תקשורת

הילה קורח: 'מרגישה רע לגבי מה שקרה באולפן עם יחימוביץ', יש תחושת החמצה'

יחימוביץ' נטשה את אולפן תכנית הבוקר לאחר התקוטטות מילולית בין כץ למאנה. לאייס קורח מתארת את התחושה ומפנה אצבע מאשימה אל השניים
אלכסנדר כץ |  10
שלי יחימוביץ' נוטשת את השידור, הבוקר (צילום מסך: רשת, ערוץ 2) (צילום צילום מסך: רשת, ערוץ 2)
הרשתות החברתיות סוערות בעקבות נטישתה של ח"כ שלי יחימוביץ' את אולפן תכנית הבוקר של רשת במהלך דיון על דוח מבקר המדינה. גם חצי יום אחרי, ומגישת התכנית הילה קורח עדיין מרגישה חוסר נעימות כלפי יחימוביץ', לדבריה, "ניסיתי לנסח SMS מתחילת היום להתנצל בפניה, ולא הצלחתי. אני מרגישה רע מאד עם מה שהיה".
יחימוביץ' זומנה לשיחה על דוח מבקר המדינה בעניין התנהלות בית ראש הממשלה, שפורסם אתמול. בפאנל בתכנית הבוקר השתתפו גם שר התחבורה ישראל כץ שמסנגר על בנימין נתניהו בתכניות השונות (אתמול בערב הוא התארח באולפן מבט); רוני מאנה (לשעבר מקורב מאד למשפחת נתניהו); והעיתונאי דן מרגלית.
הרוחות בין השר כץ למאנה התלהטו, השניים הרימו קול ונפנפו ידיים בניסיון לשכנע בצדקת דבריהם, ובין שניהם ניסתה יחימוביץ' לא להיפגע מאותן הנפות ואף העירה על כך לשר כץ. כשלא הצליחה, החלה לאסוף יחימוביץ' את המכשיר הנייד ומשקפיה מן השולחן.
אברי גלעד וקורח הבחינו בכך וקורח, שלא הצליחה להשתלט עד אותו רגע על הדיון, הרימה את קולה כדי להרגיע את מאנה וכץ, אולם אז קמה יחימוביץ' ממקומה ויצאה מן האולפן, כשברקע ניסתה קורח להניע אותה מכך. "אני גם שוקל (לעזוב, א"כ), אני מאד מנומס", אמר כץ, אולם קורח נזפה בו: "אתם לא מנומסים, כי היא מנסה לדבר במשך הרבה מאד זמן ואתם לא נותנים לה לדבר ובעיקר מניפים את ידיכם מול פרצופה".
 


"זה היה חוסר נימוס אלמנטארי של המרואיינים", אומרת קורח בשיחה עם אייס. "אני מרגישה רע עם מה שקרה. מיד כשסיימנו את האייטם יצאתי מהאולפן בניסיון לתפוס אותה אבל היא כבר לא הייתה שם".
לדברי קורח, "כללי המשחק בדיון כזה ידועים לכל הצדדים, גם לשלי, אבל בסופו של דבר זו תחושת החמצה מאד גדולה שמרואיין עוזב את השידור, ובעיקר כשהיו לה עוד 10 דקות בליין-אפ שהיו אמורים להיות מוקדשים לדברים שלה".
קורח מנסה לא להחצין יתר על המידה את תחושותיה מהבוקר, אבל גם בין השורות אפשר את הביקורת הקשה שלה על השיח בו נקטו כץ ומאנה. "מה שם עשו, היה מעבר להשתלטות על השידור", היא טוענת, "זה היה חוסר נימוס אלמנטארי. ברמה האישית, לא הפוליטית אפילו, אלא האישית הם התייחסו אליה ממש בגסות. המטרה שלי במהלך הראיונות זה לנסות לתת למרואיין את הזמן שלו ויש זמן בתכניות מסוג זה. פניתי למרואיינים בטונים גבוהים כדי להרגיע אותם, וזה לא הלך".
"ידיים שעפו לעברי. מה עושים? הולכים"
בדף הפייסבוק שלה פרסמה יחימוביץ' כי "הבוקר בפעם הראשונה בחיי יצאתי מאולפן באמצע שידור, אחרי שהפך לסביבה אלימה. תהום פעורה בין קטטה דוחה, עמוסה ברכילויות על שרה נתניהו, ובין דיון ערכי על ראש ממשלה המבזבז כספי ציבור (פי שניים מקודמיו!) וחי חיי קיסר בעודו מתעמר בעמו".
יחימוביץ' הוסיפה עוד כי "הוזמנתי לראיון מול השר ישראל כץ יחד עם העיתונאי דן מרגלית. בהחלט הגיוני. בפועל מצאתי את עצמי נבוכה ותקועה בקטטה עמוסת אלמנטים שוביניסטיים, גם בתכנים, גם בידיים שעפו לעברי, בין רוני מאנה וישראל כץ, בלי שום רצון או יכולת לקחת בזה חלק. מה עושים? הולכים".
תגובות לכתבה(10):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 9.
  הילה
  הילה 09/2016/13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הילה
  סגור
 • 8.
  כישלון טוטאלי של הילה ואברי!
  יגאל 02/2015/19
  הגב לתגובה זו
  1 1
  הם היו צריכים לצאת מהאולפן כשהשיחה פשוט נחטפה בגסות רוח!
  סגור
 • 7.
  כישלון של שניים שאין להם מקום במרחב השידור
  oferdesade 02/2015/19
  הגב לתגובה זו
  1 1
  שני מראיינים חסרי ידע סיסי במה תפקידם, מה קורא סביבם ואיך לנהל דיון. כן - נהיה שוביניסטים: אברי גלעד היה צריך להשתיק את שני הגברברים האלה או לדרוש שיצאו מהאולפן. קשה לי לראות את אותו הדבר קורא באורלי וגיא. אין ברירה: בשביל לעגן תכנית צריך מסה.
  סגור
 • 6.
  ליצן החצר
  חיל 02/2015/19
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מי שהולך לישון עם פרעושים צפוי להתגרד כל היום. מי שהזמין את האיש ההוא (מאנה) אך ורק כדי לנגח את נתניהו ולא יותר.....מבלי להביא בחשבון את מנהגיו מאז ומתמיד אכל אותה וצריך לשלם על כך. מאנה בנה את עצמו על הגב של נתניהו ואשתו וכשאלה למדו להכיר אותוואז זרקו אותו לאשפתות. התחקירן של התוכנית חייב לשלם על כך. מצטער בשבילך הילה זה היה צפוי בגלל הרכלן המקצועי כשמים מולו אשת עקרונות כשלי יחמיוביץ.
  סגור
 • 5.
  אברי -מה קרה לך שם??? באיזה פלנטה ריחפת? (ל"ת)
  צופה נאמן 02/2015/19
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 4.
  הילה ואברי איפה אתם הייתם?
  קורח ועדתו 02/2015/18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אתם מנהלים את הדיון. כשלתם. זה כישלון שלכם שלא ידעתם לעצור את כץ ואת מאנה. ראיתי את הקטע והתביישתי בהתנהגות שלכם, שלך ושל אברי גלעד. אתם אמורים לנהל ולנתב את הדיון לא האורחים שלכם. הכישלון על שמכם.
  סגור
 • 3.
  רוני מאנה
  הקירח 02/2015/18
  הגב לתגובה זו
  0 1
  חולה פרסום אוהד מכבי רק כדי שיראו אותו בתקשורת כל הזמן פלצן מאיפה קנה את הפאה
  סגור
 • התערב? כי הוא חבר של ביבי
  למה אברי גלעד לא התע 02/2015/18
  הגב לתגובה זו
  0 1
  הילה קורח ואברי גלעד שכל הזמן רק מסתכל בטלפון שלו. חסר נימוס ולא פלא שעם מגיש כזה שלא מנהל את הדיון בורחים.
  סגור
 • 2.
  חבל שאין יותר כמו שלי
  רני 02/2015/18
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אני לא מדבר על הדעות שלה. אני מדבר על ההתנהלות שלה
  סגור
 • 1.
  גועל נפש של שיח פוליטי
  גידי 02/2015/18
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הנפת ידיים, צעטות, ממש מגעיל
  סגור