מדיה

מחשש לאפקט ארגנטינה: נתניהו וקרא לא יתערבו באירוויזיון

החשש הגדול היה שההתערבות הפוליטית של נתניהו, קרא ורגב בארגון תחרות הזמר, כמו גם פיצול התאגיד, יובילו לביטול האירוע בישראל ולנזק תדמיתי קשה למדינה
אלכסנדר כץ |  8
אחרי ביטול משחקה של נבחרת ארגנטינה בישראל והאיומים המרומזים ששוגרו מאיגוד השידור האירופי EBU לגבי התערבות פוליטית ישראלית בהפקת האירוויזיון, החליטו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר התקשורת איוב קרא לא להתערב בסוגיית האירוויזיון, ולהשאיר את ההפקה בידי תאגיד השידור כאן, כפי שתקנון ה-EBU מחייב. במקביל עולה כי המדינה תודיע בבג"צ כי היא מוותרת על פיצול התאגיד, מהלך שעשוי היה לסכן את קיומה של תחרות הזמר האירופאית בישראל. 
מאז זכייתה של נטע ברזילי באירווזיון, התבטאו שרי התקשורת והתרבות, קרא ומירי רגב, יותר מפעם אחת כי הם מתכוונים להתערב בארגון התחרות, בין היתר לגבי העיר המארחת - ירושלים. ואולם, לאחר שארגנטינה הודיעה כי היא מבטלת את הגעתה למשחק ידידות בישראל (שאמור היה להיערך אמש), דבר שיוחס למהלך של רגב לשינוי מיקום המשחק מחיפה לירושלים, הודיע קרא ביום חמישי האחרון כי "לא תהיה שום התערבות פוליטית באירוויזיון, בהפקתו או בתכניו - והוא יתקיים רק בישראל, ולפי כל הבקשות והתקנון של ה-EBU".
 
בשישי התקיימה פגישה בין מנכ"ל תאגיד השידור הציבורי אלדד קובלנץ ומנכ"ל משרד התקשורת נתי כהן, בשל לוחות הזמנים המתקצרים והפעולות המיידיות הנדרשות לשם הפקת האירוויזיון. בשיחה סוכם כי בכל העניינים הנוגעים בהפקת תכנים ושאר סוגיות ההפקה כולל המגעים מול EBU רק תאגיד כאן יעמוד. מנכ"ל משרד התקשורת חזר על הצהרתו של קרא ואמר כי לא תהיה שום מעורבות פוליטית ממשלתית בנושאים הללו. 
מהודעת משרד התקשורת עולה כי "בשל הצרכים והתיאומים הנדרשים למול הגורמים הרלוונטיים בארץ לשם הפקת האירוע, סוכם כי יתקיים דיאלוג מקצועי בין 2 המנכ"לים בו ידונו השניים בכל הנדרש לתיאום בינמשרדי". הסיבה לאותו דיאלוג נעוצה בתקציב הפקת האירוויזיון שיעלה כ-120-150 מיליון שקלים, אותם יצטרך התאגיד לקבל מהממשלה, ולא כחלק מתקציבו השוטף. כבר כעת הוא אמור לקבל כ-50 מיליון שקלים לתחילת העבודה על ההפקה. 
בלי אבל עם קשר, פורסם הבוקר בידיעות אחרונות כי נתניהו וקרא צפויים להודיע בימים הקרובים לבג"צ כי הם מוותרים על פיצול תאגיד השידור כאן, זאת כדי לא לפגוע בסיכוייה של ישראל לארח את האירוויזיון. על פי חוקי איגוד השידור האירופי, גופי שידור החברים בו חייבים לשדר תוכן כללי ותוכן חדשות, ולכן החלטת הממשלה לפצל את התאגיד ל-2 תאגידים שונים, עשוי היה להוביל להדחת כאן מאיגוד השידור, ולביטול קיומה של תחרות האיוויזיון בישראל. הנושא נמצא בבג"צ, שם התכוונו בממשלה להילחם על הפיצול, אולם הזכייה של ברזילי בהחלט טרפה את הקלפים, ואחרי סוגיית ארגנטינה, נתניהו לא יכול להרשות לעצמו שישראל תנזק תדמיתית מביטול קיומה של האירוויזיון בישראל.
תגובות לכתבה(8):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  מי שלא רצה את מירי מול ארגנטינה, יקבל אותה בגדול באירוו
  הצופה (צרות) ראשון 11/06/2018 15:30
  הגב לתגובה זו
  1 0
  באירוויזיון . נ.ב. ההכנות שלה כבר החלו
  סגור
 • 7.
  מציע לשלישייה הזו ללכת הביתה ..באמת עושים רק נזקים
  ניסים 11/06/2018 12:35
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ביבי כבר צריך ללכת הביתה עם הפילונים שלו בחנות החרסינה בכל דבר שנתניהו / רגב או ליכודניק אחר עוסק יש אחר כך דייסה ובעיות
  סגור
 • 6.
  בשוק הכרמל עובדים בצורה יותר מאורגנת וחכמה.
  ממי 11/06/2018 12:24
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מי בחר את האנשים האלה??
  סגור
 • 5.
  ביבי הפעיל את רגב בגללו הבלגן (ל"ת)
  תום 10/06/2018 20:01
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 4.
  דוקטור ביבי ומרת רגב.צמד שמד (ל"ת)
  אלי 10/06/2018 16:49
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 3.
  יעשו טוב אם לא יתערבו
  נתי 10/06/2018 16:04
  הגב לתגובה זו
  5 0
  גם תאגיד כאן מודע לרצון העם שהאירוע יתקיים בי-ם. ולכן לדעתי הוא ינסה בכל הכוח לשאוף לכך שהארוויזיון יתקיים בי-ם. ואת כל הדיבורים תניחו בצד הם גורמים רק נזק. הרווח הפוליטי של הפוליטיקאים פוגע אנושות בישראל.
  סגור
 • 2.
  כמו בכל דבר, הממשלה העלובה הזו מבינה רק כח.
  ימין בתחת שלי 10/06/2018 11:09
  הגב לתגובה זו
  11 0
  תנו להם בראש בכל הזדמנות
  סגור
 • 1.
  ממשלה עלובה. "מנהיגים" מהתחת שיודעים לקלקל ולברוח (ל"ת)
  תרנגולות 10/06/2018 11:07
  הגב לתגובה זו
  8 0
  סגור