להבין פה?
  סגור
 • 77.
  גדעון לוי
  יעל 18/08/2014 12:11
  הגב לתגובה זו
  2 2
  גדעון היקר. אני הייתי מציעה לך שתבדוק מה השורשים שלך . שם משפחה כמו "לוי" זה שם מאד משמעותי ביהדות. אני מאמינה שיהדות זה לא הדבר שבאמת מעניין אותך אז לפחות תשנה את שם משפחתך . לא משנה לאיזה שם משפחה ובעיקר שלא תשתמש בשם לוי להכפיש את שמה של מדינתי היקרה מדינת ישראל. תזכור! כשהגרמנים חיסלו את היהודים הם חיסלו גם את אלה שהתנגדו לעמם עם ישראל.
  סגור
 • טען עוד
 • 76.
  מכיר את "ישראל יורה לשטחים פתוחים בתגובה..." (ל"ת)
  למה לעוות? 12/08/2014 10:53
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 75.
  גדעון לוי לא מפסיק להשתגע ,
  איתן ריינהוס 11/08/2014 10:37
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מר שוקן יקר , אתה הרי לא תלוש מציאות ,לא ברור לי איך אתה נותן יד לעתונאי קטן כמו גדעון לוי להרוס לך את העיתון ,שנים הייתי מנוי בעיתון הארץ,קוראים שבמשך שנים רבות היו מנויים עזבו אותך ,יש עוד רבים כאלה שהם בדרך לנטוש אותך ,הכל בגלל עיתונאי שמתפרנס מהסתה נגד העם שלו ,כעת הוא גם יוצא לעיתונות הזרה ומסית נגד בני עמו,סופו יהיה כמו סופה של הבוגדת חנין זועבי ,ההבדיל הגדול הוא שאתה גדעון לוי יהודי בוגד ,אני כמו רבים מחבריי בזים לך ,אתה גדעון לוי ,גייס חמישי ,מקומך בעזה ביחד עם הטרוריסטים ,אז לך לך מארצך ומולדתך ,אם לא תלך החוק והעם ידאג לך ,
  סגור
 • 74.
  צריך לשלול את האזרחות של עוכר ישראל
  solo49 11/08/2014 08:45
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ולהאשים אותו על הסתה פרועה וגזענית נגד המדינה בה הוא גדל חי ונהנה מהדמוקרטיה.אם הוא טוען ש"אל ג'זירה" מדווחת אמת,כנראה שבאמת הוא יצא מדעתו ויש לאשפז אותו!
  סגור
 • 73.
  לא לתת לו פתחון פה יותר, להחרים אותו, לא לתת
  ברק 10/08/2014 17:07
  הגב לתגובה זו
  2 0
  לו במה לא לשדר אותו בטלוויזיה. יש למחוק אותו מהתודעה הציבורית. גמר את הקרירה לא רוצים לשמוע את מה שיש לו להגיד. הוא פוגע ברגשות הציבור והציבור לא חייב לקבל את זה. הוא לא מעניין יותר!!! יש ביקורת לגיטימית ויש לרוק על המדינה שאתה חי בה, וזה לא מקובל בשום מקום!
  סגור
 • 72.
  תנו לטינוף קנס
  כך מטפלים בחולי נפש 10/08/2014 16:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  גם הנרסיס חולה תשומת הלב הכי גדול העולם ברגע שיצטרך להוציא שקל יעשה את החישוב המושכל.כמה שווה לי הפרובוקציה הבאה.הטינוף מתפרנס מפרובוקציות,בדיוק כמו אחרוני המפיקים באח הגדול.תנו לטינוף קנס
  סגור
 • 71.
  גדעון לוי יועץ התקשורת של מוחמד דף
  עופר 09/08/2014 22:00
  הגב לתגובה זו
  2 0
  גדעון לוי הוא הישראלי יהודי מחמד של ארגוני השמאל האירופי האנטישמי, הם מתגמלים אותו עבור מאמריו נוטפי השנאה ולא במקרה הוא מפרסם מאמרי שיטנה באנגלית. בקיצור האיש המכוער המסוכסך והמתוסבך הזה, יכול להתחרות עם סמי אבו מרזוק על התואר דובר החמאס, עכשיו שאחמד טהא הדובר לשעבר שנרצח ע"י החמאס, אפשר לסדר לו ג'וב, הוא יסנגר גם על דעאש.
  סגור
 • 70.
  מי זה הטיפוס ההזוי הזה? ומה זה העיתון ההזוי
  עידן, חיפה 08/08/2014 13:20
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הזה?
  סגור
 • 69.
  גידעון
  פרי יוסף 07/08/2014 18:18
  הגב לתגובה זו
  2 0
  העונש שלו זה הבנ שלו
  סגור
 • 68.
  ה' תן לו מחלה קשה בבקשה .עם סבל קשה. (ל"ת)
  י 07/08/2014 11:45
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 67.
  גידעון
  שילה 07/08/2014 10:09
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מחפש תשומת לב מחפש כותרות מחפש במה עיתונאי חיוור עלוב הבחורים שנופלים בשדה הקרב שהוא ישב לבטח ויכתוב כתבות הזויות אני ביטלתי את המנוי ובעקבותיי חבריי אני מתביישת שהוא קיים ואני פרנסתי וקיימתי אותו מכספי
  סגור
 • 66.
  פשוט לא לקרוא עתון זה
  יחי 06/08/2014 18:20
  הגב לתגובה זו
  2 0
  למרות המימון הגרמני שהוא בלתי נדלה אנו נעשה את חלקינו ולהתעלם ממנו
  סגור
 • 65.
  גדעון לוי - חולה המסכן. חולה חולה חולה ממש.
  יהודי 06/08/2014 11:08
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מלא שנאה ושטנה לעמו. חולה המסכן. חולה ממש.
  סגור
 • 64.
  עתון "הארץ" חותר תחת אושיות מדינתנו. זה אסון
  ישראלי 06/08/2014 11:04
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מי שמנוי על עתון הארץ, הוא נושא באחריות כבדה, כמי שפועל להרס מדינתנו היחידה. מדינת ישראל.
  סגור
 • 63.
  מי שרוצה שלום חרם על עיתוני קבוצת הארץ-עיניים
  תמיכה בחמאס-ברצח 05/08/2014 22:47
  הגב לתגובה זו
  2 0
  העיתונות הנמצאים בשליטתה של משפחת שוקן. בקבוצה נכללים עיתון "הארץ", הוצאת שוקן,עיניים , דה מרקר , אולי דרך הכיס יבוא השכל
  סגור
 • 62.
  לזרוק אותו לעזה ,לאחים שלו. (ל"ת)
  הוא בוגד,חותר תחת או 05/08/2014 22:42
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 61.
  האיש חולה. זקוק לטיפול (רפואי) (ל"ת)
  גדעון 05/08/2014 15:10
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 60.
  חולה רוח
  צבריקו 03/08/2014 21:23
  הגב לתגובה זו
  2 0
  גידעון לוי ושוקן
  סגור
 • 59.
  מקבלים תמיכה מקטאר על כל מינוי שבוטל
  גרוס 03/08/2014 19:18
  הגב לתגובה זו
  2 0
  קטאר קונה את מדינת ישראל,, סכנין . הארץ ועוד
  סגור
 • 58.
  לגרש אותם מהמדינה ולשלול להם את האזרחות גם לח (ל"ת)
  אנונימי 03/08/2014 11:31
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 57.
  מלחמה זה יום חג עבור גדעון לוי.. הוא מקבל קצת
  משה 03/08/2014 10:02
  הגב לתגובה זו
  2 0
  יחס
  סגור
 • 56.
  החמאס בתגובה:
  אל עארד 03/08/2014 09:23
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אותך אנחנו שוחטים ראשון
  סגור
 • 55.
  תבטלו את המנוי לעיתון הרפש!
  ימנית גאה 03/08/2014 00:46
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אני אפילו לא אבזבז את זמני ולא אומר היכן הזבלון הזה צריך להיות.
  סגור
 • 54.
  במקום להרוג אותם ראשונים - הוא מחכה שהם יהרגו
  יוסי 02/08/2014 22:42
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אותו. קדימה להחרים את העסקים הערבים בארץ ואנשי השמאל שהביאו עלינו את אסון אוסלו!!!
  סגור
 • 53.
  עם אנשים כאלה המדינה בצרות (ל"ת)
  תום 02/08/2014 21:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 52.
  בוגד
  סוזי 02/08/2014 18:22
  הגב לתגובה זו
  1 0
  יש לך מזל שאתה בדמוקרטיה ומרשה לעצמך לבגוד בארצך אם המטרה שלנו להרוג ערבים איך אתה מסביר את הטיפולים שערבים מקבלים בבתי חולים שלנו ילדים מנותחים בבתי חולים שלנו ואמא שלהם מוכנה להקריב אותם להיות שהידים כשיגדלו תסביר את זה בוגד
  סגור
 • 51.
  הכותב טועה ומטעה כן פורסם בגירסה העברית (ל"ת)
  בטטה 02/08/2014 17:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 50.
  משחקים לידי השטן
  ההוא 02/08/2014 13:22
  הגב לתגובה זו
  1 0
  במקום לשחק לידיו של הנאלח הזה, לא צריך להתמקד בתרגום כתבותיו ובתגובות המביאות פרסום להארץ. צריך לראות מהיכן הנבל משיג את מטה לחמו ולהחרים כל גורם עסקי שאיתו הוא בא במגע. למשל אם יש פרסומת בעמוד כתבה שלו, להחרים את המפרסם וכן הלאה...שיישב בביתו ויחפש מימון מהחמאס
  סגור
 • 49.
  חולה נפש
  גדעון 02/08/2014 11:39
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כנראה שאתה לא יודע שאבא שלך הוא בעצם ערבי אז עכשיו אני מגלה לך אבא שלך הוא ערבי מניאק כמוך ולכן אתה מגן על הזבלים האלה אני מאחל לך שפעם אחת תיסע לרמאללה ואחרי שיפרקו אותך תבין שגם האבא הערבי שלך לא יעזור תלך כפרה על מחט גולני
  סגור
 • 48.
  איש הזוי ורפה שכל!
  יוסי 02/08/2014 11:15
  הגב לתגובה זו
  1 0
  "לא לחינם הולך זרזיר אצל עורב" - מתאים לכם עיתון קיקיוני הארץ השידוך עם גדעון לוי ההזוי. רק ביחד אתם אתם משלימים פאזל מופתי של דברי הבל ורעות רוח המצריך ברוב המקרים התערבות רפואית!
  סגור
 • 47.
  יש לגרום לכך שהעיתון ישלם על הוצאת לשון הרע..
  דוד 01/08/2014 14:42
  הגב לתגובה זו
  1 0
  1. והיה אם באמת יש להביא אותו לבית משפט וישלם גם על הוצאת לשון הרע וגם על הנזקים שנגרמו. 2. אם עדיין אחרי הכתבות האילו יש לעיתון הזה מנויים , או שיש כאן מנויים שבויים ואחרים שכדאי לברר עם עצמם גם אם הם חושבים שטעינו , האם לממן מקור הסתה מול המדינה שלהם הוא לא מעבר של איזה גבול. 3. כנ"ל גם המפרסמים. 4. וראוי לבדוק אם אין כאן מימון של עיתון ע"י גורם עם אינטרסים מול מדינת ישראל ולסיכום: לפעמים פעולות של גופים כאילו נגדינו יכולה להיות הרסנית יותר מכל פעולת טרור שבסיכומה לצערי עלי להגיד שהיא מקומית וזמנית ברמה של מדינה
  סגור
 • 46.
  עכשיו בטח שמח
  שוקי 01/08/2014 14:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עכשיו שהודיעו על חטיפת חייל הבן זונה בטח שמח !!! לגדעון לוי , אם אתה קורא את זה או מישהו מהחברים שלך, אני מקווה לראות אותך מתייסר ומתחנן לעזרה !! גם אם אני יראה אותך מתבוסס בדם אני יסתכל עליך וייצחק !!
  סגור
 • 45.
  עמוס שוקן לדין וגדעון לוי לקבלת סיוע נפשי
  יצחק 01/08/2014 09:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עורכי הדין פירט, וילנסקי, מזרחי וכנעני – אני יכול להבין את הסיבה להגשת תלונתכם, אך לדעתי היא שגויה פעמיים. שגיאה ראשונה היא להגיש אותה לרועץ המשפטי לממשלה, שהוא חדל אישים, בלשון המעטה. אילו הגשתם תלונה פלילית פרטית למשטרע, אפילו זו הייתה פועלת. הרועץ, אין איש יודע את נפשו. השגיאה השנייה היא צירופו של גדעון לוי. היה עליכם להסתפק בדרישה להעמיד לדין את עמוס שוקן בלבד, כי גדעון לוי אינו עבריין, אלא אדם הזקוק לטיפול. מהיכרותי עם שוקן לעומת זאת, ברור לי שהוא מודע לכל הנעשה בעסקיו. להערכתי, הוא מעסיק את לוי מתוך אינטרס ציני, כך שכתיבתו המעוותת תספק את הצרכים של חלק קטן ממנויי "הארץ", אלה הראויים להגדרה "יהודים שונאי עצמם" והמכורים גם כשמאל הקיצוני והסהרורי. אגב, הציניות והצביעות של הנהלת העיתון הזה מוכרת לי אישית כשלושים שנה. היה זה, כשנעתרתי לבקשת העורך הראשי שלי, שהתבקש על ידי פרקליט "הארץ" - עו"ד מיבי מוזר, והסכמתי להיפגש עם סגן עורך "הארץ" דאז, יואל אסתרון, כדי לנסות לשכנע אותי לבטל תביעה שלי נגד "הארץ". פרקליט "הארץ" הסביר לאסתרון, שעיתונו ביצע כלפי עבירה של גניבה ואמר, כי אילו ידע שכך היה, היה מסרב לייצג את "הארץ" בתיק זה. הוא כעס על שאסתרון "לא הועיל" לפצות פה ואמר לו, בערך כך: לגנוב זה לא יפה, אבל אם תפסו אותך – לפחות תבקש סליחה ואילו אתה יושב ושותק. סיכומו של דבר, אסתרון פלט רק במסדרון משפט של "חטא על פשע", חזרתי למשרד פרקליטו ומשם התקשרתי לבטל את המנוי שלי לעיתון, המשפט נמשך ו"הארץ" חטף חיוב לפרסום התנצלות, שאומרים עליה כי לא הייתה כחומרתה המבישה בכל תולדות העיתונות בישראל. אגב, על כל מילה בהתנצלות שנכפתה עליו, ניהל שוקן מו"מ בבית המשפט ואחרי שסורב, נאלץ לחתום. מאז אני מכנה עיתון זה: "העיתון לאנשים צבועים" וזה נכון מהיבטים רבים, כי עמדות רבות שמטיף להן העיתון, הנהלתו עושה את ההפך. למשל, איך מסתדרות ההטפות "החברתיות" עם היות "הארץ" מהראשונים בישראל והראשון מבין העיתונים, שהעביר את כל עובדיו מהסכמי עבודה קיבוציים לחוזים אישיים.
  סגור
 • 44.
  חתיכת אפס מנוול !!!
  מירי 01/08/2014 07:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תתבייש לך י'זבל , צריך לזרוק אותך ואת כל מי שמלכלך על המדינה שלו שקרים כאלה ללב עזה - לך תחיה שם י'מנייאק
  סגור
 • 43.
  אדון לוי
  אייל 31/07/2014 20:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אין אתה פשוט עוכר ישראל ,בזמן שהחיילים שלנו נהרגים בידי פושעים ארורים ,אתה מגן בחירוף נפש על אלו המחפשים מוות .העם היהודי תמיד ניצח כי בורא עולם איתנו ,העם היהודי יישאר לנצח בגלל הרצון שלו לחיות . העם האיסלאמי לא יישאר בחיים כי הם אוהבים את המוות ומצהירים בזאת תחת כל עץ רענן .אדון לוי מקומך בעזה הלוואי שאתה ורק אתה תחווה כאב מהמוסלמים שתצטער כל ימי חייך שכל כך דאגת למנוולים האלה .
  סגור
 • 42.
  נותן לגייטמציה לעולם לשנוא אותנו-שונא ישראל (ל"ת)
  שי.ע 31/07/2014 19:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 41.
  ומטרת הערבים.. רצח יהודים רק למטרת רצח יהודים
  אלונה 31/07/2014 19:46
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ....בעוד ישראל נאלצת להגן על אזרחיה וחייליה מפני ארגוני טרור ורצח ערבים שמסתתרים מאחורי אוכלוסיה ערבית שבעצם משתפת פעולה עם ארגוני הרצח הנ"ל ומשמשת להם חומת מגן כדי למנוע מצה"ל להגן על חייליו ועל אזרחי המדינה .....אתה מבין את זה גדעון לוי.??..יא "עארס"נתעב..
  סגור
 • 40.
  מטרת ישראל - הרג ערבים": עוד תלונה נגד גדעון
  חיים 31/07/2014 18:38
  הגב לתגובה זו
  1 0
  חתיכת זבל..להחרים את עיתון הארץ.....
  סגור
 • 39.
  פשוט, מתפרנס מרוע לב ומתמיכה באויב (ל"ת)
  בחירתו של גידעון 31/07/2014 18:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 38.
  עשב בר גודל בכל מקום גם אם קוצצים אותו !!
  שוחר שלום והגינות 31/07/2014 18:18
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לכל המתכתבים למיניהם. חבל על הרוגז על אדם שאלוהים קילל את הוריו שבן כמותו יצא זוהי קללתם שבן האוחז בשם משפחה "לוי" מתכחש לזהותו ומנסה להתאסלם . לאדם שכמותו הדרך היחידה להשמידו היא כפי שנוהגים בעשב בר עוקרים מהשורש ולא משקים במים כי לידו צומח פרח נוי . השאירו אותו ללא תשומת לב למאכל ע"י הכבשים והמרעה שיאכלו ממנו ויחרבנו עליו שיגדל לפעם הבאה וחוזר עד אין סוף.
  סגור
 • ממש נכון למאכל הכבשים (ל"ת)
  מעורב ירושלמי 01/08/2014 12:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • יש ריסוס שנקרא ראונדפ
  גהה בעמו ובארצו 01/08/2014 12:10
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הריסוס הנ"ל משמיד את העשב מהשורש
  סגור
 • 37.
  קודם: תחיה מדינת ישראל וימותו כל השונאים ,אמן
  נילי 31/07/2014 18:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שנית : מדוע לא תובעים את עיתון הארץ בהעסקת אנשים מסוגו של מר לוי. הרי הוא משתף פעולה עם אויבינו .הוא משמש כשופר ומסייע לארגוני הטרור בהסברה האנטי ישראלית בעולם.ובתור שכזה הוא פסול מלשמש עיתונאי בישראל, כל שכן בעיתון מכובד כמו הארץ .
  סגור
 • 36.
  לא מעלם מתחת לרדאר
  מאיר 31/07/2014 18:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ואפילו פירסמתי בדף הפייס שלי. טני לא יכול להילחם נגד יהודי משומד אבל כן יכול להיתנתק מעיתון הארץ. אני קורא לכל מי שמנוי על עיתון המיץ זרעים רעילים נגד ישראל להתנתק ממנו ועכשו.
  סגור
 • 35.
  הבוגד
  אנונימי 31/07/2014 17:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בעזה מזמן היתה אפר
  סגור
 • 34.
  גידעון לוי שונא יהודים נקודה.... (ל"ת)
  חיים 31/07/2014 17:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 33.
  והמטרה שלך כמה שיותר ימותו חיילים ואזרחים יהו (ל"ת)
  אזרח 31/07/2014 17:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 32.
  עודף דמוקרטיה היא משוואה של הרבה טימטום בעיקר
  זה מה שקורה מרוב ש.. 31/07/2014 17:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חופש העיתונות היא לפעמים מוגזמת שיש עיתונאי ישראלי שמכפיש ומטנף פיו על חיילי וטייסי צהל מקומו בכלא ואת עיתונו יש לסגור להחרים ולהשתמש בנשקם פשוט כל הזמן להוקיע ולהכפיש וללכלך את עיתון הארץ ממש אנשים מגעילים
  סגור
 • 31.
  עתון הארץ גדעון לוי
  שמואל 31/07/2014 17:40
  הגב לתגובה זו
  1 0
  למה המסכנים עמוס שוקן וגדעון לוי לא עוזבים את הארץ יש מספיק מקומות כולל בעזה שיקבלו אותם בזרועות פתוחות
  סגור
 • 30.
  אני ביטלתי את המנוי שלי להארץ לפני שנים רבות
  ישראל 31/07/2014 17:34
  הגב לתגובה זו
  1 0
  בגלל גדעון לוי.אני חושב שרק כך נוכל לפגוע באנשים שמכפישים את שמנו בעולם.ורק מוזר אין העיתון הזה שורד אחרי גל הביטולים ומי ממן אותו.
  סגור
 • 29.
  שיסע לעזה במקום לבקר ולהשמיץ .
  עשה משהו בסגנונך . 31/07/2014 17:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שיפגש עם החמאס וישכנע אותם שכל ההרג יפסק ברגע שירי הרקטות יפסק והמנהרות יחרבו .
  סגור
 • 28.
  עלובי נפש
  מיכאל 31/07/2014 17:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  במחנות הריכוז היו אנשים מסכנים שכדי לשרוד לפחות לפרק זמן נעשו ״קאפו״, רדפו את האומללים האחרים. עלובי הנפש לוי ושוקן רודפים מדינת ישראל בכתבות איומות ומכפישות עבור בצע כסף ! מי יותר גרוע ?
  סגור
 • 27.
  אדון גדעון
  אבי 31/07/2014 17:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אתה בהמה חוץ מלדבר נגד צה"ל אתה לא עושה כלום אין צבא ואין משטר יותר נעים ממדינת ישראל אתה איש קטן שמחפש שלא קיבל אהבה בילדות לכן אתה מדבר בלי סוף
  סגור
 • 26.
  לשלול את האזרחות לגדעון לוי
  אבי 31/07/2014 17:13
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הדמוקרטיה פשטה את הרגל אם כל אחד אומר מה שהוא רוצה ומלכלך על המדינה בא הוא חי.
  סגור
 • 25.
  בן של ...
  אריק 31/07/2014 16:54
  הגב לתגובה זו
  1 0
  צריך להעמיד אותו לדין על בגידה ולכל האזרחים השפויים במדינה אני מציע להחרים את העיתון הזה עד שיפשטו רגל במהרה בימנו אמן.
  סגור
 • 24.
  להחרים את עיתון הארץ ועורכו!!!
  משה ר 31/07/2014 16:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  גדעון לוי פשוט בוגד מחופש כעיתונאי אדם מזוכיסט, רשע, שמפיץ רעל בזמן מלחמה....
  סגור
 • וגם את המפרסמים בעיתון (ל"ת)
  די להסתה מימין ושמאל 31/07/2014 18:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 23.
  לא כתבת בכתבה מספיק פעמים עו"ד פירט. (ל"ת)
  מ 31/07/2014 16:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 22.
  עיתון הארץ
  צבריקו 31/07/2014 16:40
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כדי לעלות את תפוסת העיתון, החליט שוקן לכתוב מאמרי סתנה, ולהרגיז אנשים, וכל זה למען מכירת יותר עיתונים. שיטת מכירות
  סגור
 • 21.
  עמוס שוק(ע כ)ן (ל"ת)
  אהרון 31/07/2014 16:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 20.
  סתם זבל
  שלומית 31/07/2014 16:38
  הגב לתגובה זו
  1 0
  האידיוט ההזוי הזה צריך כל בוקר לנשק את עפר הארץ(לא העיתון..הארץ שכנראה שכח ששמה ישראל) שנותנמת לו הזדמנות ממש הזויה להשמיץ אותה בוקר וערב..סתם חלאת אדם שמנצל את המושג "חופש הביטוי" כדי להפריח נפיחות כדי שמישהו ישמע שיש אחד בשם גדעון לוי..יש לפתוח בחקירה אם אל ג"זירה או קאטאר לא מעסיקים אותו כמרגל בשכר מלא....אם היה חי באותם מקומות שהוא מגן עליהם מזמן היה ניתלה בכיכר העיר
  סגור
 • 19.
  גדעון לוי....והארץ...??????
  איציק 31/07/2014 16:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ההפך.....ועזה....פסיכופ...ת..מסכן...יחד עם זובי וזחל..קה....לבטל אזרחות...ולגרש לעז...זל
  סגור
 • 18.
  לחמאס התפנתה משרת הדובר, גדעון לוי: קבלת
  עופר 31/07/2014 16:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עבודה
  סגור
 • 17.
  שמחה שביטלתי את המנוי ליבי עם חיילנו (ל"ת)
  ענבל - תל אביב 31/07/2014 16:32
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 16.
  שילכו לגור בעזה לעזור לחמסניקים
  גילי 31/07/2014 16:26
  הגב לתגובה זו
  1 0
  עם כאלה חברים לא צריך אויבים, שייקחו את חנין זועבי ויעברו לגור בעזה כך ייטב לכולם. נראה אותם מוציאים שם מילה מהפה ואז יגיד איפה יש דמוקרטיה ומי הורג את מי.
  סגור
 • 15.
  לא מבין למה העוכר הזה חי בכלל ביננו ? (ל"ת)
  משה - חיפה 31/07/2014 16:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 14.
  ביטלתי את המנוי להארץ ויש לי הקלה בלב (ל"ת)
  ליצן 31/07/2014 16:23
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 13.
  על עיתון הארץ להתנער מגדעון לוי (ל"ת)
  שיכתוב בבטאון החמאס 31/07/2014 16:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 12.
  סוף סוף עורכי דין בישראל כל הכבוד
  אורי 31/07/2014 16:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ראויים לתמיכה של כולנו מול הנבל הזה
  סגור
 • 11.
  למי יש את הפלאפון של הזבל הזה ???? (ל"ת)
  הצלף 31/07/2014 16:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 10.
  הם כבר יתמסכנו ויהפכו לקורבנות.כך "הארץ" פועל (ל"ת)
  "הארץ" שונא ישראלים 31/07/2014 16:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 9.
  תגובה
  א 31/07/2014 16:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לוי אומר בדיוק את מה שדוברי צה"ל אומרים. ז"א שאם נגרום להם את אפקט הדחייה (כלומר נהרוס הרבה בתים ונהרוג הרבה ערבים)אולי נשיג ע"י כך הרתעה כזו שהם יחשבו טוב טוב לפני הפעם הבאה.
  סגור
 • 8.
  הבחור זקוק לאישפוז פסיכיאטרי דחוף !!!! (ל"ת)
  שפוי 31/07/2014 16:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • גדעון לוי ממש התחרפן
  רוקסנה 01/08/2014 08:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כנראה שבת זוגו השוודית מלחיצה אותו.
  סגור
 • שני הבנים
  תמי 24/11/2015 14:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שני הבנים שלו נגדו שנחהם ימניים מתביישים מאבא שלהם
  סגור
 • 7.
  לבטל מיד את כל המנויים של עיתון הארץ דה מרקר
  השפוי 31/07/2014 16:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  וכל מה שקשור לעמוס שוקן אשר מעסיק רוצח בדמות נאור
  סגור
 • וגם את המפרסמים (ל"ת)
  הגיע הזמן 31/07/2014 18:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 6.
  רודף פירסום . (ל"ת)
  אמנון 31/07/2014 16:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 5.
  דוד 31/07/2014 15:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חולה תשומת לב !!!
  סגור
 • 4.
  לא יכול אחרת
  גדעון 31/07/2014 15:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סלחו לי, אשמתי, בגדתי, אינני יכול אחרת, אני יהודון מפוחד וחרד שמצא מפלט תחת שמלתו של עיתון הארץ. בסה"כ אני רוצה לשרוד, ולכן אלחך כל פינה, פינכה, ואצור מבולקה. אל תרדפוני...כי אני בסה"כ קאפו מתורבת, הדוניסט ליברל, שונא ומפחד מיהדותי, בן ללא עם, בן ללא מולדת. סלחו לי כי פשעתי פעם הבאה אגיב ביתר חריפות...כי אני יהודי מנובל.
  סגור
 • 3.
  על משקל הרעים לטייס אז החולרות לעיתון הארץ
  משה 31/07/2014 15:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ותמצית הזבל לעמוס שוקן
  סגור
 • 2.
  הוא פשוט מעצבן
  אייל 31/07/2014 15:47
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אנסה לא להיות קיצוני מדי ורק אומר שהוא פשוט מצליח לעצבן
  סגור
 • 1.
  הוא פשוט חולה נפש,חובה לאשפזו דחוף!
  בוריס 31/07/2014 15:47
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אם הייתה כוונה להשמיד ערבים ,לא היה צורך לכניסה קרקעית וחפירות ..ניתן להשמיד את כל עזה תוך שעות מהאויר!
  סגור
 • איש נחמד
  אלי גבריאל 01/08/2014 10:51
  הגב לתגובה זו
  1 0
  גדעון לוי יא בן אלף זונות שרמוטות מנשות עזה המשויכות לחמאס. לא ידעתם ?
  סגור