תקשורת

הנ"י טיימס הוסיף הבהרה לטור של ברגותי - על עברו כטרוריסט

לאחר פרסום טורו של ברגותי שנידון למאסר עולם, נוספה הבוקר "הערת עורך" בה ציינו כי "לא הבהרנו מספיק את העבירות שבהן הורשע". בישראל זועמים על העיתון בעקבות פרסום הטור
אלכסנדר כץ | 
הטור של מרואן ברגותי שפורסם שלשום (יום א') בעיתון הניו יורק טיימס, ממשיך לעורר הדים. הבוקר פרסם העיתון הבהרה לטור, לגבי עברו של האיש, שאמנם היה מנהיג פלסטיני, אבל נעצר במהלך מבצע חומת מגן, הורשע ב-5 מעשי רצח ונשלח למאסר עולם. 
בטור מתח ברגותי - הזוכה למעמד מיוחד בחברה הפלסטינית - ביקורת על תנאי האסירים בכלא הישראלי, לרגל שביתת האסירים שהחלה בימים האחרונים. פרסום זה נעשה ללא אישור שירות בתי הסוהר, ובעקבות כך הוא הועבר מכלא הדרים לכלא קישון, ויינקטו נגדו צעדים משמעתיים, שיכולים להתבטא למשל באיסור ביקורי משפחות, שיחות טלפון ואף צינוק. 
הפרסום הוביל לזעם בישראל, בעיקר משום שבעיתון לא ציינו כי ידיו של האיש מגואלות בדם ישראלי. משרד החוץ פרסם כי "האסירים הפלסטינים אינם אסירים פוליטעייםפ, הם רוצעים ומחבלים מורשעים". סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, אמרה כי "הניו יורק טיימס נתן במה לטרוריסט מבלי לציין שמדובר באדם שתיכנן ורצח בדם קר יהודים רק בשל היותם יהודים". 

ההבהרה של הניו יורק טיימס מהבוקר
הבוקר פרסם העיתון "הערת עורך" לטורו של ברגותי, בו ציין כי "מאמר זה מסביר אמנם את המאסר של כותב המאמר, אך לא הסביר מספיק את העבירות שבהן הורשע. מדובר ב-5 סעיפים של רצח וחברות בארגון טרור. ברגותי סירב קבל הגנה משפטית מבהלך משפטו וסירב להכיר בסמכות השיפוטית והלגיטימית של בית המשפט הישראלי". 
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה