מדיה

או NO: ביהמ"ש קבע בצו זמני ש-OBOY לא תשודר בסלקום ופרטנר

החלטת בית המשפט מגיעה מספר ימים לאחר שערוץ הילדים הכריז על חזרתה לאוויר ושידורה בסלקום ופרטנר
משה בנימין | 
OBOY (צילום רונן אקרמן ויוליה טייץ)
בית המשפט המחוזי קבע בצו עראי, במעמד צד אחד כי התכנית OBOY לא תשודר בסלקום ופרטנר TV. הצו שימנע את שידור התכנית נכנס לתוקפו ויחול עד למועד נוסף בעניין ביום שלישי הקרוב. 
החלטת בית המשפט מגיעה מספר ימים לאחר שערוץ הילדים הכריז על חזרתה לאוויר ושידורה בסלקום ופרטנר לאחר שנה וחצי של הפסקה. הסדרה שבה מככבים ג'וי ריגר, אליאנה תדהר, דניאל גד, גפן ברקאי, לי בירן, נלי תגר וטום באום נחשבת לעוגן תוכני פופולארי מאוד בקרב ילדים ונוער - סיבה נוספת לקרבות העזים בין yes ל-RGE שבבעלותה ערוץ הילדים. נכון לעכשיו הנפגעים העיקריים הם הצופים הצעירים שנאלצו להיפרד מהסדרה 4 פרקים לפני סיום עונתה הראשונה.
המחלוקת המשפטית בין הצדדים נסובה סביב הזכויות על התכנים שהופקו על ידי RGE בזמן שהערוץ שודר ב-yes. כל צד טוען כי הזכויות על הפקות המקור הן בידיו ולצד השני אין זכות לשדרן בפלטפורמות אחרות. רק לאחורנה דחה בית המשפט העליון את עתירת yes כנגד שידורה של הסדרה "מריו" בערוץ הילדים, בסלקום ובפרטנר. 
מ-yes נמסר בתגובה: "עוד אחד מניסיונותיה הביריוניים של RGE לפגוע בצופי yes ולמנוע מהם את שידור הסדרה עלה בתוהו. אנו מברכים על החלטת בית המשפט, ומדגישים בפני כל מי שמנסה לשתף פעולה עם גזילת הזכויות - לא תהיה שום אפשרות לשדר את פרקי הסדרה באף פלטפורמה מלבד yes".
מ-RGE נמסר בתגובה: "נאמר זאת כך: "yes עושה עוול לילדי ישראל. עשרות אלפי ילדים ובני נוער ישראלים מחכים מעל לשנה לשובה של ״או בוי״ לשידור לאחר ש-yes הפסיקה את שידורה בפתאומיות. ערוץ הילדים עושה את מירב המאמצים כדי להשיב את הסדרה והיא תשודר בפלטפורמות שמימנו את ההפקה - פרטנר tv וסלקום tv - ואנו בטוחים שבית המשפט יעמוד לצידנו גם במקרה זה, כפי שעשה עם סדרות אחרות ש-yes ניסתה למנוע את שידורן".
תגיות RGE | yes | ערוץ הילדים
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה