מדיה

"אם היינו מפרגנים לנתניהו - לא היו דנים בפירוק ערוץ 2"

כך אמר מנכ"ל חדשות 2 אבי וייס בפאנל על המפת בתקשורת. ח"כ קיש: צריך תחרות והמצב בתקשורת כרגע לא טוב". ח"כ יחימוביץ': "נתניהו רוצה תקשורת שתסור למרותו"
אלכסנדר כץ |  11
אבי וייס (צילום: יניב כהן) (צילום יניב כהן)
עימות חזיתי בין שליחו של ראש הממשלה ח"כ יואב קיש לבין מנכ"ל חדשות ערוץ 2 אבי וייס, בפאנל על "מפץ התקשורת" במסגרת כנס אילת לעיתונות. בעוד קיש טוען כי מדובר בניסיון לפרק כוחות גדולים כדי לקדם תחרות, אומר וייס כי המטרה היא להשתיק את כל מי שלא "מאנשי שלומנו".
"אני חושב שצריך תחרות וכמה שיותר תחרות", אמר ח"כ קיש. "אני חושב שהמצב בתחום התקשורת הוא לא טוב. הרפורמה הגדולה היא באפיק 22".

  
  
זה השלב שאבי וייס החל במונולוג שפירק את דבריו של קיש: "ח"כ קיש כבר סימן את המטרה הבאה, - פירוק ערוץ 2 וחדשות 2 כי אנחנו חזקים. ומה עושים עם קבוצות בתקשורת שהן חזקות מדי? בואו נפרק אותן. כל התזה המופרכת וטיעון המופרך שצריך תחרות, על פי החוק הקיים יכול כל אחד שעומד בתנאים וכמעט אין תנאים, זה לקחת רישיון ולהקים ערוץ. אבל בואו נספר לכם מאחורי הקלעים – מה שחשוב לראש הממשלה והאנשים סביבו, זה לעשות אדמה חרוכה, זה כדי שלקבוצה החדשה - לא עם שלדון כי אסור לן (על פי חוק, בעלים של עיתון פופולארי לא יכול להתמודד להקים ערוץ מסחרי, א"כ), אלא מישהו בסגנון, יש קבוצת מיליארדרים שרוצה להקים ערוץ. המטרה היא קודם כל ערוץ 2, להרוג את ערוץ 10. אם חשוב לך תחרות, אז למה אתה הורג את התאגיד?".
לדבריו, "אין ספק שאם חשוב להם תחרות, אז הם הורגים את הקבוצה החדשה שעומדת להתמודד מול ערוץ 2. עובדים עליכם, רוצים פה 'תקשורת שלנו', זה לא תקשורת ימנית, כשאנחנו מביאים את נדב  העצני זה הדבר שהכי מעצבן את נתניהו, כי 'הוא לא משלנו', 'הוא עוקף אותו מימין', הוא "בנטיסט". אז בוא ח"כ קיש, בוא תספר את האמת, אתם רוצים תקשורת שלכם. שכחתם למה צריך תקשורת. לא זכור לי שאהוד ברק או אהוד אולמרט, שבגלל התקשורת יושב בבית הסוהר, לוטפו על ידה".
קיש ענה על כך: "תמיד השחקן החזק בשוק יגיד - 'בבקשה, שיתחרו, שייכנסו'. יש שחקן שהוא כמעט מונופול, דומיננטי מאד, שלא מאפשר לאחרים לחיות".
על כך ענה וייס: "אם היינו עושים כתבות מפרגנות לנתניהו ורעייתו, זה לא היה עולה לדיון".
ח"כ שלי יחימוביץ': "היום אנחנו חיים בעידן חדש לחלוטין. בפעם הראשונה שראש ממשלה מתעקש לכהן כשר תקשורת. זה חסר תקדים. גם השידור המסחרי, כמו הציבורי, לא יוצא מהמהלך של נתניהו נקי. אנחנו עדים היום בפעם הראשונה בתולדות המדינה, בראש ממשלה שרוצה לשלוט בכל התקשורת שיסורו למרותו. זה לא ימין ושמאל, ובזה אבי מאד דייק. גם אם התאגיד או ערוץ 2 יהיו לטובת הימין, זה לא יספק את נתניהו. הוא רוצה תקשורת שתסור למרותו. זה דבר מטורף שלא היה פה מעולם".

יו"ר הרשות השנייה אוה מדז'יבוז', אמרה: "אין מישהו שיכול להתווכח שנלחמנו על הישרדותו של ערוץ 10. התפשרנו רבות. האופציה לרשיון קיימת כבר שנים, ולא ראיתי גוף אחד שעומד בתור".

מנחה הכנס, אריה גולן, שאל את המשתתפים איך הם רואים את עתיד השידור בישראל. מדז'יבוז' ענתה: אני רוצה שתהיה תחרות. אני לא מקבל תמיכה מהממשלה, לא ישבתי עם שר התקשורת כבר שנה וחצי. צריכה שתהיה תחרות וצריך שיהיה איזון, אבל התחרות לא צריכה לפגוע בגופים האחרים".
רותם אברוצקי, איש רשות השידור ויו"ר אגודת העיתונאים בתל אביב אמר: "מכל הדבר הזה תצא תקשורת חלשה יותר. בכל תסריט שאני מסתכל עליו, יהיה רע מאד, התקשורת הופכת לחלשה יותר ותלותית יותר, וזה חלומו של כל שליט".
ח"כ יואב קיש אמר: "יש אנשים במפלגה שלי שחושבים שלא צריך שידור ציבורי. אני חושב שזו טעות, וצריך שידור ציבורי. ואם זה ילך לכיוון הזה, אני אלחם עד הסוף"

אבי וייס התייחס לקללות שספג אמנון אברמוביץ': "הדברים שאמרו על אברמוביץ זה בא מראש הממשלה ומטה, הרי לא לחשוב כמוהו זהה כנראה לא לגיטימי. אני חושש שזה יכול להרוג".
על פרשת אילנה דיין אמרה שלי יחימוביץ': "ערוץ 2 ו-10 מצליחים לייצר עיתונות טובה למרות כל התופעות שמכרסמות ביכולתו של העיתונאי, והכניסה של הרשתות החברתיות. הסיפור של אילנה הוא סיפור שמאפיין את הסיפור כולו. דיין היא העיתונאית החשובה ביותר בישראל. היא מאד מוערכת, מכובדת, שקולה, נחשבת עיתונאית שקולה, ולכן הבחירה בה – יש כאן הכרזת מלחמה ויש כאן התרת דם, שמים אותה עם הבוגדים, השמאלנים. זו קבוצה הולכת שגדלה, גם אנשי ימין כמו בוגי יעלון והנשיא רובי ריבלין. יש פה קמפיין נגד התקשורת, להחליש את התקשורת ולהפחיד אותה, כמו למש הפחדה נגד אייקונים בתקשורת"
תגובות לכתבה(11):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 10.
  אם לא הייתי ספרדי הייתי מצליח יותר
  עמוס הראל 20/11/2016 03:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תרוץ דומה גם התקשורת דחיתם
  סגור
 • 9.
  שמאלני בהגזמה!!! (ל"ת)
  יאללה שיסגר כבר!!! 17/11/2016 20:29
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 8.
  בינתיים רוב התקשורת מתנהלת נגד נתניהו באובססיביות חולנית
  מה זיון השכל הזה 15/11/2016 16:03
  הגב לתגובה זו
  4 0
  תתחילו לאפס את עצמכם תרגיעו את השנאה שלכם לנתניהו תפסיקו את ההסתה החולנית נגד נתניהו תהיו מאוזנים במרואינים שלכם. הפכתם את היחימוביצים והגלאונים לאורחים קבועים שלכם למרות שהם מייצגים שוליים הזויים בחברה. תתקנו את דרככם ואז אולי נתייחס לטענות שלכם נגד נתניהו
  סגור
 • 7.
  וייס
  אודי אדיב מצפן 15/11/2016 12:00
  הגב לתגובה זו
  2 1
  בכיין זב חותם .לא הבנת שלציבור נגמר מלראות את ההגמניה והבעלות שאתה בעיקר וגם כל השאר מאפשרים לנו לראות וניסיונות לשלוט בדעת הקהל (הקהל הפשוט הפרימיטיבי מנשק הקברים ).חד צדדיות בולטת דוחה ובכיינות אין סופית. שוב ביבי ושרה אשמים אתה יכול גם להאשים את בגין עשיתם את זה בעבר ומיררתם להם את החיים כי אתם בדת הדפוקה שלכם ושום דעה אחרת לא תקום ולא תהיה. אולי תחליף את הצופים מה דעתך?. אוסף של פאשיסטים (פרנקויים)שהפכו את האג'נדה לדת .
  סגור
 • 6.
  ערוץ 2
  אלקובי יצחק 15/11/2016 11:02
  הגב לתגובה זו
  3 1
  מר אבי נתניהו לא זקוק לפרגון שלך ושל התקשורת אתם עדיין לא מפנימים שאין לכם כל השפעה הציבור כבר לא יכול לצפות בכם אתם לא אמינים שקרנים מסיטים שמאלנים ראינו אתכם בסקירת הבחירות בארה"ב לא ידעתם כלום חתיכת אפסים זה לא סיקור זוהי נשאלת לב ופרשנות מוסטת כנ"ל בישראל העם ברובו המכריע ימשיך בעיניים סגורות לבחור נתניהו עבר זמנכם לכו הבייתה
  סגור
 • 5.
  תאגיד השידור בלון של ארדן ולפיד
  האמת 15/11/2016 10:30
  הגב לתגובה זו
  3 1
  אין ספק כי תאגיד שמאלני קיצוני מעוז גל"צ ארדן לפיד שבצעו את הסיפור הזה של התאגיד המגוחך חוק בזמן מלחמה ללא כל מחשבה וקשר למציאות איפה הכסף שחקנים לפיד שותק איפה הכסף ??? זה ברור לא יקום תאגיד כסף לפח בגלל השגעון של ארדן ולפיד.
  סגור
 • 4.
  פירגנתם ליחימוביץ ולפיד וגרמתם נזקים לצבור
  נכון 14/11/2016 14:46
  הגב לתגובה זו
  4 0
  מהשמים משלמים לכם. מגיע לכם
  סגור
 • 3.
  1,2 להתפקד חיילים הדיקטטור ביבי (ל"ת)
  שלח חיילים לטקבק פה 14/11/2016 14:23
  הגב לתגובה זו
  1 6
  סגור
 • אין לי ספק שאת הדיעות שלך התקשורת מכתיבה לך
  למגיב 3 14/11/2016 15:08
  הגב לתגובה זו
  4 4
  במקום כמו אידיוט לצעוק ביבי לא טוב תבדוק למה שרצו לסגור את ישראל היום זה היה בסדר? ועכשיו זה לא בסדר למרות שזה יעלה המון כסף לי, לך וליתר משלמי המיסים? אין לי ספק שהצעד הבא שלך יהיה לקבל דיעה בדייט- תצא עם מישהי היא תשאל שאלה ואתה תענה "רגע אני אבדוק מה התשובה שרוצים שאגיד" אידיוט.
  סגור
 • 2.
  אבי וייס
  דב 14/11/2016 14:11
  הגב לתגובה זו
  3 4
  אתה אדם חצוף. מאחר ואתם כל כך מאוהבים בסקרים שאפילו אינם מגיעים לדרגת שקרים, אז בדוק בבקשה עד כמה הציבור מרוצה מכם, בעיקר מעורכי החדשות ומגישיה, ומהתכנים שלה. אתם זוועה מהלכת, אתם מעוותים ומסלפים, וגורמים לציבור לא רק להיות במבוכה ובלבול אלא בדיסאוריינטציה ממש. הכל הפוך אצלכם: הקרבן הוא התוקפן והתוקפו הביריון הוא יצור נפלא ורודף שלום. נמאס מכם. נמאס מהחבורה הנוראה המופיעה. צריך לסגור את כל ערוצי הטלוויזיה ולפתוח מחדש ללא כל האנשים הקיימים. אנשים חדשים - טלוויזיה ציונית. מגיע לנו שלא נקבל שחור כל ערב, והעיקר כל יום שישי. די, נמאסתם. רדו מהגב שלנו. תנו לנו לנשום.
  סגור
 • 1.
  הגיע הזמן שערוץ 2 יהיה מאוזן
  אבי 14/11/2016 14:06
  הגב לתגובה זו
  6 2
  ערוץ 2 מזמן הפך לשופר של עתונאים משמאל שלא מעניין אותם מדינת ישראל אלא רק עצמם .ולהרוויח כמה שיותר כסף. חבל על הכסף שמתבזבז .רמת שידורים רדודה ובלי תכנים . התחקירים תמיד על אותם נושאים ואותם עיתונאים שמחפשים פרנסה על כתבה ממוחזרת אין פלא שהרוב נגד התקשורת שמשניאה את עצמה וחבל שזה כך. הגיע הזמן שתשנו דיסקט ותבחרו שדרים צעירים ומגוונים בדעותיהם.
  סגור