מדיה

לקראת הפיצול: גם הזכיינית קשת הגישה בקשה לרישיון

הזכיינית הגישה לרשות ה-2 בקשה לרישיון והצהירה כי בדיוק כמו רשת, תמשיך לשדר את תכנית 'חדשות 2' ב-3 השנים שלאחר קבלת הרישיון. אבי ניר: "מדובר בפרק חדש, מסעיר ומטלטל"
אלכסנדר כץ |  1
בית קשת ברמת החייל (צילום אלכסנדר כץ)
כמעט שבוע לאחר רשת, גם הזכיינית השנייה של ערוץ 2, קשת העבירה בקשה לקבלת רישיון, לקראת המעבר לשיטת רישיונות בנובמבר 2017, ופיצול ערוץ 2. גם קשת, כמו רשת, הודיעו בבקשה שהגישו לרשות השנייה כי ינצלו את האפשרות לעשות שימוש בתכני חברת החדשות של ערוץ 2 בה היא מחזיקה יחד עם רשת, למשך 3 שנים, עד למועד ההתמחרות בשיטת במבי, כפי שקובע החוק.
בשנים האחרונות, ובעיקר בשנתיים האחרונות, נערכת קשת למעבר ל-7 ימי שידור ומבין 2 זכייניות ערוץ 2, היא המוכנה ביותר לעבור לשבוע שידורים מלא. לפני כחודש פורסם באייס כי הזכיינית מנהלת מגעים ורוכשת תכנים רבים, ובין היתר רכשה 2 פורמטים אמריקאים - שיופקו על ידי טדי הפקות.
מאז הוקם ערוץ 2 ב-4 בנובמבר 1993, שידרו הזכייניות שלו יומיים, שלושה וארבעה ימים בשבוע. במשך שנים הפכה קשת לגוף הטלוויזיה המוביל בישראל, עם ערוצי נישה נוספים, אתר אינטרנט פופולארי mako מאד והקמת זרוע בינ"ל למכירת תכנים - קשת אינטרנשיונל
מנכ"ל קשת אבי ניר אמר היום כי"הובלנו את הטלוויזיה המסחרית ב-2העשורים האחרונים. בזכות הצלחות התוכן הטלוויזיוני, היכולות הדיגיטליות והתשתית הבינלאומיות, נמשיך בהובלה גם בעידן החדש של הרישיונות. רק חברה עם ראיה ארוכת טווח תוכל להתמודד בעשור הבא".
לדבריו, "המעבר ל-7 ימים הוא רגע חשוב ומאתגר מאין כמותו ברמה המקצועית והעסקית. מדובר בפרק חדש, מסעיר ואף מטלטל בחיי החברה ובתולדות הטלוויזיה המסחרית, אותה הובילה שידורי קשת ב-2 העשורים האחרונים. המעבר הזה מהווה שלב משמעותי בתהליך הגדילה, ההתפתחות והשינוי שמאפיינים את החברה. רק חברה עם ראיה ועשיה לטווח ארוך תוכל להתמודד בעשור הבא. התמורות בשוק התקשורת ידרשו מאתנו להמשיך להוביל ובה בעת להמציא את עצמנו מחדש בדרך החדשה הנפתחת לפנינו".
יו"ר קשת דרורית ורטהיים: "אנחנו נחושים לבנות את קשת כאלטרנטיבה עצמאית, איתנה כלכלית ואיכותית, בעולם של ריבוי ערוצים ותחרות גוברת"/
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  וכך נקבע סופה וקריסתה הכלכלית של קשת (ל"ת)
  מזל טוב 31/10/2016 19:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור