קבוצת קו מנחה אייס Bizportal תפוז flix טאבו ישיר תקדין חשבים מגמות רשם החברות

העליון קבע: נתניהו ימסור את מועדי השיחות עם אדלסון

ערעורו של רביב דרוקר התקבל, וכעת רה"מ יחויב למסור את מועדי שיחותיו עם בעלי 'ישראל היום' והעורך לשעבר עמוס רגב. "האינטרס הציבורי בחשיפת המידע הוא בעל משקל משמעותי"
 |  0
העליון קבע: נתניהו ימסור את מועדי השיחות עם אדלסון
בנימין נתניהו, צילום: אורי פורת
בית המשפט העליון הפך היום (יום ב') את החלטת בית המשפט המחוזי מלפני שנה בעניין שיחות הטלפון של ראש הממשלה בנימין נתניהו עם שלדון אדלסון, בעליו של ישראל היום ועם העורך לשעבר עמוס רגב. החלטת שופטי העליון מקבלת למעשה את ערעורו של עיתונאי ערוץ 10 רביב דרוקר כשהם נשענים על חוק חופש המידע.
בהרכב השופטים ישבו מני מזוז, ניל הנדל ואורי שוהם. לדברי מזוז "האינטרס הציבורי בחשיפת המידע הוא בעל משקל משמעותי". זאת בניגוד לטענת נתניהו כי שיחותיו הם אדלסון הם עניין אישי שחשיפתו לציבור מהווים פגיעה בפרטיותם. על פי החלטת העליון זכות הציבור לדעת גוברת על זכותם של נתניהו ואדלסון לפרטיות.

עוד הוסיף מזוז בהחלטתו כי הקשר בין אדלסון לנתניהו הוא נושא ציבורי ש"מעסיק את המערכת הפוליטית מאז הקמת העיתון". מזוז הזכיר גם כי אותו קשר נבדק על ידי מבקר המדינה ואף הוביל לעתירה של יו"ר ועדת הבחירות לקראת הבחירות לכנסת ה-20 וכן ליוזמות חקיקה להגבלת פעילות ותפוצת העיתון (בין השאר על ידי ח"כ איתן כבל מהעבודה, מ"ב).הגב לכתבה

יש להזין שם בן לפחות שני תווים
יש להזין נושא בן לפחות שני תווים
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה

ליצירת תגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעית תקשורת, אנא נסה שנית
שלח מחדש

אייס דרושים

+ לכל המשרות
תפקיד חברה איזור
מעצב Hooligans המרכז שלח קו”ח
יועצ/ת תקשורת לוגוס אסטרט... המרכז שלח קו”ח
מנהל פרויקטים... יהושע TBWA המרכז שלח קו”ח
תקציבאי/ת סער פרומרקט המרכז שלח קו”ח

הרשמה לניוזלטרים

עליך לאשר את תנאי השימוש לשם הרשמה לניוזלטרים
הרשם
הרשמתך עברה בהצלחה