תקשורת

מתנה לראש השנה: התחנות האזוריות יקבלו החזר ערבויות בסך מאות אלפי ש'

אחרי שהפסידו כ-15 מיליון ש' ב'צוק איתן', התחנות יקבלו 300-800 אלף ש' בחזרה, ושליש מסכום הערבויות יישאר בידי הרשות ה-2, ע"ח קנסות עתידיים
אלכסנדר כץ | 
(צילום ארכיון: אלכסנדר כץ) (צילום אלכסנדר כץ)
7 חודשים לאחר הפגישה בין מנכ\"לי תחנות הרדיו האזוריות למנכ\"ל הרשות השנייה, המתנה בדרך: לאייס נודע כי מחר (יום ה\') צפויות 16 התחנות לקבל החזר על ערבויות שהעמידו כשהתמודדו על קבלת הזיכיון, בסך מאות אלפי שקלים.

הערבויות נועדו להבטיח מספר סוגיות. הראשונה - תשלום תמלוגים למדינה על השימוש בתדר. שנייה - הבטחת לוח השידורים כפי שהתחנה התחייבה לו במהלך המכרז. והדבר השלישי - תשלום מראשון על חשבון עיצומים כספיים עתידיים שהרשות עשויה להטיל מעת לעת על תחנה כזו או אחרת.

שרי האוצר והתקשורת לשעבר יובל שטייניץ ומשה כחלון, החליטו בכנסת הקודמת לבטל את התמלוגים שעמדו בשיאם על 4%, בנוסף לדמי זיכיון ואגרת תדרים שהתחנות שילמו לרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו.

כעת יקבלו התחנות בחזרה חלק מהערבויות, דבר שיעזור במעט לתזרים המזומנים שלהן לאחר התקופה הקשה שעברו בעת מבצע צוק איתן, שעל פי הערכות, גם להפסדים של כ-15 מיליון שקלים לכלל התחנות האזוריות, כפי שפורסם באייס.

הסכומים שיוחזרו יעמדו על בין 300 ל-800 אלף שקלים, לפי גודל התחנה. סכומים אלה הם כשני שלישים מסכום הערבויות הכולל, כאשר השליש הנותר יישאר בידי הרשות השנייה כעירבון על קנסות עתידיים שהתחנות סופגות מעת לעת.

מהרשות השנייה טרם התקבלה תגובה.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה