תקשורת

מזרח תיכון חדש: 3,000 אירו - לזוכה בתחרות סרטונים בני דקה על השלום

יוצרים מתחילים ובעלי ניסיון מוזמנים להגיש לתחרות סרטונים בני דקה, בנושאי פחד, חוסר רצון לסיים את הסכסוך, והיתרונות בכינון יחסים נורמליים
כתבי אייס | 
מפגש בני נוער בנושא שלום, בקפריסין (צילום: ענת לנגר) (צילום ענת לנגר)
גם כשהשלום נראה רחוק מאי פעם, זה לא אומר שלא צריכים ליצור סרטים אודותיו: הרשת האזורית לקידום יוזמת השלום הערבית באמצעות אג\'יק מכון הנגב תפיק פרויקט בשם דקה לשלום במסגרתו תתקיים תחרות סרטונים קצרצרים בני דקה אחת בלבד העוסקים בנושא יוזמת השלום האזורית.

התחרות מיועדת לקולנוענים בכל שלב של הקריירה - מתחילים ובעלי ניסיון, ללא הגבלת לאום. הפרס ליוצרי הסרטון הזוכה יעמוד על 3,000 אירו. הסרטונים צריכים לעסוק באחד מ-3 הנושאים הבאים: בעיית הפחד וחוסר האמון בין ישראלים לפלסטינים; חוסר הרצון של המנהיגים מ-2 הצדדים להביא לסיום הסכסוך; וויתרונות כינון יחסים נורמליים עם מדינות ערב.

בתחרות ישפטו הבמאית והתסריטאית איבתיסאם מרעאנה, המפיק והבמאי ברק היימן, המפיקה ענת אסולין והבמאי גילי מייזלר, יחד עם 2 נציגים מהרשת האזורית לקידום יוזמת השלום הערבית.

יוזמת השלום האזורית מציעה פתרון כולל לסכסוך הערבי ישראלי. היוזמה מתבססת על יוזמת השלום הערבית ובה קורא יורש העצר הסעודי הנסיך עבדאללה לישראל לסגת מהשטחים שנכבשו ב-1967 ולהקמת מדינה פלסטינית עצמאית שבירתה ירושלים המזרחית. בתמורה ינרמלו כל מדינות ערב את יחסיהן עם ישראל. ביוזמה מופיעה גם ההצהרה \"מדינות ערב משוכנעות שפתרון צבאי לסכסוך לא יביא לשלום באזור ולביטחון לצדדים המעורבים בסכסוך\" וכן הצהרה רשמית ש\"שלום צודק וכולל הינו בחירתן האסטרטגית של מדינות ערב\".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה