תקשורת

קול ישראל נערכת לבחירות 2015: הקימה דסק מיוחד - ותשדר מגזין שבועי

בראש הדסק יעמוד יואב קרקובסקי, והמפלגות יסוקרו על ידי הכתבים השונים. הדסק יעבוד מול אגף הניו מדיה וגם מול קול ישראל בערבית ורשת מורשת
אלכסנדר כץ |  1
קול ישראל (צילום יח"צ)
בחירות 2015
בחירות 2015


כחודשיים לפני הבחירות, רשת ב\' של קול ישראל הקימה דסק מיוחד בראשו יעמוד הכתב לענייני מפלגות יואב קרקובסקי. הפרשן הפוליטי הוא כרגיל חנן קריסטל, את משדרי הבחירות יערוך גיל ליטמן ואילו רכזת הדסק היא רווית לוי.

בתחנה גם חילקו את סיקור המפלגות לכתבים השונים. את הליכוד יסקר קרקובסקי; העבודה התנועה וקדימה יהיו באחריותו של רן בנימיני; רונן פולק יסקר את יש עתיד; הבית היהודי אצל אופיר ברק; גיא קוטב יהיה אחראי על ישראל ביתנו; כולנו של משה כחלון אצל ניצן גלוסמן; דקלה אהרון ואבי שמידט יסקרו את ש\"ס; עירית עניס את יהדות התורה; את המפלגות הערבי והאיחוד הצפוי ביניהן יהיו תחת אחריותו של ערן זינגר; מורן שפיצר עופר תסקר את מרצ; את המפלגות הקטנות יסקר זאב שניידר; ואילו את ועדת הבחירות המרכזית - אמוץ שפירא.

הממונה על התוכן באתר רשת ב\', יותם ברזני, ואגף הניו מדיה של רשות השידור יעדכנו את הדסק על הנעשה ברשתות החברתיות. הרשת תשתף פעולה עם כתבי קול ישראל בערבית בסיקור המגזר הערבי והדרוזי וכתבי רשת מורשת יסייעו בסיקור המפלגות החרדיות.

במסגרת מערכת הבחירות ישודר מגזין שבועי בימי חמישי ב-14:00 ובכל יום שישי תפרסם רשת ב\' סקר דעת קהל לגבי המנדטים וההתפתחויות הפוליטיות במסגרת התוכנית \'בחצי היום השישי\' עם צ\'יקו מנשה. את משדרי הבחירות יגישו בכירי העיתונאים ברשת ב\', ובהם אריה גולן וענת דוידוב.

מנהל רשת ב\' של קול ישראל, יאיר קורן, מסר כי \"עיתונאי הרדיו מתגייסים לסיקור מקצועי ולא מוטה של מערכת הבחירות לכנסת והבחירות המקדימות במפלגות. גם בתקופה הזו לא נזניח תחומים אחרים שהם בנפשה של החברה בישראל - הביטחון, הכלכלה, החינוך והבריאות. אני בטוח שנדע להימנע ממניפולציות, שהגינות תאפיין את שידורינו ושנזכה להערכת הציבור כפי שהיה במערכת הבחירות לכנסת ה-19\".

לדברי שמעון אלקבץ, מנהל קול ישראל, \"רשת ב\' תסקר באופן שוטף והוגן את המערכת הפוליטית. קול ישראל יעשה שימוש מושכל בכל זרועותיו ורשתותיו כדי להיות בכל מקום שקורה בו אירוע חדשותי בעל חשיבות. קול ישראל ישתף פעולה גם עם מערכת החדשות של ערוץ 1. רשת ב\' עם למעלה ממיליון מאזינים ביום תמשיך בהובלת השיח הציבורי במערכת הבחירות כפי ששידור ציבורי צריך לעשות\".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  קרקובסקי לא מאוזן
  גלעד 02/2015/19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  גם הוא גם הוא - מר קרקובסקי שבר שמאלה וחזק. לא תזיק לו מעט אינטגריטי ומקצועיות עיתונאית. סקירתו לימין מכפישה רדודה מציקה לא ברורה ומלאת תסכול עטוף יפה היטב. אך סקירתו את השמאל קצרה היא ומועטה ולא משאירה מקום להבין את ניסיונו המתוחכם של המנחה להגן על חבריו ומוקיריו מהשמאל. עד מתי יעלוזו רשעים (ליצנים) ? תתבגרו רשת ב׳ חלפו הם ימי מפא״י....
  סגור