מדיה

בתוך 3 חודשים: גל"צ תחל את המעבר לי-ם - למתחם בית החייל

אחרי שנפסלו חלופות אחרות, שר הביטחון החליט שהתחנה הצבאי תעבור למתחם המתחדש של בית החייל בכניסה לבירה. התחנה תקבל בניין חדש בשטח 2,500 מ"ר
אלכסנדר כץ |  2
רדיו גל"צ (צילום Bizportal)
שר הביטחון אביגדור ליברמן החליט להעתיק את תחנת הרדיו גלי צה"ל מהבניין הוותיק ברחוב יהודה ימית ביפו, לבניין חדש שיקים משרד הביטחון במתחם בית החייל החדש בכניסה לירושלים. בתחילה תוכנן שהתחנה תעבור למוזיאון אסירי המחתרות בירושלים, אולם אופציה זו נפסלה.
התחנה משדרת עשרות שנים מרחוב יהודה ימית ביפו, מאולפנים ישנים ורוויי בעיות. לפני כשנה וחצי קיבל שר הביטחון הקודם בוגי יעלון החלטה להעבירה ללוד, במסגרת התכנית לחיזוקה של העיר, ולאחר כניסתו של ליברמן לתפקיד, ירושלים עלתה על הפרק כחלק מהרצון להעביר מוסדות שלטון וגופי שידור ציבוריים לעיר. בחודשים האחרונים קיימו משרד הביטחון, אכ"א בצה"ל וגלי צה"ל, יחד עם עיריית ירושלים, עבודת מטה רחבה, שבחנה חלופות שונות להעתקת שידורי התחנה הצבאית לירושלים. עבודת המטה נעשתה בשיתוף עובדי התחנה וארגון אזרחים עובדי צה"ל.
 
על-פי החלופה הנבחרת אותה אישר השר ליברמן, בית גל"צ החדש יוקם במתחם בית החייל המתחדש בירושלים שישנה את פניו ויהפוך לקריה ביטחונית, שבה יוקמו גם לשכת הגיוס החדשה, בית לחיילים בודדים ועוד. בית גל"צ יתפרס על שטח של כ-2,500 מ"ר. בבניין יוקמו אולפני רדיו מתקדמים לגלי צה"ל וגלגלצ- וכן למערך השידור הדיגיטלי.
 
תכנון והקמת מבנה התחנה החדש יארכו כ-3 שנים. עד להשלמת הפרויקט סיכמו שר הביטחון ומפקד התחנה שמעון אלקבץ כי בתוך כ-3 חודשים, תחל גלי צה"ל לשדר את מהדורות החדשות שלה מאולפניה הקיימים בירושלים, שיעברו התאמה לשידורי חדשות.
 
שר הביטחון, אביגדור ליברמן מסר: "עם כניסתי לתפקיד שר הביטחון, החלטתי שגלי צה"ל, כתחנת השידור הציבורי המובילה בישראל, חייבת לשדר מירושלים בירתנו. היום אני שמח לבשר שהרכבת הזאת יצאה לדרך. עד להקמת מבנה הקבע של התחנה בתוך כ-3 שנים, מהדורות החדשות והתכניות יעברו בהדרגה לאולפנים הקיימים. נמשיך לחזק את ירושלים בכל דרך".
 
מפקד גלי צה"ל אלקבץ הוסיף: "מקומו הטבעי של השידור הציבורי הוא בבירת ישראל. בתחנות גלי צה"ל וגלגלצ משרתים חיילים וחיילות מכל רחבי הארץ, המשקפים את פניה של מדינת ישראל על כל גווניה. נמשיך להיות הבית של החיילים".
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  שלא נדע (ל"ת)
  דנה 03/06/2018 15:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  חחח....ברחתי בזמן (ל"ת)
  קובלנץ 03/06/2018 13:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור