תקשורת

למרות ששלום עכשיו הסירה פוסט דיבה: ריקלין דורש פיצוי

בפרסומים ברשתות, טענו תנועת שלום עכשיו וערן צ'רפק כי ריקלין קשור להפצת תכתובת שקרית של אנשי 'העבודה'. הפרסומים הוסרו, אבל ריקלין ממשיך לדרוש פיצוי והתנצלות
אלכסנדר כץ |  2
שמעון ריקלין (צילום חיים דוד)
שמעון ריקלין, הפרשן המדיני של ערוץ 20, מתכוון לתבוע את תנועת שלום ואת ערן צ'רפק בעקבות פוסטים וציוצים שפורסמו עליו אתמול (שבת) בפייסבוק – והוסרו בנתיים. ריקלין פנה אמש באמצעות עורך דינו איתמר בן גביר לשלום עכשיו וצ'רפק – אושיית רשת, ודרש מכל אחד מהם 100 אלף שקלים פיצוי ופרסום התנצלות והבהרה.

צ'רפק ושלום עכשיו קישרו בין הפצת תכתובת וואטסאפ פנימית של אנשי מפלגת העבודה - שטוענת כי היא פייק-ניוז, לבין ריקלין. צ'רפק פרסם כי ריקלין הוא שהפיץ וזייף את ההודעות האלה ביום השבת כדי לצבוע את מחאת הדרוזים בגוון פוליטי, ואילו בעמוד הרשמי של תנועת שלום עכשיו נכתב: "התקשורת הימנית הפיצה את השקר החובבני והמעליב", ונכתב כי "ריקלין והצל לא מבינים את השמאל הישראלי". כאמור, הדברים התייחסו לפרסום כביכול בשם פעלי מפלגת העבודה על התערבות במחאת הדרוזים, אותה התכתבות ש"הצל" יואב אליאסי הפיץ, ומפלגת העבודה הכחישה בהמשך.
 
במכתבו של עו"ד בן גביר לתנועת שלום עכשיו, נכתב: "כפי שברור לכם מרשי לא הפיץ כל הודעה מפוברקת, לא היה שותף להפצת פרסום על תכתובת פנימית כביכול במפלגת העבודה ובמאמר מוסגר אציין כי  מרשי לא כותב ברשת בשבת... מעבר לכל אלה אדגיש כי כל פרסום של מרשי נבדק בקפידה על ידיו וודאי שהטענה כי פרסם הודעה מפוברקת היא טענה שקרית ומכפישה שמסבה נזק רב למרשי. לצערי הפרסום שלכם צבר תאוצה רבה ובצאת השבת התקבלו אצל מרשי תגובות רבות וקשות".
 
בסיום דבריו הודיע בן גביר לאנשי שלום עכשיו כי אם לא ישלמו את הפיצוי, תוגש תביעה לבית המשפט. בן גביר גם דורש פרסום התנצלות והבהרה וכמובן הסרת הפרסום באופן מיידי. כך נעשה גם מול ערן צ'רפק.
 
שלום עכשיו הסירה בנתיים את הפוסט, וצייצה בטוויטר: "באחד מציוצינו התייחסנו לתכתובת וואטסאפ מזויפת שיוחסה לאנשי מפלגת העבודה והופצה על ידי גורמי ימין. מהניסוח שלנו ניתן היה להבין שמאחורי התכתובת והפצתה עומד איש הימין הקיצוני שמעון ריקלין. הדבר אינו נכון ועל כן, הציוץ נמחק ואנו מתנצלים על הטעות שייחסה לריקלין גם ציוץ בשבת". גם צ'רפק הסיר את הציוץ שלו, וכתב: "אם מניסוח הציוץ שלי מישהו הבין שכוונתי הייתה ששמעון ריקלין עצמו זייף והפיץ את התכתבות הוואטסאפ המדוברת, אין הדבר נכון. על כן הציוץ נמחק ואני מתנצל על אי ההבנה".
 
לאייס אומר עו"ד בן גביר כי ההליכים נגד שלום ועכשיו וצ'רפק ימשיכו, וכי דווקא הסרת הטענות שלהם ברשתות החברתיות, מוכיחה את טענתו של ריקלין כי היו בפרסומים אלה הוצאת דיבה.
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  זה כמו בבדיחה העתיקה ההיא
  אח שלו 08/2018/08
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ..... ואלאק למה אין לך כובע? הרגו אותו במכות.... Go ריקלין go, תזיין אותם סוף סוף ושישלמו על החרא והרעל שהם מפיצים החוליירות האלה.
  סגור
 • 1.
  הגיע זמן שמישהו יעשה סדר בפרסומי ההסתה של השמאל ! (ל"ת)
  בהצלחה לריקלין 08/2018/05
  הגב לתגובה זו
  6 2
  סגור