תקשורת

קרב תרנגולות: yes תשנה פרסומת לשירות primetime - בגלל תלונה של HOT

ב-HOT דרשו מהרשות ה-2 להסיר את הפרסומת בשל דרך הצגת השירות שלדבריהם כבר קיים אצלם. ב-yes עקצו: "HOT מספקת שירות ארכאי ופרימיטיבי". ברשות קיבלו חלק מהבקשה
אלכסנדר כץ |  3
הקמפיין של yes לשירות yesPrimeTime (צילום צילום מסך)
הרשות השנייה הורתה ל-yes לשנות חלק מפרסומת חדשה שלה לשירות yesPrimeTime בשל הטעיית צופים לכאורה - כך נודע לאייס. ההחלטה התקבלה לאחר תלונה של HOT שטענה כי "טענה שקרית לבלעדיות" בשירות החדש של yes פוגע בה ועלול לגרום לה לנזקים קשים, תדמיתית וכלכלית.
לפני כשבוע עלתה yes בקמפיין חדש של משרד הפרסום מקאן תל אביב, לשירות שיכול לבצע הקלטה של 2 ערוצים במקביל שבוע אחד אחורנית. הפרסומת אף זכתה בסוף השבוע האחרון במקום הראשון במצעד הפרסומות של אייס.  

 
בעקבות הקמפיין החדש, פנה עו"ד יניר פלג בשמה של HOT, לראש מחלקת פרסומות ברשות השנייה, אפרת לאור, וציין בפניה כי הסופרלטיב שצוין בפרסומת הוא "שקרי, מטעה ומוליך שולל", וזאת משום ש"הפרסומת מנסה לייחס לשירות תכונות שאינן קיימות בו ולהסיר את מגבלותיו בהשוואה לשירות המסופק על ידי HOT".
עו"ד פלג ציין במכתבו כי אין אמת בטענה כי השירות מאפשר "הקלטה רטרואקטיבית" בכל תוכן, אלא יש לבחור 2 ערוצים מראש. בנוסף, ניתן להקליט עד 6 שעות ביום, ולא כל השבוע מראש. ושלישית, עו"ד פלג מציין כי "HOT מספקת זה מכבר שירות בעל יכולות זהות ואף מתקדמות בהרבה", כך שהטענה כי מדובר בשירות בלעדי של yes, "מטעה בעליל", לדברי נציגה של חברת הכבלים.
הרשות השנייה פנתה ל-yes וביקשה את תגובתה. "yes דוחה את הנטען במכתב HOT בהיותו בלתי נכון", כתב היועץ המשפטי של חברת הלוויין, עו"ד עופר ויסוקר, שפירט את כל תכונות השירות החדש של החברה, אל מול השירות של המתחרים, במכתב שהגיע לידי אייס.

"לטענת HOT היא מספקת 'שירות בעל יכולות זהות ואף מתקדמות בהרבה' מאלה של ה- yesPrimeTime, אלא שמדובר בטענה מופרכת שהמרחק בינה לבין האמת לא יכול היה להיות גדול יותר. ה'שירות' אותו מספקת HOT הינו תכונה שהייתה קיימת במכשירי הקלטה למן המצאת מכשיר הווידאו, שכל מהותה יכולת הקלטה בטווח שעות נבחר של תכנים עד לגמר המקום הפנוי במדיית ההקלטה. תכונה אותה מאפשר כל מכשיר וידאו משנות ה-80", השיב עו"ד ויסוקר, תוך שהוא עוקץ את המתחרה בכותבו "מכל האמור לעיל עולה כי HOT אינה מספקת שירות 'בעל יכולות זהות ואף מתקדמות בהרבה', נהפוך הוא, HOT מספקת שירות ארכאי ופרימיטיבי שבינו לבין ה-yesPrimeTime אין דבר וחצי דבר".
ב-yes נראה כי אף ביקשו להזהיר את הרשות השנייה מהורדת הפרסומת מן האוויר: "הנכם נדרשים להימנע מכל פגיעה בהמשך שידור הפרסומת. למותר לציין, כי הפסקת שידורה של הפרסומת ו/או הגבלתה בכל דרך שהיא תהווה החלטה קיצונית, שתפגע פגיעה בלתי מידתית בחופש הביטוי המסחרי של yes, וככזו תחרוג משיקול הדעת הסביר שהוקנה לרשות השנייה לפסילת תשדירי 3 פרסומת. זאת ועוד. כל פגיעה בהמשך שידור הפרסומת תגרום ל-yes נזקים כבדים אשר yes תראה אתכם כאחראים להם".
המנכ"ל בפועל של הרשות השנייה, ניר שוויקי, קיבל רק חלק מטענתה של HOT בנוגע להצגת השירות כדבר ראשוני בישראל. "אכן עונה מאמירות אלו חשש להטעיה", קבע שוויקי בתום דיון בנושא, והורה ל-yes להסיר את האמירה "לראשונה בישראל ורק ב-yes". חברת הלוויין כבר שינתה את נוסח המודעה בקמפיין שגם כך צפוי לרדת בעוד כשבוע.
תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  השירות מיותר
  Ko 11/2015/04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא הבנתי למה זה טוב...
  סגור
 • 2.
  עכשיו בדקתי אפשר גם ב HOT לעשות הקלטה על ערוץ שעות וימים
  דודי 10/2015/19
  הגב לתגובה זו
  2 0
  עכשיו בדקתי אפשר גם ב HOT לעשות הקלטה על ערוץ שעות וימים טעות של YES .
  סגור
 • 1.
  אכן HOT צודקים ואני אסביר
  דודי 10/2015/19
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אפשר ב HOT להקליט לפי מספר שעות וערוץ רק צריך לעבור על כל השבוע מראש או פשוט לתת את האופציה הזאת בלחיצת כפתור הקלט כל השבוע ואז למחוק ידנית או אוטומטית , אלא ש YES קנו ממיר עם 8 טיונרים שיכול להקליט בו זמנית 5 ערוצים .
  סגור