תקשורת

חזן מתעקש שניצח בתביעה - וקרא למראיינים "שקרנים"

בראיונות לגל"צ וערוץ הכנסת טען הח"כ כי הוא היחיד שעומד מול התקשורת ש"מהלכת אימים על פוליטיקאים", וכי בשורה התחתונה עמית צריך לפצותו. ומה סגל אמר על כך?
אלכסנדר כץ |  4
אורן חזן (צילום דוברות הכנסת)
ח"כ אורן חזן מתעקש כי פסיקת בית המשפט מהבוקר (יום ג') היא לטובתו, ולראייה - החלטת בית משפט השלום לפסוק לו 40 אלף שקלים, דווקא על נושא פעוט מכלל התביעה שעמדה על מיליון שקלים. 
בהמשך לתחקיר של עמית סגל בחדשות 2, קבע השופט עמית אלקלעי מבית משפט השלום בתל אביב כי חזן ניהל בית קזינו במלון בבורגס שבבולגריה. כמו כן נקבע כי צרך סמים, ואולם בנוגע לטענה כי חזן סיפק נערות ליווי ללקוחות שביקשו זאת, בית המשפט לא יכל לאשר זאת ואולם טען כי נעשתה בנושא זה עבודה עיתונאית. 
ולמרות זאת קבע השופט אלקלעי 40 אלף שקלים בנוגע ל-2 פרסומים: הראשון באתר MAKO בו צוין כי חזן "סחר" בסמים, ולא "צרך" סמים. פרסום אחר היה בראיון של סגל אצל עודד בן עמי. 
בראיון לרינו צרור בגל"צ, האשים ח"כ אורן חזן את צרור כי "אתה משקר לציבור", וזאת לאחר שהמגיש עימת אותו עם סעיפים בפסק הדין. "אני מבין את הגווארדייה התקשורתית שמתגייסת למען הקולגה שלה... מי שמפסיד, מחויב לשלם כסף. עמית סגל חויב לשלם לי כסף, אז במקום לחגוג אני מציע שיתבייש ויכתוב את הצ'ק כבר עכשיו, או העברה בנקאית. אגב, את הפסיקה הקודמת שבה חויב סגל ב-1,500 שקל הוצאות, הוא לא שילם עד היום, כי הוא מרגיש שהוא מעל לחוק ומעל בית המשפט. עשיתי אתו חסד שלא פתחתי לו תיק בהוצאה לפועל, אני חושב שגם השופט ריחם עליו ולא פסק שישלם הרבה יותר כסף".
לדברי חזן, "במבחן התוצאה אני ניצחתי, הוכח שהדברים שעליהם תבעתי לא היה, לא נברא. אני מבין את השופט שרצה לשמור על חופש העיתונות, אבל יש פה מציאות אחת: הגיע פוליטיקאי שאמר סטופ, שצריך לחשוף את השקרים של התקשורת".
 הראיון של אורן חזן לרינו צרור בגל"צ
צרור התפלא על הדברים ואמר לחזן כי ההחלטה לגבי אותם 40 אלף שקלים פיצויים היא בגלל סעיף אחד קטן בתביעה, אבל חזן התעקש שלא: "אתה שוב מסלף את העובדות. קמתי היום בבוקר ושמעתי את הפרסומים בתקשורת ששוב רקדה על הדם, ששוב פרסמה שקרים על נערות ליווי, סחר בנשים... בוודאי שאני צוחק, ואני אצחק גם שהוא יעביר לי את הכסף".
גם בראיון לערוץ הכנסת אמר חזן כי ניצח בתביעה, ואף כינה את המגישה אורית נשיאל "שקרנית" (כך כינה גם את רינו צרור, א"כ) כשעימתה אותו עם הנתונים. מיד לאחריו עלה לשידור עמית סגל, שענה לטענה של חזן כאילו התקשורת מהלכת אימים על הפוליטיקאים, והוא היחיד שעומד מולה: "אורן חזן לא תבע את גוף התקשורת החזק בישראל, אלא עיתונאי. הוא רצה להלך אימים כמו שרבים רוצים להלך אימים על עיתונאים. זו מסורת שהיום בית משפט שם לה סוף".
תגובות לכתבה(4):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  חזן רק מוכיח שאין כזה דבר פרסום שלילי
  שוש 10/2016/26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חזן הוא דוגמה מאלפת לשיעור מספר אחת ביחסי ציבור, של "העיקר שאייתו את שמו נכון". אין פרסום רע. נמוך יותר התדמית שלו לא יכולה לרדת. הוא גונב דעת ביודעין ובהצלחה מרובה, ממשיך להיות מוזמן לתכניות אירוח ולראיונות ברדיו, ואין באמת שום סנקציה על מי שסרח מוסרית, אז מה אכפת לו. הוא יכול להמשיך להגיד שאחות של כולנו יונה צחורה - ואנחנו הכלבים רק ננבח כשהשיירה שלו תמשיך ותעבור. ממש שיעור בתקשורת המונים. ולאחר שלא ייבחר לכנסת (רק בגלל שחבריו במרכז יקבלו כלי להכשיל אותו בבחירות הפנימיות כדי שלא ייקח להם מקום, ולא בשל חלילה איזו אי אהדה מהציבור הרחב, שדווקא די מתפעל מהחוצפה והמגניבות שלו) הוא ימשיך בכיף לקדנציה של איש עסקים בינלאומי שהוא ח"כ לשעבר עם כל ההילה הרלוונטית.
  סגור
 • 3.
  הם באמת שקרנים ! זו האמת ! (ל"ת)
  מה לעשות ?! 10/2016/25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  :) (ל"ת)
  פרייסלס!!! 10/2016/25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  ג'נקי מטומטם
  מתאמפטמין 10/2016/25
  הגב לתגובה זו
  1 0
  בושה שאלה נציגי הציבור שלנו
  סגור