מדיה

30 תלונות לרשות ה-2 נגד ברקוביץ; התכנית לא תשודר השבוע

לא רק אופירה יודעת לעצבן את הציבור. עשרות תלונות התקבלו בעקבות דבריו של ברקוביץ' בקשת נגד הח"כים הערבים. קשת עורכת בדיקה וביטלה את התכנית הקרובה
אלכסנדר כץ |  15
אייל ברקוביץ' (צילום מסך: קשת 12)
כ-30 תלונות התקבלו ברשות השנייה על דבריו של אייל ברקוביץ' ביום שישי בערב בתכניתו המשותפת על אופירה אסייג בקשת 12 – כך נודע לאייס. בשלב זה פנה נציב תלונות הציבור ברשות דוד רגב לקשת בבקשה לתגובה בנושא. אבל במקביל לאייס נודע כי קשת עורכת בדיקה לגבי ההתנהלות בתכנית, שהולידה מאז השקתה בנובמבר 2017 מספר פרובוקציות, ובעבות כך החליטה לבטל את התכנית הקרובה שאמורה הייתה להיות משודרת ביום שישי. 
מקשת נמסר לאייס: "הדברים שנאמרו בתכנית חרגו מהקו של חופש הביטוי בו דוגלת החברה. בשל חומרת הדברים, הוחלט להקדיש את הימים הקרובים לבחינת הנהלים והכללים. אי לכך לא תשודר התכנית ביום שישי הקרוב".
 
בתכנית 'אופירה וברקוביץ'' האחרונה, אמרה אסייג לברקוביץ': "חברי הכנסת הערבים פוחדים להגיע אלינו. אחמד טיבי לא רוצה עימות איתך. (ג'מאל) זחאלקה לא רוצה עימות איתך. מוחמד ברכה, שאמנם הוא לא חבר כנסת אבל צריך היה להגיע לכאן, מפחד. מה הסיפור, הם חבורת פחדנים?". ברקוביץ' ענה: "הם מבינים שהם סוסים טרויאניים. הם יודעים שהם יושבים בכנסת אבל הם מרגלים. הם יודעים שהם בעצם לא משלנו. אז הם יודעים מה אני אגיד להם. אל תבואו, לא יכול לראות אתכם, אל תבואו. לא צריכים אתכם פה. הסתדרנו נהדר בלעדיכם עד היום".
 
ברקוביץ' הוסיף: "אם הם באים, אני אומר לך, אני קם והולך... אין להם סיכוי שאני אראיין אותם. לא אתן להם את הכבוד הזה. אם הם באים, אני קם והולך. תזכרי". כשאסייג הזכירה כי ראיין כבר את ח"כ עיסאווי פריג', והראיון עבר יחסית בשלום, ענה: "יצא טוב?! להגיד מה היה פה?... פעם ראשונה היה כמעט מכות פה באולפן, ואז חתכתם את זה והוא הלך הביתה. פעם שניה נהיה סולחה. אל תביאי אותם אם את לא רוצה שאני אלך. אני מודיע לך, אם הם נוחתים פה, אני קם והולך. לא רוצה לראיין אותם. לא רוצה אותם. ואני אומר לך הכי אמיתי, אופירה, זה לא מקטע של גזענות, הם פשוט שונאי ישראל, הם פשוט מחבלים שיושבים לנו בכנסת. לא רוצה לשבת איתם, לא רוצה לראיין אותם". אסייג הוסיפה: "אז יותר טוב שהם לא באו".
 
הדברים האלה הובילו לגל גינויים בקרב חברי כנסת מהשמאל, בהם מוסי רז, טיבי וזחאלקה, שקראו לפיטוריו של ברקוביץ'. ברשות השנייה התקבלו התלונות, אבל ככל הנראה טרם התבצעה פנייה רשמית לזכיין המשדר. בקשת בודקים כאמור את הדברים – בין היתר כיצד למנוע הישנות של דברים כאלה בתכנית, שכבר הולידה לא מעט פרשות מביכות, כמו הריאיון עם מני נפתלי, שיצא באמצע שידור מהאולפן, וסתיו גרושקו שהובכה בשידור כשנחקרה לגבי זהותה המינית – גבר או אישה. התכנית מוקלטת מראש, אולם לא עוברת בדיקה של אנשי קשת, ולא מן הנמנע כי גם סוגיה זו נידונה בתוך קשת.
 
הצמד אופירה וברקוביץ מושך אש באופן קבוע. רק בשבוע שעבר פתחה הרשות השנייה בהליך הפרה נגד רדיו תל אביב בשל אופי הריאיון שקיימה אסייג עם בעלי הפועל רעננה אשר אלון, שהסתיים בכך שאלון נזרק משידור. לראיון זה שהתקיים לפני כשבועיים, התקבלו כ-300 תלונות.
 
אייל ברקוביץ' מסר בתגובה לדבריו בטלוויזיה: "לא התכוונתי לפגוע - לא בציבור הערבי וגם לא בכל חברי הכנסת הערבים. אמנם יש לי מחלוקות עמוקות עם חלקם, אבל לא הייתה לי כוונה לפגוע ולהכתים את כולם. חלק מהביטויים בהם השתמשתי היו לא ראויים ועל כך אני מתנצל".
 
בקשת 12 אמרו אמש כי "דבריו של אייל ברקוביץ' לא היו צריכים להיות מובאים לשידור, ואנו מתנצלים בפני מי שנפגע. כמו בהרבה תכניות בעבר, גם לתכנית הקרובה יוזמנו ח"כים מכל קצוות הקשת הפוליטית". לדברי התנהלות הערוץ, טרם התקבלה תגובה.
תגובות לכתבה(15):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 13.
  ומה שעשו לגילי זוהר? בושה לזוג הדוחה הזה
  יפעת 24/08/2018 21:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שמתפרנס מפרובוקציות קטנות, מלרדת על אחרים ו אגו נפוח על כלום. הלוואי והתוכנית הזו תעוף ביחד אתם מהנוף הסביבתי.
  סגור
 • 12.
  ברקוביץ אמר מה שרוב היהודים חושבים ולא נוח להם לומר בקו
  מיכאל 22/08/2018 11:21
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מזדהה איתו במאה אחוז. היהודים מומחים בלהיות בנות יענה ולא לשמוע ולראות את הדברים כפי שהם. בגלל שבגולה תמיד רובינו לא ראינו את המציאות המתפתחת והמיתרגשת עלינו סבלנו ובסוף ניכחדנו וכדאי שניסתכל למציאות בעיניים פקוחות ונבין יש כאן מלחמה על הבית וערביי ישראל לקחו את הצד של האוייב ועם זה צריך להיתמודד. סיסמאות לא יעזרו כשתיפרוץ פה מלחמת אזרחים וכדאי שכל אחד יתכונן.
  סגור
 • 11.
  גאון ה- דור ברקוביץ..אין ספק .. רגיל לכרטיסים צהובים
  סימה 20/08/2018 16:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה אפשר לדרוש ממנו ?
  סגור
 • 10.
  מה אפשר לעשות כדי שזה יהיה יותר משבוע?
  יוחאי 20/08/2018 00:20
  הגב לתגובה זו
  4 1
  מה הם לא נמאסו השניים האלו כבר בערב השידור הראשון שלהם? למה אנחנו צריכים לסבול ולבזבז את הזמן ובגללם לקום מהספה ביום המנוחה ולחפש את השלט כדי להעביר ערוץ כמה שיותר מהר. זה לא בסדר. עם מי אפשר לדבר? מה אפשר לעשות כדי שהשעייה שלהם תהיה ליותר משבוע? אולי לנצח?!?!?!
  סגור
 • 9.
  ברקוביץ
  אילן 19/08/2018 23:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מזה השטויות האלה בן אדם הכי אמיתי קם ולא דופק חשבון לחכים האלה שמלכלכים על המדינה שלנו ושונא ישראל בושה למדינה
  סגור
 • 8.
  הדג מסריח מהראש. ביבי מסית והכלבים נובחים גזענות.
  צביצ 19/08/2018 18:33
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ממשלת הימין מפיצה ומטפחת יהודשופשיזם. גזענות. חוסר סבלנות. מקארטיזם. שני אלה מועסקים בתאגיד בדיוק בשביל מה שהם אומרים. זאת לא טעות, זה שיח של הימין והאשם העיקרי יושב בראשות המשמלה.
  סגור
 • 7.
  הוא אמר את האמת מה פרובוקציה - זין על קשת
  י 19/08/2018 18:20
  הגב לתגובה זו
  2 1
  המחבלים הערבים שיושבים בכנסת הם הם נגדנו שבעזרת השם יקבלו את כל הרע שבעולם הרשעים האלה אויבי ישראל . ברקוביץ צודק.
  סגור
 • 6.
  צודק בכל מילה
  רון 19/08/2018 17:59
  הגב לתגובה זו
  4 1
  אם מישהו ברשות לא היה חושב כמוהו היה חותך בעריכה. טוב שיש עוד כאלו שאומרים את האמת בפרצוף בלי לפחד
  סגור
 • 5.
  האם הוא לא צודק?????
  גבי ג 19/08/2018 17:02
  הגב לתגובה זו
  5 0
  רק שתוקפים את אנשי השמאל אז זכות הדיבור הינו חלקי ואסור חלילה להגיד את מה שחושבים ונדרש לסתום פיות!!!! צודק אייל בהגדרה הכללית של ח"כים המוסלמים, שהם סוכנים של הרשות יותר מאשר משרתי הציבור המוסלמי בארץ. יושב ח"כ טיבי שהינו "סגן יושב ראש הכנסת" ובתפקידו השני הינו "יועץ הרשות הפלסטינית". האם זה לא ריגול????? איפה העיתונות????? איפה היועץ המשפטי לממשלה???? איפה המשטרה???? אבל לא....לא...ולא.... מדובר במוסלמים ובהם אסור לפגוע. אנחנו עלובים!!!!!!
  סגור
 • 4.
  זבל
  י 19/08/2018 16:41
  הגב לתגובה זו
  4 3
  מה זה הזבל הזה ששני שדרים מוציאים מהפה המלכלך כאילו הם מתחרים בניהם מי יוציא יותר כרה מהפה
  סגור
 • 3.
  הבאסה שהוא צודק בכל מילה ומילה... (ל"ת)
  אח שלו 19/08/2018 16:37
  הגב לתגובה זו
  9 1
  סגור
 • 2.
  אם לא רוצים אותו מאמן הוא ראש הממשלה הבא (ל"ת)
  יוי 19/08/2018 16:26
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • טמבל לא מבחין בין סטירה שמגזימה לשיח ממשלתי.
  צביצ 19/08/2018 18:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בסטירהבכל העולם נהוג להביע גזענות עד קיצוניות מגוחכת כדי לצחוק מהגזען. אצלך הגזענות רצינית ואמיתית, לכן לא הבנת.
  סגור
 • 1.
  כמה תלונות היו נגד ארץ נהדרת ומעולם לא בוטלה כמה צביעות (ל"ת)
  קובי 19/08/2018 16:03
  הגב לתגובה זו
  8 0
  סגור
 • ברקוביץ
  אילן 19/08/2018 23:05
  הגב לתגובה זו
  3 0
  כל הכבוד אחי
  סגור