תקשורת

חודש לסגירה: רק השבוע תחל הרשות ה-2 לדון על ערוץ 10 שחייב לה מיליונים

מנכ"ל הרשות טוען כי הערוץ צבר חובות והתחייבויות של כ-86 מיליון ש', למרות שלאחרונה הציג שיפור בתוצאותיו. ערוץ 10: "מדובר במספרים מוגזמים"
אלכסנדר כץ |  1
ערוץ 10 הפגנה (צילום אלכסנדר כץ)
על רקע הקפאת החוק לפיצול ערוץ 2, שפוגע גם במתחרה - ערוץ 10, מועצת הרשות השנייה תחל השבוע בדיון מעמיק במצבו של ערוץ 10 שהזיכיון שלו מסיים בעוד חודש ימים, והעובדה כי לא הצליח עד כה להציג מבנה בעלות יציב ויכולת לממן את פעילותו, מה שמונע ממנו קבלת רישיון לשידורים.

לקראת הדיון במועצה, פנה מנכ\"ל הרשות השנייה שי באב\"ד במכתב ליו\"ר המועצה אוה מדז\'יבוז\' ולחברי המועצה החדשה ובו ציין כי חובו של הערוץ לרשות בשל דמי הפצה ודמי זיכיון עומד על כ-36 מיליון שקלים, כאשר דמי הזיכיון לא שולמו זה יותר משנה. כמו כן קיימות לערוץ מחויבויות נוספות לתוכן - סוגה עלית, ולתמורה עבור הארכת זיכיונו ב-3 השנים האחרונות, בהיקף כולל של כ-50 מיליון שקלים נוספים.

לדברי באב\"ד, עד כה הערוץ לא הציג עד כה עמידה מלאה בכל מחויבויותיו לתוכן ולהשקעה בקולנוע ישראלי, כנדרש לפי החוק. חובות ומחויבויות אלה מסתכמות בעשרות מיליונים. כעת נדרשת מועצת הרשות לקיים דיון שיתייחס בין היתר לאפשרות מימוש ערבויות הערוץ.

ערוץ 10 סבל מהפסדים משמעותיים לאורך כל שנות קיומו ולא יכול היה להתקיים ללא הזרמה של יותר מ-1.5 מיליארד שקלים לאורך השנים. למרות הנתונים החיוביים שהציג בחודשים האחרונים, הרשות טוענת כי הערוץ אינו משלם חובותיו ולא מבצע את ההשקעות הנדרשות לשנה הנוכחית ולשנה הבאה.

יו\"ר מועצת הרשות השנייה אוה מדז\'יבוז\' מסרה כי \"המועצה מבצעת עבודה יסודית ומעמיקה לבחינת מצבו של ערוץ 10, נוכח חובותיו המסתכמים בעשרות מיליוני שקלים וכן חובתה של הרשות השנייה כרשות מנהלית לשוויון בפני הזכייניות האחרות ולרמת תוכן ופלורליזם בשידורי הטלוויזיה לטובת אזרחי ישראל. מועצת הרשות השנייה תקיים דיון פתוח, מעמיק ויסודי בסוגיה ותקבל את החלטתה בהקדם האפשרי, לאחר שיהיו בפניה כל הנתונים הרלוונטיים וכן תשמע את הנהלת הרשות ונציגי ערוץ 10\".

מערוץ 10 נמסר בתגובה כי \"לאחר יישום מהלכי התייעלות נרחבים, הערוץ מציג בחודשים האחרונים EBIDTA חיובית. באשר לדמי הזיכיון, בימים האחרונים מופרחים באוויר גוזמאות והגזמות. ערוץ 10 טרם העביר תשלום דמי זיכיון למימון הרשות השנייה בסך של כ-30 מיליון שקלים. לאור ההתייצבות הכלכלית של הערוץ, נציג מתווה ברור להעברת התשלומים\".

לדברי אנשי ערוץ 10, \"כלל לא ברורים המספרים שנזרקים לאוויר בימים אלה באשר לחובות התוכן כשטרם הסתיימה הבדיקה של 2014, ובעוד שלפי דוחות הרשות השנייה ערוץ 10 סיים את שנת 2013 בעודף השקעה בתכניות מסוגה עילית בהיקף של 19.2 מיליון שקלים\".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  חבל אבל
  oferdesade 11/2014/30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שיסגרו את 2 באותה הזדמנות. בשביל מה צריך עוד ערוץ זבל. מליא בהתחלה כשעוד חשבו לשנות את נוף השידורים עם שידורי איכות. אבל עכשיו כשהתחרות על מי נותן נמוך יותר חלש יותר זבל יותר בזול יותר, 'who needs 'em"
  סגור