מדיה

הטוויטר סוער: 5,000 שיחות על ערוץ 1 - הציבור לא מעורב

מאשימים את הממשלה ובעיקר את נתניהו, מדברים בטוויטר ופחות בפייסבוק ועושים זאת בעיקר בזירות ברנז'איות, עם מעורבות נמוכה של הציבור הרחב. Vigo עם ניטור השיח ברשת על יומו האחרון של ערוץ 1
משה בנימין | 
אורי לוי בציוץ טוויטר (צילום צילום מסך)
תמונת הראי של השיח על סגירת רשות השידור, פתיחת התאגיד והררי הדיונים על הנושא הומחשה ביממה האחרונה. עם סגירתו הסופית של ערוץ 1 ושידורה של מהדורת מבט האחרונה, 50 שנה לאחר הקמת הרשות, השיח ברשת התקיים בעיקר בזירות שיח ברנז'איות עם מעורבות נמוכה של הציבור הרחב שנראה כי מעולם לא באמת הבין במה מדובר ומי נגד מי - עניין אירוני למדי כשמדובר באמצעי תקשורת שלא מצליח להבהיר את המסר והנושא לקהל הרחב.
על פי נתוני Vigo חברת ניטור השיח ברשת, ביממה האחרונה, מאז השעה 19:00 התקיימו כ-5,000  שיחות ברשת על רשות השידור/הערוץ הראשון/מהדורת מבט האחרונה. עלייה של פי 1.5 מאשר בחודש ממוצע והזרוע עוד נטויה על המקלדת, כאשר הגרף בכיוון מעלה.  הסרטון שבו גאולה אבן הודיעה בבכי על שידור המהדורה האחרונה זכה עד כה ל-250 אלף צפיות.
הטוויטר סוער
פילוח השיח ברשת מראה שוב מהי הרשת החברתית המועדפת על אנשי התקשורת. השיח שנוהל בעיקר על ידם התנהל בטוויטר וריכז כ-70% מהדיונים בנושא. 22% מהשיח התנהל בפייסבוק ו-8% הנותרים בפורומים וטוקבקים.
 אורי לוי מערוץ 1 בטוויטר
 אבי מוסקל עורך מבט בטוויטר

השיח בפייסבוק התנהל בעיקר ע"ג דפים של ערוצי תקשורת (60%) ושל פוליטיקאים (22%). כלומר סה"כ: יותר מ-75% מהשיח התנהל ע"י הברנז'ה או בזירות ברנז'איות, ורק רבע מהשיח התנהל ע"י הציבור הרחב.
ביטן נכשל? נתניהו נתפס כאשם
60% מהשיח ברשת עוסק בהאשמות: 52% מהגולשים מבקרים את הממשלה (ובעיקר את נתניהו), 4% מאשימים את הרשות ועובדיה בהתנהלות הבזבזנית, 3% מאשימים ערוצי תקשורת אחרים בכך שנזכרו להתעניין רק עכשיו ורק 1% בלבד מפנים את האצבע להתנהלות היהירה של מנהלי התאגיד.
יתר השיח נוגע לסולידריות ותמיכה בעיקר ב"עובדי הרשות" באופן כללי ותופס נפח של כ-35%. 5% פוסטים אחרים הם בעיקר דיווחים אינפורמטיביים על הנעשה.
תגיות טוויטר | ערוץ 1
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה