מדיה

סקר אייס: אז איזה עיתון אתם לא מוכנים לקרוא?

במקביל ל-TGI, החלטנו באייס בשיתוף עם סי.איי מידע שיווקי, לבדוק איזה עיתונים אתם אוהבים לקרוא, מי המגישים המועדפים עליכם ברדיו ואיפה אתם מאזינים להם
אלכסנדר כץ |  14
ערימת עיתונים (צילום Istock)
יממה לאחר פרסום נתוני סקר TGI על רמת החשיפה של תחנות הרדיו והעיתונים השונים, מפרסם אייס סקר משלים שנערך עבורו ובו בדקנו אספקטים שונים בנושאי רדיו ועיתונים. את סקר האומניבוס האינטרנטי ערכה עבור אייס חברת המחקר סי.איי מידע שיווקי בשיתוף פאנל וויו, והוא נערך בימים האחרונים בקרב 510 משיבים במדגם ארצי בגילאים 18-70.
לשאלה איזה עיתון אתה מעדיף לקרוא, נרשם שוויון עם יתרון קל לידיעות אחרונות על פני ישראל היום – 41% מול 40%. גם בסקר החשיפה של TGI ישנו כמעט שוויון בין 2 העיתונים, עם עדיפות לזה של שלדון אדלסון. נקודה מעניינת נרשמת דווקא עם מקור ראשון שעוקף את הארץ. קבוצת הארץ ספגה מכה בסקר TGI שפורסם אתמול, כשכל מותגיה – העיתון היומי, עיתון סוף השבוע ו-TheMarker סבלו מירידה חדה בחשיפה.
אגב, 68% מהמדגם קוראים עיתונים מודפסים (יותר בקרב בעלי השכלה תיכונית, יותר נפוץ בקרב דתיים). ידיעות אחרונות נקרא יותר בקרב נשים וגילאי 50+.
 סקר TGI

על רקע הקיטוב בציבוריות הישראלית, החלטנו לבדוק איזה עיתון הנשאלים לא מוכנים לקרוא. הפתעה גדולה לא הייתה לנו פה, כשהארץ מוביל את הטבלה עם 43% מכלל הנשאלים, בעיקר בעלי השכלה תיכונית, מסורתיים ודתיים. הרחק מאחור נמצאים ישראל היום וידיעות אחרונות, שלמרות הפרשיות בהן הם מעורבים, בסך הכל לא סובלים משנאה ציבורית רבה עד כדי חרם קריאה מצד קוראים.


ובתפנית חדה לתחום הרדיו. בדומה ל-TGI, התחנה המועדפת על הנשאלים בסקר הנוכחי היא גלגלצ, והיא פופולרית יותר ויותר ככל שגיל המשיב יורד, אבל בניגוד לסקר TGI שגרס כי פחות מ-50% נחשפו לשידורי הרדיו בחצי השנה האחרונה, על פי סקר אייס 91% מהנשאלים מאזינים לרדיו. נתון לא מפתיע: האזנה לרדיו נפוצה יותר ככל הגיל המשיב מתקדם יותר.
על פי סקר אייס, כאן רשת ג' דווקא הפתיעה כשעקפה את גלי צה"ל ואת כאן רשת ב'. 3 התחנות הללו פופולריות יותר ככל שגיל המשיב עולה, כאשר ג' פופולרית יותר בקרב נשים וגלי צה"ל בקרב גברים.


בשאלה הזאת נתנו לנשאלים סדרה של שמות מגישים, מהמוכרים והפעילים ביותר ברדיו הישראלי כיום, והם השיבו לשאלה "איזה מגיש/מגישת רדיו אתה הכי אוהב לשמוע". דידי הררי - כנראה מותג הרדיו החזק ביותר בזכות תכנית יומית פופולרית שמשודרת שנים רבות ברדיו האזורי – מוביל את הרשימה. אנשי החדשות מתמקמים רק מהמקום הרביעי – רזי ברקאי של גל"צ, ואחריו – קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן, יעל דן ואריה גולן.
על פי הסקר עולה כי דידי הררי פופולרי יותר בקרב נשים ובעלי השכלה תיכונית, טל ואביעד פופולריים יותר בקבוצת הגיל 30-49 ובעלי השכלה גבוהה, והדר מרקס פופולרית יותר ככל שגיל המשיב צעיר יותר ובעלי השכלה גבוהה.


ואיפה אנחנו מאזינים לרדיו? כ-80% מאזינים לו בזמן הנהיגה (בעיקר גברים וגילאי 30-49, בעלי הכנסה ממוצעת ומעלה והשכלה גבוהה), שליש מאזינים לרדיו בביצוע מטלות בבית (בעיקר נשים ובעלי הכנסה ממוצעת ומטה), 20% מאזינים בעבודה (נפוץ יותר ככול שהגיל המשיב צעיר יותר) ואילו 14% מתפנים להאזין כאשר יש תכנית שהם אוהבים.

 

מנכ"ל חברת המחקר סי איי מידע שיווקי, נעם רז, מסר כי "מהסקר שערכנו עולה שגם בתקופת הווידאו רוב מוחלט של הציבור בישראל נהנה משידורי הרדיו. 91%!! חוצה גיל, מגדר וסטטוס משפחתי. רוב המאזינים מאזינים לרדיו ברקע. במקביל לפעילות נוספת כמו נהיגה או מטלות ביתיות. רק 14% מתפנים במיוחד להקשיב לתוכנית ספציפית שעניינה אותם מראש. מאחר ורובינו אנשים של שגרות, והפריים טיים ברדיו הוא כשרובינו ברכב בדרך לעבודה, יש מצב לקמפיינים מוטי רדיו לא רק כמדיום משלים כמקובל".
נתון נוסף, לדבריו של רז, מתייחס לירידה בקריאת עיתונים והעליה בכמות "המזריקים חדשות" מהסמארטפון דרך נוטיפיקיישנס, ואומר כי "עדיין 68% מהאנשים אוהבים למשש את הנייר שלהם. לקרוא עיתון - יותר בקרב בעלי השכלה תיכונית, יותר נפוץ בקרב דתיים. שאלנו את צרכני העיתונים איזה עיתון לא יהיו מוכנים לקרוא? והתשובה היא עיתון הארץ. אולי כי הוא היחיד שמבודל, שמעורר אמוציות חיוביות וגם שליליות. אולי כמו בספורט אם אתה צהוב אתה לא אדום".
תגובות לכתבה(14):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 10.
  יעל דן? עדיף אלג'זירה על התועמלנית שמאל הזו
  יעל דן?עדיף אלג'זירה 26/08/2018 22:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יעל דן תועמלנית של השמאל כל כך שקוף ודוחה שאי אפשר לסבול עד היום תושבי שדרות ואשקלון שחטפו אחרי ההתנתקות אלפי רקטות כועסים על שטיפת המוח שביצעה בעד ההתנתקות כל יום בצהרים במשך חודשים זה היה כל כך בוטה ומכוער לא אשכח איך כמעט הרביצה בשידור לאמא של מפגין ש"עוכב לחקירה" על הפגנה נגד ההתנתקות בשבכ לא חוקרים כך זה היה ראיון קולני שחרג מראיון והפך למתקפה בשעה 12:30 בצהרים לא היה חסר הרבה שהיא הייתה לוקחת את המיקרופון ומלקה את אימא של המפגין המסכן מאז הראיון האומלל אני לא מסוגל לשמוע אותה מעדיף את-אלג'זירה יותר אמינים ממנה
  סגור
 • 9.
  המשנה למנכלית המאירי שגב פתחה בית זונות ביחד עם אגמון
  מיכל המאירי תוכ״ש 10/08/2018 15:17
  הגב לתגובה זו
  3 0
  שבעלת עיתון ענת אגמון והמשנה למנכלית המאירי שגב. מקדמות חברים בכתבות פירסום חינם בגלובס, בושה וחרפה ! המאירי אחרי שנה. הגיע הזמן שתוציא את הלשון שלך מהתחת של אלונה וענת!!! נמאס מסניף הצופים שפתחת לנו בגלובס. ועכשיו הבאת לנו את הדביל ממידברן אייל מרקוס שינחיל לנו את עקרונות מידברן? קחי את ענת ציפור כחולה פלאייה נכט אגמון בחזרה לארסוף, הרסה את גלובס בתוך שנה בעזרתך ובעזרת החוסר יכולת שלך ושל הצמד בר און אגמון . שיוויון ? ואת מתלהבת מהפוסטים של הסמנכל לכלום שלכם? מהשקרים של העורכת? פריצה? פריצה? בעוד שקרים וחצאי אמת? בעוד ליטוף עצמי ויחצנות עצמית? אחרי 30 מיליון שקל הפסדים בשנה הראשונה , את משנה ? את משנה לכלום? אולי תיקחי את מרקוס וענת ותעופו לנו מגלובס? מיכל הגיע הזמן שתוציא את הלשון שלך מהתחת של ענת ואלונה! גלובס זה לא סניף של הצופים. ואנחנו לא זקוקים לפסטיבל שלך ולעקרונות שלו או לענת אגמון הארסופית בבועה המזויפת והריקנית שלה. מיכל המאירי שגב משנה למנכלית כלום: אכן אל תשכחו את חסרת היכולת הגדולה מכולן: מיכל המאירי שגב: אפס עשייה חוץ מללקק לאלונה בר און ולחברה שלה ענת אגמון.
  סגור
 • 8.
  זה מזמן לא עיתון הארץ - זה בטאון החמאס בעברית.
  השם "הארץ" שיקרי 04/08/2018 16:57
  הגב לתגובה זו
  4 25
  השם "הארץ" מבייש עשרות שנים של עיתון לאומי ענייני. כיום זה עיתון הסתה במימון זר גרמני אנטישמי שנע בין מר"צ לרשימה המשותפת
  סגור
 • 7.
  אתר גלובס שבת אתמול מזדהה עם חוסר היכולת של אלונה הר או
  מיכל המאירי 02/08/2018 21:17
  הגב לתגובה זו
  56 1
  אתר גלובס אתמול כ׳ אם רצית לקרוא משהו נפל ולא מעודף קוראים סתם עוד חוסר יכולת ... אתר גלובס נפל אתמול ולא עבד במשך שעתיים. ככה זה שחוגגים שקרים, צביעות ודו פרצופיות. בזמן שהחרדתית אלונה בר און והנמנעת האילמת אגמון חגגו אתמול הפסד של 25 מיליון שקל בשנה הראשונה. אתר גלובס החליט גם הוא אתמול שנמאס לו מהבעלות בית החדשות. חגיגה בגלובס למשך שעתיים והמגלומניות חוגגות ירידות של גלובס בקוראי סופשבוע.. ועלייה של 0.1% שנבעה מחומת התשלום של דה מרקר. העיקר האתר של גלובס נפל והן בחגיגות, מחפשות גמל ועיתון בתוכן שקרני
  סגור
 • 6.
  בעלות גלובס פשוט שקרניות צמרת שעסוקות בהרס גלובס
  ענת פרנקל 02/08/2018 15:40
  הגב לתגובה זו
  64 0
  אלונה בר און היקרה. בדצמבר 2016 עם תום הבעלות וההנהלה הקודמת, לפני גלובס המתחדש שלך, הציג גלובס את שיא החשיפה שלו מאז ומעולם. 6 אחוז!! זה נעשה עם הפסד מינימלי של פחות מעשרה מיליון בשנה ותזרים שלילי של ארבעה מיליון שח בשנה. ואז הגעת עם חבר מרעייך. באגריסיביות על דרסתם כל חלקה טובה במקום המדהים הזה. שברתם את כולנו. בגדת במי שעזרו לך והאמינו בך. וגם באלו שעבדו למענך. בדרך הפסדת עשרים וחמישה מיליון. ועוד שלושה מיליון בפחות דמי שכירות שהלכו אליך כבעלי הנכס. וזה עם תזרים שלילי של עשרים וארבע מיליון!!! והיד עוד נטויה כי את מוכרת הרבה פחות מבעבר וגם את מאבדת הסכמי שיתופי פעולה איכותיים ומניבים שנעשו בזמן ההנהלה הקודמת. כמו דן אנד בריידסטריט. כך שבפועל את בקצב הפסדים שנתי של מעל שלושים מיליון!! והעובדות הללו לא מזיזות לך להצהיר קבל עם ועדה שצמצמת הפסדים ושבסוף השנה נעבור לרווח. זו התנהלות יותר ממזעזעת. כישורייך כושלים וכולך נופת צופים נוטפת ארס ושקרים. בושה לך! לא רוצים אותך כאן בגלובס ולא מאמינים לך ובך. געגועים לניהול הקודם בגלובס. שחררי אותנו מעולך
  סגור
 • 5.
  אין שום סיבה לקרוא את עיתון "הארץ" שהוא חיקוי זול
  קותי 02/08/2018 09:57
  הגב לתגובה זו
  26 50
  אם כבר, אז עדיף לקרוא את עיתון "פלסטין" של החמאס שהוא המקור.
  סגור
 • 4.
  חסר לי פרט חשוב בסקר
  החינמון 02/08/2018 07:45
  הגב לתגובה זו
  31 19
  ידיעות אחרונות המהדורה החינמית וישראל היום שהוא רק חינמון נמצאים בראש. לו למערב ולהארץ היה חינמון המספרים היו אחרים.
  סגור
 • 3.
  המגזין הכי פחות נקרא בישראל? ליידי גלובס
  שני פרידן 01/08/2018 18:26
  הגב לתגובה זו
  62 1
  1.1% קוראים למגזין ליידי גלובס בעריכת ורד רמון. זהו אחוז הקוראים הנמוך ביותר בכלל המגזינים בישראל. ורד אפילו ארץ וטבע עוברים אותך. מגזין בניין ודיור עובר אותך. דרך האוכל עושה יותר מילידי גלובס ולך יש תקציב כפול! בלייזר, נשים, כלל המגזינים עוברים את הכישלון המתמשך של מגזין ליידי גלובס.. לאשה, פנאי פלוס, ״את״ כולם ב3% העיקר ורד רמון חברה של בעלת גלובס ענת נכט אגמון. זאת הסיבה היחידה שעורכת ליידי גלובס נשארת בתפקיד שלה. אחרי כישלון של מעבר לעשור עם 1% קוראים והפסדים של מיליונים. ורד לכי להיות לבד עם חיים. לקוראים נמאס ממך סופית !!!
  סגור
 • 2.
  . ממיליון שקל בחודש להפסד של 2 מיליון שקל בחודש. ועכשיו
  תורגמן 01/08/2018 16:18
  הגב לתגובה זו
  70 1
  אלונה בר און לכי לך לסיים תיכון ולמצוא פסיכולוג חדש. מקודם הן משקרות בדוח אמון שהן צימצמו הפסדים. ממיליון שקל בחודש להפסד של 2 מיליון שקל בחודש. ועכשיו השקרניות בר און אגמון מדווחות על עלייה דרמטית בקוראי גלובס. הן באמת חושבות שהקוראים מטומטמים? מבין 3 העיתונים הכלכלים גלובס משתרך מאחור! גלובס בצניחה חדה בעיתון סופשבוע שזה הכסף העיקרי. מגזין ליידי גלובס צונח, וגלובס בחישוב השנתי עלה ב0.1%. מסיבה אחת בלבד שנקראת עליית חומת התשלום של דה מרקר. אפס פירסומות בגלובס, עזיבה המונית של קוראים ועובדים. אבל בבועה אגמון כרגע אורזים.. העיקר הצמד מגלומניות סהרוריות חוגג בכותרות של עלייה דרמטית ומסיבות במשרדי גלובס. צמד מנותקות מהמציאות מככר המדינה וארסוף עם 2.5 מיליון שקל הפסד כל חודש. גברת ענת ציפור כחולה פלאייה נכט אגמון כבר שמה במיטה החולה של אלונה בר און מעל ל100 מיליון שקל. אבל אגמון עסוקה עכשיו בדרך עם שרי ועופרה לחופשת קיץ שלה. נותנת שוב לאלונה לא ידעתי לא שמעתי בר און יד חופשית להמשך השמדת עיתון גלובס
  סגור
 • 1.
  לאט אבל בטוח
  איציק 01/08/2018 16:17
  הגב לתגובה זו
  43 31
  הארץ קורס לאט אבל בטוח בזכות הבחירה של מר חוקן לכיוון האנטי ציונות, מי ייתן ובמהרה בימנו העיתון הרע הזה יפשוט את הרגל ויסגרו, ואח"כ נמתין בסבלנות שידיעות העיתון הנבזי ילך בעקבותיו
  סגור
 • ואחרי זה אומרים שהתקשורת היא שמאלנית
  הדס 02/08/2018 15:33
  הגב לתגובה זו
  48 9
  פשוט אנשים ללא היגיון, לכן השלטון הזה הוא בדיחה וללא היגיון שעובד על האנשים שהצביעו לו כי אין להם היגיון להבין זאת
  סגור
 • הארץ עיתון ששם לנו את האמת בפרצוף . והאמת תמיד כואבת (ל"ת)
  קובי 02/08/2018 00:02
  הגב לתגובה זו
  62 13
  סגור
 • לאמת יש שני צדדים אלא אם אתה שמאל קיצוני ואז אתה מוסת (ל"ת)
  הארץ = הסתה נטו 04/08/2018 16:58
  הגב לתגובה זו
  3 17
  סגור
 • אמן (ל"ת)
  רונית 01/08/2018 17:22
  הגב לתגובה זו
  41 7
  סגור