מדיה

סדק נוסף בטקס האקדמיה: מגישי 'אורלי וגיא' מבקשים לא להשתתף בתחרות

הפקה נוספת מוותרת על הטקס. וילנאי ומרוז טוענים לאי-שיוויון בכך שהם צריכים להתמודד מול תכניות תחקיר יקרות בפריים-טיים. האקדמיה: "ההפקה בחרה להירשם בקטגוריה זו. קובלנתם מעוררת תמיהה כפולה ומכופלת"
אלכסנדר כץ | 
אורלי וגיא (צילום: יוסי צבקר) (צילום יוסי צבקר)
אורלי וילנאי וגיא מרוז, מגישי תכנית הבוקר אורלי וגיא בערוץ 10, מבקשים מהאקדמיה לקולנוע וטלוויזיה להסיר אותם מרשימת המועמדים בקטגוריית אקטואליה. ביום שני הכריזה האקדמיה על המועמדים בקטגוריה \"תכנית אקטואליה ו/או תחקיר ו/או חדשות הטובה ביותר\", ובנוסף ל\'אורלי וגיא\' בהפקת אולפני הרצליה, מועמדות גם המערכת, המקור, עובדה ורואים עולם.

\"אנחנו מודים לחברי האקדמיה אשר בחרו בנו לחמישיית המועמדות הסופיות בקטגוריה\", כתבו וילנאי ומרוז, אבל הוסיפו כי \"לא נוכל לשתף פעולה עם העלמת העין וחוסר ההיגיון המתמשכים בהתייחסות האקדמיה לתכניתנו בפרט ולתכניות מסוגה בכלל\".

לדבריהם, ב-3 השנים האחרונות הם פנו לאקדמיה ויצאו נגד הערבוב לכאורה בקטגוריה בין תכניות אירוח לתכניות תחקירים, דבר ש\"מייצר תחרות שאין לה שחר. באותה מידה, ניתן היה להציב את ארץ נהדרת מול לונדון וקירשנבאום, את שומרי הסף מול פולישוק\", כתבו השניים.

הטענה המרכזית של וילנאי ומרוז, היא שמדובר בתכניות בהשקעה תקציבית שונה לחלוטין, כאשר בתכניות תחקיר מושקע ממון רב, הרבה יותר מתכניות בוקר בטלוויזיה. השניים גם מציינים את השוני בחשיפה, בין תכנית בוקר לתכניות שמשודרות בפריים-טיים.

\"בסיטואציה הקיימת, אנו חשים כי דנתם אותנו לתחרות אבודה מראש\", כתבו השניים שמבקשים \"להסיר את מועמדותנו מרשימת המועמדות לפרס התכנית המצטיינת בקטגוריית \'\"אקטואליה\' החל מהשנה ובכל שנה בעתיד. אם תחליטו לפתוח קטגוריה חדשה שבה נוכל להתמודד באופן ראוי ושוויוני, נשמח לשקול את החלטנו בשנית\".

זוהי לא הבקשה הראשונה להסרת מועמדות. עוד לפני פרסום המועמדים הסופיים, ב-2 מקרים לפחות פנו גופי שידור בבקשה לא להשתתף בתחרות. וואלה פרסם כי הסדרה בייבי בום של ערוץ 10 לא תוגש לתחרות, ואילו גלובס פרסם כי רשת החליטה לא להגיש את הסדרה אימהות, וזאת משום שהאקדמיה ביקשה לקטלג אותה בקטגוריית דוקו-ריאליטי, בעוד שערוץ 10 ורשת עטנו כי מדובר בפורמטים תיעודיים.

בסך הכל מובילה הזכיינית קשת עם 16 מועמדויות, רשת עם 8, החינוכית עם 7, ערוץ 10 עם 6, כולל \'אורלי וגיא\', ערוץ 1 עם 5, ערוץ 20 עם מועמדות אחת, HOT עם 15, ו-yes עם 7 מועמדויות. הטקס יתקיים ב-13 בפברואר ויופק על ידי תוצרת הארץ.

מהאקדמיה לקולנוע וטלוויזיה נמסר: \"בטופס הרשמה שהוגש לאקדמיה ונחתם על ידי חברת ההפקה של \'אורלי וגיא\' ב-6.10.14, התכנית בחרה להשתתף בקטגוריית האקטואליה מתוך מכלול האופציות האפשריות, ביניהן קטגוריית האירוח. כך גם בתקציר שהוגש על ידם כחלק מהרשמתם בתחרות, התכנית הגדירה עצמה כתכנית \'אקטואליה יומית עם דגש חברתי צרכני\'\".

עוד נמסר כי \"הפקת \'אורלי וגיא\' עצמה בחרה להירשם לקטגורית האקטואליה ואף הגדירה עצמה ככזו, לכן קובלנתם מעוררת תמיהה כפולה ומכופלת, כי האופציה להירשם בקטגוריית אירוח הייתה קיימת מאז היווסד תחרות האקדמיה בתחום הטלוויזיה\".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה