מדיה

200 עובדים ותומכים בהפגנת ערוץ 20: "ביבי עלינו לא שומר"

עובדים ותומכי הערוץ מפגינים בת"א נגד הרגולציה שתגרום לדבריהם לסגירת הערוץ. לצד התמיכה, הגיע עו"ד ברק כהן כדי להטריל את האירוע, ועזב לבקשת המשטרה. צפו
אלכסנדר כץ |  5
עירית לינור בהפגנה של ערוץ 20 (צילום אלכסנדר כץ)
כ-200 עובדי ערוץ 20 ותומכים מפגינים בשעה זו (יום ב') מול קריית הממשלה בתל אביב, נגד הרגולציה שתגרום לדבריהם לסגירת הערוץ. המפגינים מניפים שלטים בהם נכתב "איוב קרא במשמרת שלך סוגרים ערוץ" ו"תנו גיבוי לחופש הביטוי".
כוכבי הערוץ אראל סג"ל, אמיר איבגי, שמעון ריקלין, דנה סומברג, קלמן ליבסקינד, נועם אמיר, ארי שמאי, אלירן טל, ליטל שמש, יריב אופנהיימר, גלית דיסטל אטבריאן ועוד. ךצידם הגיעו כמה עשרות מעובדי הערוץ וגם תומכים. תמיכת הברנז'ה, שבערוץ 20 כל כך רוצים בקרבתה, הייתה מסוייגת יותר, אבל יותר מהציפיות הפסימיות שהיו בתחילה: אסף ליברמן, מלך זילברשלג, יו"ר ארגון העיתונאים יאיר טרצ'יצקי, אודי סגל שהגיע לתעד לתכניתו, ועוד. 
אמיר איבגי, מגיש 'היום הזה' בערוץ 20, אמר בהפגנה: "אנחנו לא מבקשים כסף מהמדינה או מחיקת חובות, כפי שקיבלו ערוצים אחרים. אנחנו מבקשים את הדבר הבסיסי ביותר: להעניק לצופינו, הקהל היהודי-מסורתי-דתי, את לוח השידורים העשיר ביותר, בהתאמה לאורחות חייו וכן, גם את האפשרות לשדר מידי ערב מהדורת חדשות. לא הגיוני שבשנת 2018 גוף מיושן סופר לנו דקות ומכתיב לנו הגדרה צרה של תכנים מותרים ובעיקר אסורים. זה פשוט מחמם את הלב לראות צופים וצופות שבאו לכאן מרחוק ביום קר וגשום על מנת להביע תמיכתם ולומר כמה חשוב עבורם הקול שמשמיע ערוץ 20". 
ארי שמאי אמר לעיתונאים: "אתה פותח את כל הפאנלים בכל הערוצים ורואה 4 שמאלנים וימני טיפש. אין פה איזון במדינה, אנחנו פה בשביל הדמוקרטיה ובשביל האיזון". 
 
2 פעילים חברתיים רעשנים הגיעו להפגנה של ערוץ 20 נגד הרגולציה, כשמטרתם לבצע הטרלה של האירוע. השניים הם עו"ד ברק כהן, יחס עם יגאל רמב"ם, שעוררו מהומה בתוך ההפגנה, והתבקשו על ידי השוטרים לעזוב את המקום כדי למנוע התחממות. עו"ד כהן אמר באירוע: "ציוני לא סוגר ערוץ של ציוני, רק של ערבים ומבקשי מקלט". רמב"ם הניף שלט עם גיליוטינה, וצעק: "יהודי לא משתיק יהודי". לאחר כמה דקות עזבו השניים את המקום. 
 
כזכור, בשבוע שעבר שלח מנכ"ל ערוץ 20 שכי פרנץ מכתב למנכ"לית מועצת הכבלים והלוויין יפעת בן חי שגב בו ציין כי מאז הקמת הערוץ ניסו להצר את צעדיו, כולל שינוי ברישיון שהוענק לו: "בנספח ג' לרישיון הוספו לאחר המכרז המלים אך ורק שידורי מורשת (שלא היו בטיוטת הרישיון שנכללה במכרז ואינן מופיעות בחוק המסמיך) וצומצמה מאוד ההגדרה של 'מורשת' לעומת ההגדרה אשר הייתה בטיוטת הרישיון שנכללה במכרז", כתב פרנץ לבן חי שגב. "עקב שינויים דרסטיים אלה, שהפכו את שידורי הערוץ לבלתי אפשריים, קבעה המועצה שוב ושוב כי הערוץ מפר את רישיונו והטילה עליו קנסות במאות אלפי שקלים. בקשתו של הערוץ לתקן את הטעות שנעשתה ברישיונו נענתה חלקית, בהחלטתה של המועצה לאפשר לו לשדר 25% שידורים שאינם מורשת, אך גם החלטה זו נתקפה בבג"צ על ידי מתחריו של הערוץ - בדיוק אותם מתחרים אשר קיבלו הקלות חסרות תקדים מהרגולטור".

בהמשך כינס פרנץ את העובדים ואמר להם כי ערוץ 20 עשה ככל שביכולתו על מנת להמשיך ולקיים עצמו, אך הרגולציה לדבריו שמערימה קשיים איננה מאפשרת המשך קיומו במתכונת הנוכחי של הערוץ שמעסיק כ-100 עובדים. פרנץ הוסיף כי במצב הקיים, עתידו של הערוץ נמצא לחלוטין בידו של המחוקק ומועצת הכבלים והלוויין, ולא נותר אלא לקוות כי יתעשתו "כי אנחנו נמצאים בנקודת האל-חזור". 
הוא גם ניסה להרגיע את העובדים שחוששים למקום עבודתם, והבטיח כי זכויותיהם לא יפגעו בתהליך ובימים הקרובים יתגבש מתווה שיצמצם בהדרגה את פעילות הערוץ ויבהיר את התמונה. "ב-3 השנים האחרונות הבאנו קול אחר לתקשורת ובשורה אמיתית לקהל היהודי-מסורתי-דתי", אמר פרנץ. "פשוט לא נתנו לנו, תקעו לנו מקלות בגלגלים. אני יודע שכל אחת ואחד מכם עשה את המקסימום ותרם את חלקו אבל אנחנו לא יכולים להמשיך להילחם בטחנות רוח".
תגובות לכתבה(5):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  מגיע לכם!!!
  אזרח 31/12/2017 13:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא מתחנפים לנבלה סרוחה, הייתם צריכים לאחד כוחות עם עיתונאי ערוצים ה"שמאלנים" ולהלחם ביחד בהשתלטות העויינת של השילטון על כל ערוצי התיקשורת.
  סגור
 • 3.
  הם ימין ולא שמאל - אז סוגרים ! מה לא ברור ?!?!?!? (ל"ת)
  שמאל שולט 26/12/2017 04:01
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • גם אחרי 40 שנות שילטון של הימין אתה עדיין אוכל לוקשים?
  אזרח 31/12/2017 13:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סוגרים אותם כי הביבים, הביטנים והאמסלמים ביחד עם הרגב לא מוכנים לשמוע שום ביקורת.
  סגור
 • 2.
  חובה למגר את הערוץ הניתעב הזה!!! (ל"ת)
  ציונה מראש העין 25/12/2017 20:07
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור
 • 1.
  למי הצבעתם בפעם האחרונה ערוץ 20? (ל"ת)
  זיבי 25/12/2017 18:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור