מדיה

הייאוש נעשה יותר נוח בקאן: נציג ערוץ 1 נשלח לכנס מיפ

שליחותו של הנציג תעלה כמה אלפי דולרים לרשות שאמורה להיסגר בעוד כמה שבועות. רשות השידור: "הנציג נשלח לצורך תיאום העברת זכויות השידור לתאגיד"
אלכסנדר כץ | 
פסטיבל מיפ (יח"צ) (צילום יח"צ)
למרות שהחוק הנוכחי סוגר אותם ב-30 באפריל, והמתווה אמור לסגור אותם ב-14 במאי, ברשות השידור משדרים עסקים כרגיל, לפחות בכל הנוגע למקרה הבא. לאייס נודע כי מנהל הרכש של ערוץ 1, נועם שגב, שוהה בימים אלו ביריד הטלוויזיה מיפ בקאן, כפי שעשה ברוב הירידים שהיו בשנים האחרונות.
גורמים המכירים את הפרטים, מרימים גבה על ההחלטה להוציא אלפי דולרים לטובת הנסיעה, כאשר על פניו הרשות אינה עתידה לרכוש תכנים חדשים, בשל פירוקה הסופי בשבועות הקרובים. גם מכירת פורמטים אינה על הפרק, משום שאין כמעט כאלה למכירה, והמעט שיש – נמכרים על ידי חברות הפצה חיצוניות.
בכנס מיפ האחרון שהיה באוקטובר שעבר, הגיע שגב לקאן על מנת לרכוש תכנים ולמלא את המדפים הריקים של ערוץ 1 לתקופה של 3 עד 7 חודשים (אז עוד לא היה ברור האם היא תפורק סופית בינואר או באפריל, א"כ), שגם כך סבל מלוח שידור מדולדל בשל מצוקת תכנים מקוריים בעקבות הליך הפירוק של הרשות.
לאותו יריד טלוויזיה באוקטובר, הגיעה גם לראשונה נציגה של תאגיד השידור הציבורי כאן, אסנת אדן, שאמרה באותה עת לאייס כי "אנחנו מחפשים דרמות, קומדיות וגם סרטים דוקומנטריים. אנחנו רוצים כל מה שמעניין גוף ברודקאסט. אנחנו פתוחים לכל הספקים, ולא בהכרח בשפה האנגלית, אלא גם בשפות הסקנדינביות למשל". גם ביריד הנוכחי נמצאת אדן בקאן.
מרשות השידור נמסר: "מנהל רכש הסרטים של רשות השידור נשלח למיפ לצורך תיאום והכנת תשתית למעבר זכויות מהרשות לתאגיד. כמו כן נסע מנהל הרכש בכדי לתאם ולפתור מכשולים אפשריים בקשר לתכנים שנרכשו, והרשות התחייבה לשדרם עד תום, עוד בטרם חוקק חוק השידור הציבורי".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה