מדיה

'גלי ישראל' תפיק עצמאית מבזקי חדשות; תגייס עורכים-שדרנים וגם כתב פוליטי

בתחנה יחליפו את רוב מבזקי ynet בהפקה עצמית. האם הדבר קשור למתח בין השר בנט לקבוצת 'ידיעות'? מנכ"ל גלי ישראל: "נמשיך לעבוד עם ynet"
אלכסנדר כץ |  1
DELETE (צילום אלכסנדר כץ)
תחנת הרדיו גלי ישראל החליטה להפיק בעצמה מבזקי חדשות שעתיים באופן עצמאי, מה שיוביל להפחתה בשימוש במבזקי החדשות שתחנת רדיו תל אביב מפיקה בשיתוף עם ynet, ומשדרת בסינדיקציה במספר תחנות אזוריות.

לטובת הפרויקט, בגלי ישראל יגייסו כ-4 עובדים - עורכים שהם גם מגישים, אליהם גם יגויס כתב פוליטי שיסקר את מערכת הבחירות שבפתח. התכנים יגיעו מהאינטרנט, לצד התכנים שיספק הכתב ושיגיעו מתכניות הרדיו השונות של גלי ישראל. מדובר על הפקת 17 מהדורות, כאשר יתכן כי מבזק או כמה ביום יהיו של ynet.

על פניו, בגלי ישראל - שפונה אל האוכלוסייה היהודית ביהודה ושומרון על פי תנאי הזיכיון שקיבלה מהרשות השנייה, וגם עשויה להיות מזוהה פוליטית עם מפלגת הבית היהודי - רוצים לחזור להפיק חדשות כפי שעשו עד לפני כ-3 שנים, בטרם החלו יחד עם תחנות אחרות, לשדר את מבזקיynet עבור כמה מאות אלפי שקלים בשנה, ואולם - גורמים מעריכים כי לסיפור זה יש גם \"מאחורי הקלעים\".

בשבועיים האחרונים הגיעו היחסים בין שר הכלכלה נפתלי בנט ואנשי מפלגתו, לבין קבוצת ידיעות אחרונות, לשפל. זה החל בטור של נחום ברנע על ח\"כ איילת שקד, שהוביל לפוסט זועם שלה ולהתנצלות שלו יומיים לאחר מכן; המשיך בכותרת ראשית ב-ynet נגד בנט שגררה את השר לכתוב בפייסבוק כי \"מי שישקר, מי שיתקוף אותנו מתקפת שווא, יחטוף חזרה את האמת. לא נוריד ראש. לא נשתוק, אף פעם\".

האקורד האחרון נרשם בשישי-שבת החולפים, כאשר ברנע כתב בטורו ב\'ידיעות\' כי תומכי הבית היהודי הם \"שונאי זרים, חשוכים, סוחטי כסף מעטיני השלטון\", מה שהוביל שוב את בנט לתקוף את העיתונאי במילים קשות - \"תתבייש, מר ברנע וכל מי שעוד חושב כמותך (אתם הולכים ומתמעטים): זמנך עבר. ההסתה ללא תגובה נגמרה... אנחנו לא שותקים, לא מתביישים, אין לנו שום רגשי נחיתות. ההיפך\".

גורמים בשוק התקשורת אמרו בשיחות עם אייס, כי בנט לא היה מתנגד להפסקת הקשר בין \"תחנת הבית\" גלי ישראל, לבין ynet, ואולם לדברי גורם בבית היהודי, אין קשר בין \'גלי ישראל\' לבין המפלגה, אנחנו חוטפים לפעמים גם מהתחנה הזאת. זה נשמע מופרך\".

ב-ynet סירבו להגיב. מנכ\"ל גלי ישראל ישראל פריד, מכחיש אף הוא את הקשר בין התחנה לבין \'הבית היהודי\': \"אנחנו תחנה מסחרית, אני לא מתערב לשדרנים שלי בתכנים, ואין שום קשר עם בנט. אנחנו נמשיך לשדר מבזקים של ynet בשעות בהן לא נפיק אנחנו מבזק, למשל ב-6:00 בבוקר. ההחלטה נובעת מרצון שלנו ליצור תכנים מתאימים לנו\".

מהתחנה עצמה נמסר כי \"סיבת הקמת מחלקת האקטואליה והחדשות מחדש היא ריבוי תכניות האקטואליה בתחנה מאז מהפכת לוח השידורים והרצון להעביר לקהל המאזינים תקציר של האקטואליה המשודרת בתחנה. בין תכניות האקטואליה המובילות ניתן למנות את תכניותיהם של קלמן ליבסקינד, אראל סג\"ל, מנחם הורביץ, שרה ב\"ק ועוד. החדשות בתחנה יהיו חדשות עצמאיות, מאוזנות ולאומיות\".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  תעבירו את החדשות של קול ברמה עם טל אליהו (ל"ת)
  מתחזקת 21/12/2014 09:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור