מדיה

אבי וייס: "מו"לים מכרו את העיתונאים שלהם תמורת כסף"

החקירות נגד נתניהו, בזק ו-וואלה, האלימות כלפי עיתונאים, האשמות בדבר "פייק ניוז" "תקשורת שמאלנית", וקלטות יאיר נתניהו – מנכ"ל החדשות התראיין לד"ר יובל דרור
אלכסנדר כץ | 
יובל דרור ואבי וייס (צילום : עידן גרוס)
אבי וייס נחשב למרואיין שמנפק כותרות – כזה שלא שומר שום דבר בבטן. וכך היה גם היום, כשמנכ"ל חברת החדשות התראיין אצל דיקאן בית הספר לתקשורת במכללה למנהל ד"ר יובל דרור, במסגרת הכנס השנתי ה-22 של האגודה הישראלית לתקשורת.
וייס, התייחס למידת החופש של התקשורת בישראל, ומדבר לראשונה על נוני מוזס, גם בלי להזכיר את שמו: "במדינה שכלי התקשורת שלה יושבים בחדרי חקירות או במעצר, היא מדינה שמצב התקשורת שלה הוא בכי רע. אם יתברר שאכן זה מה שקרה, הרי שזו בושה וחרפה שבעלים או מו"לים של כלי תקשורת מוכרים את העיתונאים שלהם, את העיתונות, והשליחות העיתונאית תמורת כסף".
וייס הוסיף כי "אנחנו וגם המתחרים שלנו בערוץ עשר מראים שאפשר לעשות תקשורת נקייה וחופשית, ויש כלי תקשורת שלא מצליח. זה כמו שאדם מתחיל לקבל כל יום טלפון מהבנק ואז מתחיל לנהוג בפזיזות".
לדבריו, "ידיעות אחרונות ניהל לפני שנתיים קמפיין מטורף נגד השלטון, תוך הסתרת כותרות של אולמרט, שהיו צריכות להיות כותרות ראשיות. זה טיפול שרק חבר יכול לקבל. תראה מה קורה עם שאול אלוביץ', מנכ"ל היה צריך להקליט את הבעלים. הוא מקבל הנחיות בכל ערב ומשרשר את זה למטה עד הכתב. להבדיל, אני מעולם לא הקלטתי, אני דביל שאני לא מקליט, לא את הבעלים ולא אף אחד, אני פשוט לא עושה את זה".
לשאלה אם מופעלים עליו לחצים בעקבות החשיפות מחקירות בנימין נתניהו, ענה וייס :"בכל יום אני מקבל שיחות טלפון שהן לגיטימיות, אתה יכול לראות את התשובות על המסך". אבל – כך הצהיר וייס - מעולם לא קיבל איום או שהופעל עליו לחץ מכיוונו של נתניהו.
מנכ"ל חברת החדשות הוסיף כי הוא מרגיש שיש בעיית אמון בין התקשורת לציבור: "כשראש הממשלה מפרסם פוסט עם הלוגואים של כלי התקשורת בישראל וקורא להם 'פייק ניוז', זה בסוף מחלחל. זה פוגע בתקשורת, זה פוגע בציבור ופוגע באמון הציבור. אבל אני צריך להצעיד עיתונות לוחמנית, אנחנו לא נהיה עלה נידף ונשנה את החדשות שלנו למשך שבוע לחדשות טובות".
ולגבי האווירה הציבורית העוינת כלפי עיתונאים, אמר וייס: "עיתונאים מותקפים כאן, שונאים את התקשורת, ההפגנות שהיו במשפט אלאור אזריה נגד אמנון אברמוביץ' היו מאד מסוכנות. אני לא זוכר ימים כמו בתקופה האחרונה שעיתונאים אומרים לי שהם לא זוכרים אווירה כל כך עוינת כלפיהם, כמו למשל במקרה של גלעד שלמור". רק לאחרונה פרסמנו כאן באייס כתבה נרחבת על האווירה הציבורית הלוהטת נגד תקשורת.
וייס התייחס לפיצול ערוץ 2 ואמר שלדעתו סיכויי הישרדות של 3 כלי תקשורת מסחריים בישראל לא יוכל להחזיק זמן רב. לגבי השקץ מהדורת החדשות של ערוץ 20, והטענות לגבי "תקשורת שמאלנית", אמר: "הפרשן שמקבל אצלנו הכי הרבה זמן מסך חובש כיפה (עמית סגל, א"כ). אני לא מתכוון לעשות תחרות מי ימני יותר או למי יש כיפה גדולה יותר. יש לנו מגוון ופסיפס טוב".
על שידור "קלטות יאיר נתניהו" אמר וייס כי הוא אינו רואה בעיה בקנייה של סיפורים עיתונאים, כל עוד הם נמצאים אמיתיים על ידי אמצעים טכנולוגים ומאושרים. כזכור, חדשות 2 רכשה את הקלטות, על פי הערכות בכמה עשרות אלפי שקלים.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה