מדיה

עורך מקומון בדימונה על דובר עירייה: "אנחנו רוצים את הראש שלו על מגש"

דימונה לוהטת בעקבות המלחמה בין דובר העירייה לבין מו"ל ועורך 'השבוע החדש' - נגדם הוגש כתב אישום בחשד לאיומים. הדובר: "ארושש אותם"
אלכסנדר כץ | 
המקומון השבוע החדש (צילום: מתוך דף הפייסבוק) (צילום מתוך דף הפייסבוק)
2 בכירים במקומון השבוע החדש בדימונה, הואשמו השבוע בבית משפט השלום בחיפה באיומים על דובר עיריית דימונה עמוס שריג. על פרטי המקרה פורסם לראשונה ברדיו דרום.
בכתב האישום שהוגש נכתב כי מו"ל העיתון, שלום זרח (47) איים לכאורה בפגיעה בשמו הטוב או בפרנסתו של שריג בכך שאמר לו בחודש ינואר 2014: "אתה תעזוב פה הרבה יותר מהר ממה שאתה חושב, אני כבר אדאג לכך".
 
חודש לאחר מכן איים לכאורה עורך העיתון שלום בר-אבי (50) בפגיעה שלא כדין בגופו, בשמו הטוב או בפרנסתו של המתלונן - על פי כתב האישום - בכך שאמר במהלך ישיבת מועצת עירייה כי "אנחנו רוצים את הראש של עמוס שריג על מגש", וזאת בכוונה להפחידו או להקניטו.
 
מסתבר שמערכת היחסים בין הדובר לבין המקומון יודעת בעיקר מורדות. הצדדים מודים כי לעולם לא הסתדרו. בעיצומו של המאבק בין הצדדים - לאחר שהעירייה החליטה להפסיק לפרסם בעיתון בשל חוסר הסכמה על תעריף הפרסום - אף הוגשה תלונה במשטרה נגד דובר העירייה על הטרדה מינית על ידי עובדת במקומון, שלדבריו נסגרה בהמשך על ידי פרקליטות מחוז דרום. ממשרד המשפטים נמסר כי "תיק החקירה נסגר בפרקליטות מחוז דרום. על ההחלטה הוגש ערר למחלקת עררים בפרקליטות המדינה, והוא טרם הוכרע".
"דברים נאמרים לפעמים בעת רתיחה", אומר עורך העיתון שלום בר-אבי בשיחה עם אייס. "אני מודה שאמרתי את הדברים, אבל האם באמת התכוונו להגיש את הראש שלו על מגש? המרחק הוא כזה ענק".
 
לדבריו, "בשום תחנה מתחנות חיי, אני ועמוס שריג לא הסתדרנו, לא עם הטיפוס, לא עם האופי, לא עם האישיות - אבל זה בסדר, אנשים לא חייבים להסתדר. אנשים גם מתגרשים אחרי 50 שנה. אבל מכאן ועד לייחס את זה לכך שפלוגות דאע"ש מגיעיות, זה באמת וואו. זה לא אמיתי".
 
ואילו הדובר עמוס שריג נשמע הרבה פחות מפויס ורגוע. "מי שיאיים עליי, אני אקבור אותו על ידי כך שארושש אותו", אמר לאייס. "2 הליצנים האלה יחטפו ממני תביעת דיבה פלוס קובלנה פלילית נוספת על התנהגותם והתנהלותם". לדבריו, הוא מקבל בתקופה האחרונה שיחות איומים ממספר חסוי, ו"מישהו שולח אותם", ועל כך הוא מתכוון לפנות למשטרה.
מו"ל העיתון שלום זרח מסר לאייס: "מערכת 'השבוע החדש' עומדת בפני מלחמת חורמה מצד חברי מועצה ובראשות מר עמוס שריג, למצער, תגובתו מעידה כאלף מונים מי המאויים האמיתי דבר שנסתר מעיני הפרקליטות משום מה. המערכת הפועלת למעלה מ-15 שנה כשמנהל ציבורי תקין נר לרגליה מאמינה בצדקתה ותוכיח זאת בערכאות המשפטיות".
 
תגיות השבוע
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה