תקשורת ומדיה

אחרי כשנה וחצי: מנכ"ל הרשות השנייה שי באב"ד החליט להתפטר מתפקידו

לא אחת העריכו גורמים כי המנכ"ל צפוי לבקש לסיים את תפקידו. האם יצטרף לכחלון בבחירות? באב"ד: "שמח שהובלתי שינויים ברגולציה ובשוק הטלוויזיה"
אלכסנדר כץ |  5
עוזב את הרשות השנייה. שי באב"ד (צילום: יניב כהן) (צילום יניב כהן)
בצעד שלא גרם לרבים להרים גבה, החליט שי באב\"ד, מנכ\"ל הרשות השנייה, לפרוש מתפקידו לאחר שנתיים. באב\"ד נפגש עם יו\"ר מועצת הרשות אוה מדז\'יבוז\' והודיע לה על החלטתו.

באב\"ד נכנס לתפקידו בחודש יוני 2013. בתקופתו כמנכ\"ל קידמה הרשות שורה של מהלכים להסדרת שוק הטלוויזיה המסחרית בישראל והסדרת הרגולציה. לרבות הכשרת הקרקע למעבר לשוק של רישיונות והסרת החסם הרגולטורי של מחויבויות התוכן, קידום פריסת תשתיות מלאה של מערך עידן פלוס והרחבת היצע הערוצים, וכן המלצות ליישום בתחום התוכן השיווקי וניסיון לקידום מתווה תוכן מאוזן ומגוון לרווחת הציבור. בחודשים האחרונים הרשות השנייה גם יצאה להליך התייעלות במסגרתו פוטרו רבע מעובדיה, ובסף הכל נשארו כ-75 עובדים.

בתקופה האחרונה עסק בסוגיית הרישיונות, כאשר למרות שהטיל את מלוא יהבו בנושא, החליטו רשת וקשת לא לצאת לרישיון ולשידור של 7 ימים בשבוע. מאידך, גם ניסה לפתור את סוגיית ערוץ 10, שנראה כי היא עומדת על סף פיתרון.

גורמים בשוק הטלוויזה העריכו בחודשים האחרונים כי באב\"ד יבקש לעזוב את הרשות, וייתכן כי יחזור למקום עבודתו הקודם - צים. גורמים בגופים המשדרים בטלוויזיה וברדיו ביקרו לא אחת את היד הקשה שבאב\"ד מפעיל נגדם, הקנסות הגבוהים ואי ההתפשרות.

גורמים אחרים העריכו כי באב\"ד עשוי להתמודד במסגרת רשימת כולנו של משה כחלון, שבתקופתו כשר התקשורת נבחר באב\"ד למנכ\"ל הרשות. ואולם יש לציין כי באב\"ד אינו מוכר בציבור הכללי, כך שלא ברור מה המשקל הסגולי שלו.

באב\"ד מסר היום כי \"אני מסכם תקופה מרתקת ומשמעותית ברשות השנייה. אני שמח שהייתה לי הזכות להותיר חותם ולהוביל שורה של שינויים משמעותיים ברגולציה ובשוק הטלוויזיה המסחרית. מהלכים נוספים שקידמתי ולא יצאו לפועל כתוצאה מהשינויים הפוליטיים, יהוו את המתווה עם משרתי ציבור מקצועיים הפועלים בחרדת קודש בשל חשיבות הענף. אני בטוח שהצוות המקצועי של הרשות, יחד עם המועצה החדשה ברשות מדז\'יבוז יובילו את הענף הן לוודאות ויציבות והן לצמיחה\'\".

מדז\'יבוז\' הוסיפה: \"בתקופתו כמנכ\"ל הרשות השנייה, שי תרם תרומה משמעותית לשוק הטלוויזיה המסחרית בישראל ואף הניח יסודות איתנים להמשך הסדרת השוק ופיתוח הרגולציה\".
תגובות לכתבה(5):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  עצוב לקרוא מה האיש חושב על עצמו
  ענת 12/2014/15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לעניות דעתי לא דומה למציאות... אגב למגיב 3 - אבא שלו אשכנזי....
  סגור
 • 4.
  מי שראה את שי בכנס אילת כבר הבין שיש כאן משהו
  גילה 12/2014/15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ההתבטאויות של שי על במות כנס אילת יכלו בהחלט להיות רמז לזה שמתבשל כאן משהו..
  סגור
 • 3.
  כל העשכנזים יוצאים מהחורים להם (ל"ת)
  עכברוביץ' 12/2014/14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  אלו ביץ' ממשיך להפסיד כסף בבזק
  ולדמיר 12/2014/14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זה לא בעלים זה אמן הבריחה
  סגור
 • 1.
  חבל
  עידו 12/2014/14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בחור טוב, חכם וחיובי. אני בספק אם הוא יילך עם כחלון. אני מניח שעשו לו את המוות והוא יילך לעשות כסף במגזר הפרטי.
  סגור