מדיה

חדשות 2 לא תעביר חומרי גלם מהריאיון עם "המדאם"

בחדשות 2 יכולים להיות מרוצים מתוצאות העליון שקבע כי הדיון יחזור למחוזי שישקול שוב מה לעשות בנוגע לדרישת המשטרה לקבל חומרים שלא שודרו
אלכסנדר כץ | 
"המדאם של תל אביב" עינת הראל, בראיון לגיא פלג ב'אולפן שישי' (צילום צילום מסך: 'אולפן שישי', חדשות 2)
בדרך לסיומה של הסאגה המשפטית? בית המשפט העליון ביטל הבוקר (יום ב') את החלטת המחוזי בתל אביב לחייב את חברת החדשות של ערוץ 2 למסור את חומרי הגלם מהריאיון של גיא פלג עם "המדאם של תל אביב", ובכך קיבל את עמדת 'חדשות 2'.
בדיון בערעור של 'חדשות 2' על פסיקת המחוזי שנערך הבוקר בפני השופטים דנציגר, פוגלמן וזילברטל, קבע בית המשפט כי יש להחזיר את הדיון לבית משפט השלום על מנת שישקול ויחליט אם יש מקום לצפות בחומר הגלם לפני מתן החלטה בעניין. כלומר, בית המשפט העליון ביטל את פסיקת המחוזי שהורתה ל'חדשות 2' למסור חומרי הגלם מהריאיון עם המדאם של תל אביב.
ביולי 2015 שידרה אולפן שישי ראיון נרחב של פלג עם עינת הראל, הנאשמת בעבירות של סרסרות, ניהול מקום לשם זנות והלבנת הון בהיקף של 47.5 מיליון שקל. כחודשיים לאחר שידור הכתבה הגישה המשטרה לבית המשפט בקשה שיוציא צו המורה לחדשות 2 למסור לה את כל חומר הגלם ששימש להכנת הכתבה. אחרי שהבקשה הוגשה ונבחנה במעמד צד אחד, בלי לקבל את תגובת חברת החדשות, נענה בית המשפט והוציא את הצו עוד באותו היום. אלא שחברת החדשות התנגדה לכך.
בהמשך קיבל בית משפט השלום את טענת 'חדשות 2', המחוזי ביטל אותה, וכעת העליון תומך בה שוב. את חברת החדשות מייצגים עורכי הדין ד"ר ישגב נקדימון ודקלה בירן. בדיון אמר השופט פוגלמן לנציגי פרקליטות המדינה כי על פי הלכת מקור ראשון, בטרם מגישים בקשות לתפיסת חומר מעיתונאי יש להפעיל שיקול דעת. השופט זילברטל הוסיף כי העובדה שמדובר בחומר עיתונאי היא שיקול שעל בית המשפט לשקול בבואו להחליט האם לתת צו המחייב מסירת חומרים ומסמכים. השופט זילברטל העלה תהייה ביחס לאבחנה שנעשתה בבית המשפט המחוזי בין "מקור" ובין "מרואיין" וחיווה דעתו כי אין מקום לאבחנה הזאת.
כתב המשפט של חדשות 2 גיא פלג: "צדק בית המשפט כשהבהיר לנציגי הפרקליטות שיש להפעיל שיקול דעת לפני בקשתם לעשות שימוש בחומר עיתונאי. אנחנו מוצאים את עצמנו מתמודדים חדשות לבקרים, כמעט על בסיס יום יומי בסיטואציות בלתי אפשריות שבהן המשטרה והפרקליטות מבקשות לעשות שימוש בחומרים שלנו בהליכים פליליים".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה