מדיה

זוכרים את אילן: פרס רשות השידור הוענק לאנשי רשת ב'

מירית הושמנד מיטרני וז'רמן כהן קיבלו פרס ואריה גולן קיבל אות מפעל חיים, על שמו של כתב קול ישראל אילן רועה ז"ל, שנהרג בעת מילוי תפקידו העיתונאי ב-199 בדרום לבנון
אלכסנדר כץ |  3
ז'רמן כהן, אריה גולן ומירית הושמנד מיטרני (צילום דוד וינוקור)
פרס רשות השידור הוענק אמש (יום א') ל-3 שמות מוכרים ברדיו הציבורי: אריה גולן, מירית הושמנד מיטרני וז'רמן כהן. הפרס הוא על שמו של כתב קול ישראל אילן רועה, שנהרג ב-1999 במהלך עבודתו העיתונאית כאשר הרכב שבו נסע יחד עם מפקד יחידת הקישור ללבנון ארז גרנשטיין, עלה על מטען צד בדרום לבנון. מהפיצוץ נהרגו רועה, גרנשטיין ועוד שניים מנוסעי המכונית.
הרשות מעניקה מדי שנה את הפרס - שנקרא בעבר "פרס מנכ"ל רשות השידור", אולם משום שהפעם אין מנכ"ל לרשות, שמו של הפרס שונה. גם ההחלטה לחלקו התעכבה במספר חודשים, לאחר שלא היה ברור האם הרשות תמשיך לפעול או תפורק בסוף 2015. בשנים האחרונות קיבלו את הפרס בין היתר דני דבורין, שמעון וילנאי, בני דודקביץ', בני טיטלבוים, דקלה אהרון, הילה מרינוב ואיזי מן.
הפרס ניתן למירית הושמנד מיטראני, עורכת התכנית 'סדר יום' עם קרן נויבך, על "תרומה מכרעת להגעתה של התכנית למקומה המואזן ביותר בין תכניות הרדיו בישראל". מרשות השידור נמסר כי הושמנד מיטראני אחראית על הכנת "תכנית אקטואליה אחרת" מדי יום, שמצליחה להאיר את הפינות בחברה הישראלית שלא זוכות בדרך כלל לטיפול בתכניות הפריים-טיים בתקשורת האלקטרונית. "התכנית בעריכתה מצליחה להניע שינויים רבים בשלל תחומים, בשל התעקשותה להמשיך וללוות תחלואים ביורוקרטיים ואחרים ובשל כך זוכה להערכה רבה", נמסר.


מימין: פרופ' דוד האן, ברי בר ציון, מירית הושמנד מיטרני, קרן נויבך, אולגה רועה, אריה גולן, ז'רמן כהן וח"כ נחמן שי
ז'רמן כהן משמשת אחת המפיקות הוותיקות והמוערכות בשידורי רשת ב'. היא "מגלה מיומנויות, השקעה, ואיכות גבוהה ביותר", נמסר מרשות השידור, שהוסיפה כי כהן "מסייעת בתפעולה השוטף של מערכת החדשות ומשמשת אחראית על תפעולה השוטף של מערך ההפקה בחטיבת החדשות בירושלים. מתבלטת מזה שנים בנכונותה לעבוד מעבר למסגרת העבודה השגרתית, ומהווה 'עמוד תווך הפקתי' באירועי שגרה וחירום".
ואילו אריה גולן מקבל את אות מפעל חיים ע''ש אילן רועה ז''ל, "על תרומתו המכרעת למיצוב רצועת הבוקר של רשת ב'". גולן משמש "הקול של הבוקר" למאות אלפי מאזינים והתכנית בהגשתו היא תכנית הבוקר המואזנת ביותר בישראל, כך על פי סקר TGI. גולן מזוהה עם רשת ב' של קול ישראל, בה הוא עובד מאז 1969 ושימש בשורת תפקידים בכירים - כתב פרלמנטרי, כתב מדיני, שליח הרשות בוושינגטון, ומגיש בכיר של רצועת הבוקר. גולן יעבור לתאגיד השידור הציבורי שם יגיש את יומן הבוקר ברדיו.
תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  כל הכבוד קיבלו זאת מתוך חריצות אמת ויושר. שאפו.
  ערוץ 1 16/10/2016 00:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אישית אני מכיר את ז׳רמן וכל מה שנכתב לגביה אמת .חרוצה בטירוף ואחלה אישה עם לב ענק. מגיע לה ואף יותר מזה.
  סגור
 • 2.
  פרסים ברשות השידור
  מבפנים 27/09/2016 10:13
  הגב לתגובה זו
  0 1
  עוד הספד לקול ישראל, התחנה המקצועית והיעילה שחוסלה בידי ארדן השחצן ולפיד הקברן בשליחות נתניהו ובשיתוף ניסנקורן.
  סגור
 • 1.
  ברי בר ציון הזה טווס, כמה שנים הטווס הזה היה מובטל?
  בואי 27/09/2016 00:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האיש הזה מתנהל כאילו השנש זורחת לו כל יום מהתחת! חיפוש קצר בגוגל יגלה לכם ה-כ-ל מה שווה האיש וכמה רוח הוא מפזר, ובעיקר איך הגיעה המכה הזאת לרשות השידור. על כישורי הניהול שלו תוכלו להתרשם מהמקומות הקודמים ששם הוא עבד וכמה הוא גס רוח תוכלו לגלות אם במקרה תאלצו לפגוש את האיש הארוגנטי הזה שבעזרת ההתנהלות הבוטה ומעוררת הבחילה שלו מבקש כנראה לכסות על חוסר הביטחון שלו. התפקיד מה זה ענק עליו. אבל מה לעשות אחרי תקופה ארוכה של בטלה מאולצת המגלומן הקטן שוב על על הגלגל. לכמה זמן? תלוי את מי שואלים.
  סגור