מדיה

פייסבוק חושפת: הורדנו 583 מיליון חשבונות מזויפים ברבעון

ניסיונות השקיפות של פייסבוק ממשיכים עם דו"ח "אכיפה" שאותו היא מפרסמת לראשונה אי פעם וממנו עולה כי אותרו 837 מיליון פיסות מידע שהוגדרו כספאם ברבעון ה-1
משה בנימין | 
פייסבוק (צילום גטי אימג'ס)
אפקט קיימברידג' אנליטיקה ממשיך לדחוף את פייסבוק לשדר שקיפות במעשיה ופעולותיה שעד עתה היו יותר עלומים וסבוכים מגלויים וברורים. אתמול פרסמה החברה דו"ח מקיף שחושף את היקף האכיפה של הרשת לפעולות וחשבונות שעוברים על חוקי הקהילה שלה. במסגרת זו, החברה דיווחה לראשונה אי פעם, כי הורידה מהאוויר 583 מיליון חשבונות פייסבוק מזויפים ברבעון ה-1 של 2018 - חשבונות שהיו אחראים ל-837 מיליון פיסות מידע שהוגדרו כספאם.
הדו"ח שפרסמה החברה כולל את כל ניסיונות האכיפה של פייסבוק בין אוקטובר 2017 למארס 2018 סביב 6 נושאים מרכזיים: הצגה של אלימות, עירום וסקס, תעמולה של גופי טרור, נאומי שנאה והסתה, ספאם וחשבונות מזויפים. המספרים שפייסבוק מציגה מראים: את כמות התוכן שמפר את חוקיה ונחשף לגולשים; כמות התוכן שהחברה הסירה וכמות התוכן שזיהתה החברה בעצמה כפוגעני באמצעות הטכנולוגיה שלה לפני שהוא דווח על ידי הגולשים.
מתוך התוכן הפוגעני שהוסר ברבעון ה-1 של 2018, החברה מדווחת כי הסירה 21 מיליון פיסות תוכן של עירום (בוגרים) ופעילות מינית ש-96% מהן אותרו על ידה באמצעים טכנולוגיים לפני שדווחו על ידי הגולשים. בחישוב כללי מעריכים בפייסבוק, כי מתוך כל 10 אלף צפיות, בין 7 ל-9 קשורות בתוכן שעבר על מדיניות החברה בנושאי עירום  ופורנוגרפיה.
תכני האלימות שהוסרו או שהועבר האזהרה לגולשים לגביהם עמדו על 3.5 מיליון פיסות תוכן ברבעון ה-1 של 2018. החברה מדווחת עוד כי בנושאי "תכני שנאה" הטכנולוגיה שלה עדיין לא עובדת טוב מספיק ולכן תכנים אלו נדרשים להיות במעקב על ידי צוותים אנושיים שלה.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה