תקשורת

סערה בעקבות חקירתו של גיא לרר: פניות למפכ"ל רוני אלשיך לקיים בדיקה בנושא

יו"ר מועצת העיתונות דורנר מבקשת מהמפכ"ל לבדוק האם החקירה התנהלה בהתאם לנוהל חקירות עיתונאים, ואילו ח"כ סבטלובה ביקשה לקיים דיון מיוחד של ועדת הפנים
אלכסנדר כץ |  1
הצינור גיא לרר (צילום צילום מסך, ערוץ 10)
חקירתו של גיא לרר במפלג ההונאה של המשטרה, ממשיכה לעורר סערה. נשיאת מועצת העיתונות וראש שדולת חופש הביטוי והעיתונות, פנו למפכ"ל המשטרה החדש רוני אלשיך בבקשה לבחון מדוע מגיש הצינור זומן לחקירה תחת אזהרה.
כזכור, אתמול פרסם לרר בפייסבוק כי הוא נחקר במשטרה לאחר ש'הצינור' שידרה לפני כחצי שנה סרטון ויראלי שלעג לשוטר בתחנת מוריה, אותו הפיק עו"ד ברק כהן, שבעצמו זוכה "לטיפול מיוחד" מהמשטרה שמאשימה אותו ב"העלבת עובד ציבור". לגבי לרר נטען כי פרסם "חומרי חקירה אסורים".


  

נשיאת מועצת העיתונות השופטת (בדימוס) דליה דורנר, ביקשה מהמפכ"ל לבדוק אם החקירה נעשתה תוך הקפדה על נוהל חקירות עיתונאים, שאומץ על ידי משטרת ישראל לפני 3 שנים, לאחר מגעים עם המועצה. בין היתר, דורש הנוהל אישור של ראש אגף החקירות במשטרה לפני זימון עיתונאי לחקירה.
גם יו"ר שדולת חופש הביטוי והעיתונות ח"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני), פנתה למפכ"ל, ופנתה גם ליו"ר ועדת הפנים ח"כ דודי אמסלם בבקשה לקיים דיון דחוף בהשתתפות אלשיך וקציני המשטרה שהזמינו את לרר לחקירה בדרישה שיתנו דין וחשבון לכנסת על המקרה.
לדברי סבטלובה, "זימונו של גיא לרר לחקירה הוא ניסיון להלך אימים על עיתונאי בדרך המזכירה תקופות חשוכות בהיסטוריה. המקרה מוכיח את החשיבות של החוק שיזמתי ונפל אתמול בשל התנגדות הממשלה והקואליציה במליאת הכנסת לביצור חופש העיתונות.  כשאין לחופש הביטוי והעיתונות מעמד חוקתי עליון - עוצרים עיתונאים על עבודתם העיתונאית".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  המשטרה לא עוזרת לאזרח רק פוגעת ותופרת תיקים (ל"ת)
  אזרח 12/2015/11
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור