מדיה

יש אירוויזיון: כאן יעביר ערבות ל-EBU, האוצר יעניק רשת ביטחון

תאגיד השידור קיבל את הצעת האוצר ויפקיד את הערבות בידי איגוד השידור האירופי. מנגד האוצר התחייב לשפות אותו במקרה שהאירוע לא ייערך בישראל בשל "כח עליון"

כתבי אייס |  1
האם סאגת האירוויזיון בדרך לסיום? על פי הסכם שנרקם ביממה האחרונה, משרד האוצר יעניק לתאגיד השידור הישראלי כאן הלוואה בגובה של כ-50 מיליון שקל שאותה ישלם לארגון השידור האירופי ה-EBU כערבות לקיום האירוויזיון בישראל. 
ההסכם המדובר יעזור לתאגיד לפתור את סוגיית הערבות שמאיימת על קיומו של האירוויזיון בישראל, על פי אולטימטום שהציב ארגון השידור האירופי. מנגד הצדדים טרם פתרו את המחלוקת לגבי העלויות הנוספות שכרוכות בהפקת האירוע בישראל. תנאי נוסף שעומד על הפרק הוא שיפוי התאגיד במקרה שבו הערבות תחולט אך האירוויזיון בכל זאת לא יתקיים בישראל - במצב של "כוח עליון" שבתוכו גם מצב מלחמה. 
נכון לרגע זה, לאחר שיחות ומגעים בין הצדדים וחלופת נוסחי הסכם דנה מועצת התאגיד בפתרון שהוצע לנושא הערבות. במקביל הצדדים דנו בהקמת צוותי עבודה לדיון על תקצוב הפקת האירוויזיון, תחת ההבטחה של שר האוצר משה כחלון שהמדינה תשתתף במימון.
האישור הסופי להסכם יינתן על ידי מועצת התאגיד שבראשה עומד גיל עומר. עוד חברים בה חמיס אבולעפיה, פרופ' דוד אלכסנדר, אורלי גרטי-סרוסי, ד"ר אורנה דויטש, אורית מסילתי, אהובה פיינמסר, מישל קרמרמן, דלית שטאובר ושלומי שטיין.
מהתאגיד נמסר בתגובה: "כאן רואה באירוח האירוויזיון בישראל חשיבות גדולה למדינה בחשיפה תדמיתית ובהיותו מנוף כלכלי לישראל. אחרי מגעים קדחניים התחייב האוצר כי במקרה שהאירוויזיון לא יתקיים בישראל בשל נסיבות שאינן תלויות בתאגיד, תובא לממשלה הצעה למתן פתרון לתאגיד באשר לסכום הערבות שיחולט.
"עקב כך התאגיד יפקיד היום את סכום הערבות, בסך 12 מיליון אירו. התאגיד מאמין כי ממשלת ישראל תעשה כל שביכולתה להבטיח קיום אירוויזיון ראוי ומכובד בישראל ותעמוד בהתחייבויות שריה, כפי שבאו לידי ביטוי בתקשורת, באשר לתקצוב התחרות. נושא מימון הארווזיון יידון בין התאגיד  והצוותים המקצועיים  באגף תקציבים. הצוותים המקצועיים יביאו את המלצתם בפני הגורמים המוסמכים".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  והתאגיד למד להפסיק לאיים
  אני 14/08/2018 16:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תתחילו לעבוד ותפסיקו עם הפוליטקה.
  סגור