תקשורת

הצופים התלוננו: 9 מיליון תסיר הפרסומת על קטיעת אצבעות

בפרסומת, שני כהן המגלמת את מזכירתו של שוקה כהן סוכן הביטוח, מנסה לשכנע זוג לקוחות שלא לעזוב חברת הביטוח תוך שהיא אומרת כי המעבר עלול לגרום בין היתר לקטיעת אצבע ידו של בנם
משה בנימין |  2
9 מיליון. פרסומת האצבעות (צילום יח"צ)
זאת לא השנה של חברת הביטוח 9 מיליון - לאחר שבית המשפט הגביל והצר את צעדיה בפרסום, החברה הסירה משידור את הפרסומת שבה נראית השחקנית שני כהן כשהיא מגחכת על ילדים קטועי אצבע. אל נציב תלונות הציבור ברשות השנייה הועברו בימים האחרונים תלונות מצד הורים לילדים קטועי אצבע, בעקבות הפרסומת, הגם שאינה חדשה וכבר שודרה בעבר. 
כאמור, בפרסומת המדוברת, שני כהן המגלמת את מזכירתו של שוקה כהן סוכן הביטוח,  מנסה לשכנע זוג לקוחות שלא לעזוב את חברת הביטוח לטובת 9 מיליון תוך שהיא אומרת כי המעבר עלול לגרום בין היתר לקטיעת אצבע ידו של בנם. כהן אף מחקה את הילד קטוע האצבע בפני ההורים ההמומים.
 
בין המתלוננים לרשות השנייה, היה זוג הורים שבנם נולד ללא אצבע: "מיום שבנינו נולד עם 4 אצבעות היו לנו חששות איך הוא יתקבל בחברה של ילדים אחרים. הפרסומת פוגעת ברגשותינו. נבקש להסירה". כתבו ההורים לנציב פניות הציבור ברשות השנייה דוד רגב.
בעקבות התלונות פנה רגב למפרסם, חברת הביטוח איי.די.איי (המחזיקה בבעלותה גם את חברת 'ביטוח ישיר') באמצעות אגף פרסומות ברשות השנייה וביקש את התייחסותו. היום (יום א') הודיע המפרסם כי בעקבות הפניות הוא החליט להסיר את הפרסומת משידור. לדברי רגב: "טוב עשה המפרסם שהסיר את הפרסומת. אין לטעמי מקום להומור המגחך על בעלי מום ובעיקר ילדים". מאחורי הפרסומת עומד משרד הפרסום גליקמן שמיר סמסונוב. 
מאיי. די. איי חברה לביטוח בע"מ נמסר בתגובה: "במשרדי החברה התקבלו 2 פניות הנוגעות לפרסומת האמורה. מאחר והפניות נגעו ללבנו, החלטנו ביוזמתנו על הסרת הפרסומת באופן מיידי".
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הורים יקרים, אתם אנשים בכיינים.
  לתשומת לבכם 10/2016/09
  הגב לתגובה זו
  5 3
  אף אחד לא יצחק על הבן שלכם בגלל שחסרה לו אצבע. יקניטו אותו כי ההורים שלו כאלה טרחנים בכייניים.
  סגור
 • ל 1 זה לא נכון הילדים הם עם אכזר (ל"ת)
  דקל 11/2016/06
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור