מדיה

"אי סגירת ערוץ עשר משמעותה סגירת חדשות עשר"

כך אמרו העובדים לחברי מועצת הרשות השנייה שדנים בשעה זו במיזוג רשת וערוץ עשר. יו"ר הרשות שמאלוב ברקוביץ' תולה את מצב ערוץ עשר בבעיות מדידת הרייטינג
אלכסנדר כץ |  1
עובדי ערוץ עשר בישיבת מועצת הרשות השנייה (צילום ארגון העיתונאים)
עשרות מעובדי חברת החדשות של ערוץ עשר המתינו בכניסה לדיון של מועצת הרשות השנייה בסוגיית מיזוג רשת וערוץ עשר, ומחו על ההתנגדות של יו"ר הרשות יוליה שמאלוב ברקוביץ' למיזוג זה. שמאלוב ברקוביץ' אישרה לעובדים להיכנס לישיבה ולהביע את דעתם בנושא.
ברקוביץ' אמרה בדיון כי "ערוץ עשר חשוב למועצת הרשות השנייה. אנחנו לא רוצים לראות סגירת המסך של ערוץ עשר". על כך ענה לא כתב הכלכלי של החדשות ומי שהיה עד לאחרונה יו"ר ועד העובדים, מתן חודורוב: "אי סגירת ערוץ עשר משמעותה סגירת חדשות עשר. סגירת ערוץ עשר משמעותה המשך פעילות חדשות עשר בערוץ הממוזג (עם רשת)".

 
שמאלוב ברקוביץ' עדיין מאמינה כי אסור למזג את 2 הערוצים, וזאת למרות אישור הממונה על ההגבלים העסקיים לפני כחודשיים שאישרה מיזוג כזה. בשבועות האחרונים היא נתלית בפרוצדורה משפטית כדי למנוע מיזוג כזה. לטענתה, מועצת הרשות השנייה אינה יכולה לדון בסוגיית המיזוג משום שחוק הרשות השנייה קובע כי כאשר ערוץ נסגר, הרשות חייבת לבצע הליך מכרזי על האפיק שמתפנה (במקרה זה – 14), והזוכה באפיק זה יוכל לרכוש את חברת החדשות.
מי שכתבה את חוות הדעת של עובדי ערוץ עשר, היא עו"ד נגה שרובינשטיין, מי שהייתה היועצת המשפטית של משרד התקשורת ואחראית על לא מעט חוקים בתחום התקשורת. בישיבה היום אמרה כי "בקשת המיזוג מחויבת המציאות, זו הזכות של בעלי המניות". לחברי המועצה אמרה: "אתם בעלי הסמכות והחובה לאפשר פלורליזם להמשיך העסקה של העובדים. אתם מחויבים לאפשר העברת אמצעי שליטה. זה מה שיאפשר את גיוון בחברת החדשות והמשך העסקה של עובדים אלה".

היום ענתה שמאלוב ברקוביץ' לעובדים שביקשו ממועצת הרשות להיות ענייניים בדיון: "כל החלטה שתתקבל, תהיה עניינית. אנחנו (מועצת הרשות השנייה ועובדי עשר) באותו צד. אין אחד במועצה שאין לו אמפתיה כלפיכם". חודורוב שאל אותה - "האם תהיה הצבעה או שהמועצה לא תצביע מטעמים פרוצדורליים משפטיים?". על כך ענתה ברקוביץ': "לא יודעת עדיין".
הפסדי הענק של ערוצי הטלוויזיה השונים, בעיקר מאז פיצול ערוץ 2 בחודש נובמבר שעבר והמעבר ל-3 ערוצים מסחריים, קשור לדברי שמאלוב ברקוביץ' בכלל בוועדה למדרוג, שמדידת הרייטינג של ערוץ עשר אינה ריאלית ולמעשה פוגעת בהכנסותיו – לדבריה. "יש פה כשל שוק בולט שאף אחד לא טיפל בו. הערוצים הפסידו גם לפני הפיצול. אחד מכשלי השוק זה הרייטינג. אנחנו חברים בוועדת המדרוג, ומשלמים המון כסף. אנחנו יודעים בצורה ברורה שהרייטינג נמדד לא נכון. אין שום קורלציה בין - אפילו משאל ברחוב של מה אתה צופה - לרייטינג האמיתי שלכם".

שמאלוב ברקוביץ' אמרה כי יש לבחון את הסוגיה בצורה מקיפה יותר, מה שהדליק את עובדי ערוץ עשר הנוכחיים, שטענו כי בדיקה כזו עשויה לקחת זמן רב, כשלמהלך המיזוג ולעתידו של ערוץ עשר, אין את הזמן הזה כעת. עם סיום הדיון עם עובדי עשר, הם עזבו את חדר הישיבות, ונשארו בו חברי מועצת הרשות השנייה למשך דיון בסוגיה.
כזכור, שמאלוב ברקוביץ' והמנכ"ל בפועל ניר שוויקי אף הציעו בצורה לא רשמית לערוץ עשר להפוך לערוץ חדשות, אולם כפי שפורסם באייס, בשנים האחרונות נעשו מספר בדיקות כאלה בתוך ערוץ עשר, שהעלו כי אין למהלך כזה התכנות כלכלית. הבדיקה האחרונה לפני כשנתיים הייתה מעמיקה ובחנה "השתלטות" של חברת החדשות על שאר תכני הערוץ.

תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מיזוג שווה כניעה לטייקונים
  אני 08/10/2018 08:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כתבי חצר עבדים לאדוניהם הטייקונים, כשהתקשורת מסואבת המדינה מסואבת.
  סגור