מדיה

"אני חווה רדיפה והתנכלות יומיומית בניסיון להטיל דופי במקצועיות שלי"

כך אמרה הבוקר גאולה אבן בראיון בגל"צ בעקבות הודעת הפרישה של בעלה, השר גדעון סער. "אני יודעת איך אני עובדת, אפשר לשפוט זאת ערב ערב"
אלכסנדר כץ |  5
גאולה אבן היום בבית סוקולוב (צילום: סיגל נפתלי קסל ) (צילום סיגל נפתלי קסל)
המערכת הפוליטית והתקשורתית מנסה עדיין לנתח את הודעת הפרישה הדרמטית אתמול (יום ד\') של שר הפנים גדעון סער מהפוליטיקה, והבוקר עלתה לשידור בגל\"צ, בניסיון להסביר את המהלך, רעייתו של השר, העיתונאית גאולה אבן, שהייתה השבוע במוקד העניינים לאחר השעייתה משידור בערוץ 1, השעיה שבוטלה אמש .

\"זה לא פשוט לוותר על תפקיד שהיה יכול להוביל אותו לתפקיד ראש הממשלה\", אמרה אבן לנדב פרי בתכנית מה בוער. \"אבל הוא מחזיק בכיסו נאום כתוב מ-29 באפריל, והוא תכנן כבר אז לפרוש. הנאום היה כבר מוכן אבל רק בגלל ההתמודדות של רובי (ריבלין, א\"כ) לנשיאות, הוא ויתר על זה. הוא הרהר בעניין הרבה זמן בשנתיים אחרונות, וכל פעם היה משהו לעשות\".

על דבריו של פרי כאילו סער היה מתוכנת כ\"רובוט\" לתפקיד ראש הממשלה, ענתה אבן: \"נורא קשה לי להסביר - דווקא כמי שיושבת בצד העיתונאית - שהם פוליטיקאים ואנחנו משחילים אותם בשאלות - זה שהם לא בני אדם. אנחנו לא מתייחסים אליהם כבני אדם, אלא כאנשים מתוכנתים, על אחת כמה וכמה אם הם מצליחים ועל אחת כמה וכמה אם הם בכירים. אבל אתם לא יודעים איזה איש משפחה הוא, איזה אבא הוא, ובאמת חסרות לו השעות שהוא לא נמצא פה. יש לו המון מה להפסיד מההחלטה שלו. הוא עכשיו בוחר לקחת פסק זמן. יש בכך הקלה כל כך גדולה, להינות בלי לעשות משימה ועוד משימה\".

-עד כמה המלחמות בליכוד העמיסו עליו את החוויה הפוליטית?
זה בעיקר העמיס עליי את החוויה הפוליטית. הוא ספג כל כך הרבה עלילות והכפשות מהקולגות שלו והקולגות שלנו. כל העלילות האלה על גדעון שנבדקו פעם אחר פעם ולא היה בהן שום דבר, הוא תמיד ניצח בקרבות האלה.

\"גדעון עשה את זה בשבילי ובשביל והמשפחה והבנות והבן שלו, אבל מכאן ועד הניסיון להטיל דופי במקצועיות שלי... אני לא רוצה להתייחס לרשות השידור. אם היה צריך, גדעון היה עושה את זה (פורש, א\"כ) בשבילי, אבל זה לא מה שעמד בקטע\".

אבן גם נשאלה על סוגיית רשות השידור, וניסתה להתחמק מכך, אבל לא בהצלחה יתרה: \"מה שאני חווה (ברשות השידור, א\"כ) הוא רדיפה והתנכלות יומיומית בניסיון להטיל דופי במקצועיות שלי. אני לא חושבת שמישהו יכול להטיל דופי במקצועיות שלי ב-24 השנים האחרונות. אני יודעת איך אני עובדת, וכל אחד יכול לשפוט את זה ערב ערב על המסך\".

-זו הייתה הנחתה מלשכת ראש הממשלה?
\"מה נראה לך? אני לא אומרת כלום\".
תגובות לכתבה(5):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  את לא נרדפת ולא צמאה, סך הכל בורגנית. (ל"ת)
  שטרונגולוביץ 25/09/2014 23:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  עילגות
  אהרון 18/09/2014 13:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שתי עילגות ולא רהוטות כי שתהין עולות חדשות אחת מרוסיה והשנייה מכורדיסטן
  סגור
 • 3.
  ממש לא מספר 1
  גיל 18/09/2014 13:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  גאולה אבן היא אחת העיתונאיות המראיינות הטובות ביותר בעולם התקשורת -חדשות בישראל. היא אינלגנטית בצורה בלתי רגילה חריפה מאוד יודעת "להציק" בשאלות ענייניות למראויינים שלה והיא רהוטה וחרוצה. לא הבחנתי בשום תפנית בעבודתה העיתונאית מאז שהיא בקשר עם גדעון סער. היא נשארה נאמנה למקצועיותה ולמעסיקה ולכן לא היה מקום להגביל אותה ממילא שלא לראיין אנשי ליכוד. היא לא עובדת מאתמול בטלויזיה. לכן לכתוב מה שכתבת לא מכובד גם בגלל שלא נכון עובדתית וסתם לא ראוי. גם לחסון מכיעה מלה טובה על שמחזירה את חדשות ערוץ 1 לקדמת הבמה. בל ניסחף יש עוד מה לשפר אבל הכיוון נכון
  סגור
 • 2.
  אבן-מוצר דומם סער-סערה בלב ים
  אני לא מבין 18/09/2014 11:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  איך זה מתאגד ביחד ???
  סגור
 • 1.
  גם אבן וגם חסון כל כך עילגות
  בן יהודה 18/09/2014 10:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מ קורה ברשות השידור? שתי העיתונאיות הבכירות עילגות כמו ילד בכיתה ב'. מביך.
  סגור