תקשורת

האם השופטת דורנר מתערבת בבחירות לארגון העיתונאים?

נשיאת מועצת העיתונות אינה חברה בארגון אך תומכת באחד המתמודדים ליו"ר - יאיר טרצ'יצקי. המתמודד השני חיים הר-זהב שלח מכתב מחאה. דורנר לאייס: "זו לא תמיכה, זו המלצה"
אלכסנדר כץ |  3
דליה דורנר (צילום סיון פרג')
כשבוע לפני הבחירות הראשונות לארגון העיתונאים, ו-2 עיתונאים מתמודדים על תפקיד היו"ר – יאיר טרצ'יצקי (היו"ר הנוכחי) וחיים הר-זהב. אתמול (יום ב') שלף טרצ'יצקי קלף שאמור לדידו לתת לו עוד כמה נקודות בפרס, והוא מכתב תמיכה של נשיאת מועצת העיתונות, השופטת בדימוס דליה דורנר.
"בימים אלה עומדות להיערך בחירות בארגון העיתונאים, שהוא חבר מרכזי במועצת העיתונות, ובכללן ליושב ראש הארגון", כתבה דורנר במכתב שהעבירה לטרצ'יצקי, שפרסם אותו בדף הפייסבוק שלו. "ארגון העיתונאים שהוקם ביוזמת היושב ראש הנוכחי יאיר טרצ'יצקי, הצטרף למועצת העיתונות בשנת 2012, ויאיר ביוזמה ויכולת ארגונית מרשימה שגילה הפך את הארגון לאחת מאושיות מועצת העיתונות. "בשנות עבודתי עמו התרשמתי מהמבט הרחב שגילה, ראשית כמובן במלחמה על שכר הוגן לעיתונאים אך גם במאבקים למען חופש העיתונות וחיזוק מעמדה של האתיקה העיתונאית. יאיר התבלט במאבקו להכנסת סעיף לתקנון האתיקה שיאסור להפלות ולהדיר מסוקרים ומרואיינים על רקע דת, גזע, מגדר או כל סיבה בלתי עניינית אחרת. הוא גם מוביל בתוך המועצה קו החלטי ותקיף למיגור התופעה המכונה 'תוכן שיווקי', שמטשטשת בין פרסומת לידיעה ופוגעת בכלל מרכזי של עיתונות חופשית".

 
עוד הוסיפה דורנר כי "במסגרת פעילותו במועצה ובארגון יאיר הפגין גם חזון וגם כושר מנהיגות. בשונה ממנהיגי עובדים רבים, הוא הראה כי הוא יודע לא רק להיאבק מול המו"לים, אלא כשצריך גם לשתף איתם פעולה בצורה מוצלחת למען האינטרס הציבורי הרחב. אני מקווה כי נזכה, מועצת העתונות ואני אישית, בהמשך פעילותו המבורכת של יאיר בשנים הבאות".

במכתב מחאה ששלח הר-זהב לשופטת דורנר, הוא מציין כי "מועצת העיתונות היא אחד הדברים הקונצנזואליים ביותר שיש בעיתונות הישראלית המסוכסכת", ולכן "אין צורך לציין, אם כן, כמה עמוקה הייתה התדהמה של עיתונאים בכירי רבים שפנו אליי – וגם תדהמתי שלי, כמי שמכיר ומוקיר את המועצה ואת פועלה – כשנחשפנו לפוסט של יו"ר ארגון העיתונאים (על תמיכתה של דורנר בו, א"כ)".

לדבריו, "אני משוכנע מעל כל ספק שגברתי, מי שעמדה בראש ועדת הבחירות המרכזית לכנסת, לא הייתה שולחת מכתב תמיכה למועמד בבחירות של גוף שמאוגד במועצה בראשה היא עומדת, מה שעלול להתפרש כהתערבות לא ראויה בהליך הבחירות ו'לצבוע' את כבודה ואת המועצה כולה בצבעים פוליטיים של התערבות ב'עסקונה' התוך-ארגונית בארגון שעל ראשותו אני מתמודד. אין לי אלא להניח שגברתי הוטעתה וכלל לא התכוונה לכתוב מכתב תמיכה שכזה". הר-זהב מבקש מהשופטת דורנר להוציא הודעת הבהרה מטעמה על כך שאינה תומכת במועמד כזה או אחר. 
  
תמיכתה של דורנר באחד המועמדים מעוררת סימני שאלה: מדוע נשיא מועצת עיתונות תומך בגוף שאין הוא חבר בו כלל? והאין מדובר בהתערבות בהליך בחירות דמוקרטי – כאשר למועצה על פניו אין אינטרס בגוף זה?
בשיחה עם אייס, אומרת השופטת דורנר כי אין מדובר במכתב תמיכה, אלא ב"ההמלצה על האדם אותו אני מכירה". לדבריה, "אני פשוט עבדתי עם יאיר, חבר במועצת העיתונות, והוא אדם מצוין. זה כמו המלצות שאני נותנת לסטודנטים שלי - אם 2 סטודנטים ניגשים לקבלת פרס, ואחד מהם אני מכירה, אז אני ממליצה עליו. את השני (חיים הר-זהב, א"כ) אני לא מכירה, הוא לא היה פעיל במועצת העיתונות".
תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  תא העיתונאיות- אל תתנו יד למדכא נשים הזה (ל"ת)
  טרציצקי שובניסט 07/2016/13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  מה עשה טרטיצקי בשנים האחרונות?
  הבלוף ייחשף 07/2016/13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שווה תחקיר למקור
  סגור
 • 1.
  סליחה, מתי היא מתכוונת ללכת?
  סי 07/2016/12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זה מינוי קבע לכל החיים? הזויה
  סגור