מדיה

כתב גל"צ הוכה בהפגנת החרדים; דרישה מהמפכ"ל לחקור

יאיר אורביטו שהגיע על אזרחי, צילם את העימות בין כוחות המשטרה לחרדים בבני ברק, ואז הותקף ע"י שוטרים למרות שהציג עצמו כעיתונאי. גל"צ ומועצת העיתונות פנו לאלשיך
אלכסנדר כץ | 
אלימות השוטרים בהפגנת החרדים בבני ברק (צילום מסך: כתב גל"צ יאיר אורביטו)
ביממה האחרונה הוגשו מספר פניות למפכ"ל המשטרה רוני אלשיך לחקור את האלימות שהפעילו שוטרים כלפי כתב הדתות של גל"צ, יאיר אורביטו, במהלך הפגנת החרדים אתמול (יום ב') בפינת הרחובות אהרונוביץ וז'בוטינסקי בבני ברק. בין היתר מדובר בתלונות של גל"צ ושל מועצת העיתונות.
אורביטו, חייל בשירות סדיר, הגיע בלבוש אזרחי לסקר את האירוע, בגל"צ אומרים כי אורביטו עמד מאחורי קו השוטרים שעמדו מול המפגינים החרדים, הוציא מכשיר נייד כדי לצלם את האירוע ואז הרגיש פתאום מכה חזקה בכתפו. השוטרים תפסו וגררו אותו מהמקום תוך כדי שהוא סופג בעיטות וצועק כי הוא עיתונאי. אוביטו תיאר את האירוע כך: "שוטר התחיל להכות אותי ולגרור אותי על המדרגות". הוא הציג כאמור תעודת עיתונאי, אבל לדבריו "אמרו לי 'זה לא מעניין' והמשיכו לבעוט אותי".
 
 
מועצת העיתונות קיבלה פנייה של גל"צ בעקבות האירוע, ופנתה אף היא למפכ"ל בבקשה לקיים פגישה דחופה בדרג בכיר. במועצה אומרים כי רק לאחרונה התנהל דיון בלשכת המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, רז נזרי, בו הצהירה נציגת המשטרה אילת אלישר, כי הופץ בשורות המשטרה נייר המאמץ את זכות התקשורת לסקר, אך גם לדבריה שלה הוא טרם הפך לנוהל מחייב והיא קראה לתקשורת "להציף בתלונות כשיש"'.
 
 
מהמועצה נמסר כי "פעם נוספת, אנו עדים לתרחיש בו מוצגת לפני שוטרים תעודת עיתונאי, המדווח ומצלם אירוע של הדיפת מפגינים אל מעבר לכביש. אך הצגת תעודת עיתונאי לא שינתה את יחסם הפוגע של השוטרים. המועצה קוראת למפכ"ל המשטרה ולפיקוד הבכיר, להטמיע בקרב כל דרגי הפיקוד במשטרה כי פעולת סיקור של נושא תעודת עיתונאי היא חלק מזכות שאין לפגוע בה במשטר דמוקרטי. את מי שלא עשה כך ואף הפעיל אלימות כלפי עיתונאי הממלא את שליחותו יש לאתר ולמצות עמו את הדין".
 
מגלי צה"ל נמסר: "אנו רואים בחומרה רבה את התנהגות השוטרים והאלימות שהופעלה כלפי כתב גלי צה"ל. פנייה למפכ"ל המשטרה לבחון את התנהגות השוטרים הועברה הערב".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה