מדיה

סביוני בר-מוחא: בית העיתונאים נמכר ב-172 מיליון שקל - מה ייבנה במקום?

קרן ריאליטי והפניקס רכשו את המתחם המיתולוגי. בכוונת קרן ריאליטי לקדם תוכנית חדשה לתוספת זכויות 
אבי שאולי | 
בית סוקולוב בית העיתונאים (צילום סיגל נפתלי קסל)
קרן ריאליטי וחברת הביטוח הפניקס רכשו את מתחם בית העיתונאים ברחוב קפלן 4 בתל אביב תמורת כ-172 מיליון שקל, ובתוספת של עד 8 מיליון שקל בגין הגדלת הזכויות, ככל שתהיינה. את הרכישה ביצעו במסגרת עסקה משותפת, כאשר חלקה של ריאליטי בעסקה הנו שני שליש וחלקה של חברת הפניקס שליש. בכוונת קרן ריאליטי לקדם תוכנית חדשה לתוספת זכויות למגוון שימושים כגון משרדים ומלונאות.
הנכס נרכש לאחר הזמנה לקבלת הצעות שפרסמה אגודת העיתונאים ולאחר מו"מ ארוך ומורכב במיוחד בו לקחו חלק גופי נדל"ן גדולים רבים במשק לצד גופים מוסדיים. עסקת הרכישה המורכבת כוללת עסקת מזומן ושירותי בניה, במסגרתה יוקצו לאגודה כ-3,600 מ"ר לשימושה ולשימושים ציבוריים, על פי שיקול דעתה, כמו כן, יוקצו לאגודה גם שטחי חניה ושטחי שירות.

בית העיתונאים, המצוי על קרקע בבעלות רשות מקרקעי ישראל, משתרע על פני שטח של כ-3.7 דונם וכולל זכויות בניה של כ-14 אלף מ"ר. על הנכס קיימים מספר מבנים, כאשר בחזיתו נמצא מבנה בית סוקולוב, המוגדר כמבנה לשימור ובעורף הנכס נמצא מבנה שהושכר ללשכת העיתונות הממשלתית באמצעות מנהל נכסי הדיור הממשלתי. התב"ע הנוכחית במתחם מאפשרת זכויות בניה למגדל מגורים בן 17 קומות הכולל כ-95 יח"ד.
אסף ורדי, שותף בקרן ריאליטי: "מדובר במתחם יוצא דופן וייחודי ביותר מבחינת גודלו ומיקומו. בכוונתנו לפעול לפתרון מספר מורכבויות בנכס כדי להביאו למיצוי מירבי וזמינות לבנייה. נכס זה הינו הראשון שנרכש במסגרת קרן ריאליטי I?I".
רועי יקיר, מנכ"ל הפניקס השקעות ופיננסים: "מדובר בעסקה מיוחדת אשר עתידה להניב רווח משמעותי למשקיעים. בשנים האחרונות פועלת הפניקס להרחבת תיק הנכסים והגיוון שלו, העסקה הנוכחית היא נדבך נוסף בפרוטפוליו הנדל"ן של הפניקס. בית העיתונאים המיתולוגי יושב בלב תל אביב באזור ביקוש מובהק  ויחד עם השותפים אנו נפעל להשבחת הקרקע וייזום פרויקטים באופן שישתלב במרקם העירוני באזור".
המתחם הינו במיקום מבוקש בצומת הרחובות קפלן, אבן גבירול ודיזינגוף בתל-אביב ובסמיכות למוקדי תרבות ופנאי רבים, בהם: היכל התרבות, תיאטרון הבימה, תיאטרון הקאמרי, מוזיאון תל אביב, בית הסוכנות היהודית, מתחם שרונה ומרכז עזריאלי. בעברו הצפוני של הרחוב מצוי בסיס הקריה.
את קרן ריאליטי והפניקס ייצג בעסקה עו"ד משה הרדי ממשרד 'הרצוג פוקס נאמן'. את אגודת העיתונאים יצגו בעסקה עו"ד שי סגל.  מטעם הפניקס הוביל את העסקה טל מיכלזון, מנהל בכיר במערך הנדל"ן של החברה. את הפניקס ייצגה בעסקה עו"ד חגית בבלי ממשרד יגאל ארנון.
קרן ריאליטי, אשר בראשה עומדים ד"ר מיקי ורדי, לשעבר מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל, אסף ורדי ואוהד רוזן, עוסקת בתחום השבחת נדל"ן.ץ הקרן השיגה עד היום תשואה שנתית של כ-25% למשקיעיה.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה