תקשורת

מכה לבאב"ד: גם הזכיינית 'קשת' מבקשת להאריך את זכיונה - ולהישאר באפיק 22

יממה לאחר רשת, גם בזכיינית השנייה של ערוץ 2 לא נענים למהלכים של מנכ"ל הרשות השנייה ליציאה לרישיון, ודורשים הארכת זיכיון עד ל-2017
אלכסנדר כץ |  1
שינויים בחברה. מנכ"ל 'קשת' אבי ניר (צילום: בוצ'צ'ו) (צילום בוצ'צ'ו)
התכנית של מנכ\"ל הרשות השנייה שי באב\"ד זוכה לעיכוב נוסף: זכיינית ערוץ 2 קשת מבקשת אף היא להישאר באפיק 22 בזיכיון עד לשנת 2017 - כך עולה ממכתב ששלח מנכ\"ל קשת אבי ניר לבכירי הרשות השנייה, היו\"ר אווה מדזיבוז\' והמנכ\"ל באב\"ד, וממכתב מקביל של יו\"ר דירקטוריון הזכיינית, דרורית ורטהים, לשר התקשורת גלעד ארדן. ביום רביעי העבירה הזכיינית השנייה של ערוץ 2, רשת, בקשה דומה להארכת הזיכיון.

לדברי הזכיינית, הליך ההחלטה להגשת בקשת ההארכה ארך כשנה ובמסגרתו נעשתה עבודה מקיפה ויסודית של שקילת כל החלופות העומדות בפניה ומשמעויותיהן בקשת רחבה של פרמטרים.

בזכיינית טוענים כי מאז תחילת הזיכיון שלה לפני 21 שנה, היא השקיעה למעלה מ-2 מיליארד שקלים בהפקות מקור, מהם קרוב למיליארד שקלים בסוגה עלית. במכתבה לשר ארדן, כתבה יו\"ר הזכיינית דרורית ורטהים, כי \"בבואנו לקבל החלטה כה משמעותית, מחובתנו לקבל החלטה המאפשרת לקשת וודאות ואופק פעילות, שכן לנגד עינינו אנו רואים גם את עתידם של מאות עובדינו ועובדי חברת החדשות ואלפי עובדי תעשיית הטלוויזיה, אליהם אנחנו מחויבים\".

בזכיינית אומרים כי ככל שקרב מועד ההכרעה האם לעבור לרישיון, נוכחו ב\'קשת\' כי במסלול הרישיון הערפל רחוק מלהתבהר ורב הנסתר על הגלוי, ולאחר שכבר התמודדה עם תנאי שוק ורגולציה קשים, החליטו להימנע מכך בשלב זה, עד אשר הנושא יובהר.

עוד נטען בזכיינית כי לאי הבהירות הרגולטורית בחוק הנוכחי, נוספו בשבועות האחרונים סוגיות בעייתיות ומדאיגות - למשל עתידה של חברת החדשות, ואילו תנאי היציאה לרישיון ומועדה כפי שהם נובעים מטיוטת החוק החדש, אשר עברה בוועדת השרים לענייני חקיקה ביום ראשון שעבר, הפכו את ההחלטה על יציאה לרישיון למסוכנת יותר.

כאמור, יממה לפני כן הודיעה הזכיינית רשת על זכותה בחוק לממש את הארכת הזיכיון שלה בשנתיים נוספות, ולא לצאת כבר ב-2015 ל-7 ימי שידור בשיטת רישיונות. מנכ\"ל הזכיינית אבי צבי העביר הודעה רשמית על כך ליו\"ר הרשות השנייה בו כתב כי \"תקופת הארכת הזיכיון הנה בבחינת תקופה אלמנטארית ומינימאלית אשר תשמש את החברה להתחזקות והיערכות, כאשר דה-פקטו, וכפי שנאמר על ידינו לא אחת, דרושה לחברה תקופה ארוכה יותר של שנתיים נוספות לפחות (על מנת להיערך ל-7 ימי שידור, א\"כ), קרי עד 31 באוקטובר 2019\".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  תחנקו
  עמית 11/2014/02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קשת ורשת מדרדרות את התרבות בישראל עם סדרות נמוכות, מביכות וולגריות שכל מטרתן עשיית הון. לצערי הרב עם ישראל מצביע בשלט ומקבל בדיוק את מה שמגיע לו. לגופו של עניין, גופו של עניין מעניין ת'תחת.
  סגור