מדיה

ברקת Vs כאן: תובע בעקבות אייטם על "הקומבינה הירושלמית"

רה"ע היוצא דורש 150 אלף שקל פיצויים בעקבות פרסום בתאגיד כי רקם עסקה עם סניף הליכוד בירושלים, במסגרתה יתמוך במשה ליאון תמורת תמיכה בו בפריימריז
אלכסנדר כץ |  11
ניר ברקת (צילום רונן חורש)
ראש עיריית ירושלים היוצא ניר ברקת הגיש תביעת לשון הרע בסך 150 אלף שקלים נגד תאגיד השידור כאן והכתבת יערה שפירא, בעקבות אייטם ששודר לפני כשבועיים בה נטען כי תמיכתו במשה ליאון בסיבוב השני בבחירות המקומיות בבירה, הותנתה בתמיכה מצד סניף הליכוד המקומי בברקת בבחירות המקדימות לליכוד.
בתביעה שהוגשה לבית משפט השלום בירושלים באמצעות עורכי הדין עמיחי ויינברגר, ינור ברטנטל ועדי קליין ממשרד ויינברגר ברטנטל, טוען ברקת כי האייטם של שפירא, הכתבת לענייני ירושלים בתאגיד, הוא "שקר מוחלט, שמועה חסרת כל שחר שאין דבר העומד מאחוריה, שכל מטרתה להכפיש את שמו של ברקת", שכן "מתוך ידיעה זו ניתן להבין, ולו במרומז כי ניר ברקת מוכר בצורה צינית ונלוזה את עתיד ירושלים בירת ישראל על מנת לקושש כמה קולות בקרב מתפקדי הליכוד".
באייטם של שפירא מ-10 בנובמבר, נאמר: "לא מעט התפלאו כשניר ברקת, שיש לו עוינות ארוכה בינו לבין משה לאון, הודיע ביום רביעי שעבר על תמיכה במועמדות שלו. מתברר לנו שלתמיכה הזאת יש מחיר. לפני הודעת התמיכה ביום שני, הסכימו ראשי סניף הליכוד בירושלים, הפוקדים של הקבוצה הירושלמית בליכוד, לתת לניר ברקת בפריימריז הקרובים 4,000 קולות מהקבוצה שלהם". שפירא ציינה בסוף האייטם כי הצדדים מכחישים את הנושא.

 
"מיותר לציין", כותבים עורכי דינו של ברקת, "כי בכך האשימו הנתבעות את ראש עיריית ירושלים לשעבר ניר ברקת בדברים מקוממים, מרתיחים ופוגעניים", והוסיפו כי "למען הסדר הטוב יובהר כבר כעת כי לא היו דברים מעולם. התובע (ברקת, א"כ) לא נפגש עם מי מהמגורמים המצוינים לעיל ו'או מי מטעמן, לא הועלתה ההצעה המצוינת לעיל ולא התרחשו ההסכמות המצוינות לעיל".
בכתב התביעה מצוין כי לפני הפרסום פנתה שפירא לאחראי התקשורת של ברקת, אייל טלר, וביקשה ממנו תגובה. טלר הבהיר לכתבת – כך על פי הכתוב בכתב התביעה – כי לא היו דברים מעולם וכי מדובר ב"שקר גס מוחלט". "בכתבה זו פעלו שפירא ואחריה חטיבת החדשות, להשחיר ולהאשים את התובע באופן מודע, ברור ואופורטוניסטי – בירידה לשפל המדרגה של פוליטיקה זולה ובוגדנית, בבגידה בערכיו, בבגידה במורשתו, במכירת עברו, בתקוותו לעתיד העיר ירושלים".
יום לאחר הפרסום, שלחו עורכי דינו של ברקת מכתב לתאגיד בו שטחו את טענותיהם ודרישה להפסיק את הפרסום ולפרסם התנצלות. אנשיו של ברקת טוענים כי לא זכו למענה מהתאגיד, ולאחר מספר ימים שלחו מכתב התראה נוסף. בעקבות כך התקיימה שיחה בין באי כוחו של ברקת לעורכת הדין של התאגיד, טלי ליבליך, שהעלתה חרס.
בתאגיד השידור כאן סירבו להגיב. מטעמו של ברקת נמסר: "ירושלים איננה עומדת ומעולם לא עמדה, למכירה. הדבר היחיד שעמד לנגד עיניו של ניר ברקת, כפי שעמד במשך חמש-עשרה שנות שליחותו הציבורית בירושלים בירת ישראל, בהן שירת את הציבור מבלי לבקש דבר בתמורה - היא טובת העיר ירושלים ותושביה".
עוד נמסר מטעמו של ברקת כי "בשום שלב לאורך מערכת הבחירות לא היה דבר שהובטח בתמורה לתמיכתו של ברקת במי מהמועמדים לראשות העיר ירושלים, יושרו וערכיו של ברקת עומדים מעל כל שיקול ומשכך פנה לערכאות משפטיות".
תגובות לכתבה(11):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  ניר בנאדם טוב....
  יואב 30/11/2018 08:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בחיאת ניר מוסיקה "מזרחית"וחאפלות לא יביאו לך מקום גבוה בפריימריס של מרכז הליכוד. איפה שירים של ארץ ישראל היפה? שכן מודאג מבית הכרם
  סגור
 • ירושלים אינה עומדת למכירה ?
  רפובליקת בננות 05/12/2018 16:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ניר ברקת, ציקו אדרי וכל ושות', חברי ההנהגה הבינונית החדשה שמשתלטת על כל שדרות השילטון בישראל ... אנחנו מתגעגעים להנהגה אמיתית !
  סגור
 • 6.
  טוב מאוד נמאס מהשקרים של חלק מהכתבים (ל"ת)
  אופיר 28/11/2018 22:51
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 5.
  ניר ברקת ראש העיר הכושל ביותר שידעה ירושלים (ל"ת)
  ירושלמי 28/11/2018 20:58
  הגב לתגובה זו
  3 2
  סגור
 • או שאתה שיכור או מטומטם (ל"ת)
  אופיר 28/11/2018 22:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • למה או? אפשר גם וגם (ל"ת)
  איתמר, י-ם. 28/01/2019 10:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  מקווה בשבילה שיש לה סימוכין חזקים וטובים לטענה הזאת
  יערה שפירא 27/11/2018 23:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ושבכוונת התאגיד לשלוף בכתב ההגנה.. אחרת הם יחטפו זובור.
  סגור
 • בכתבה בעניני שיקרה את הציבור שערכה ביום 1.3.19 היא תתבע (ל"ת)
  שורץ אדריאן 07/03/2019 11:05
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 3.
  הכתבת יערה שפירא היא לא הגאון התורן?
  ארי 27/11/2018 22:13
  הגב לתגובה זו
  2 0
  זאת לא הכתבת המחוננת שתמכה בדברי ההבל של ערן זינגר על ההנהלה הקודמת? מה היא יודעת על ההנהלה הקודמת וחוץ מללקק לזינגר למה היא עשתה את זה? אז אותה כוכבת שעובדות כנראה לא נר לרגליה נתבעת עכשיו על ידי ראש ערית ירושלים לשעבר. איך הכתבת המחוננת תוכיח עכשיו שמה שהיא כתבה נכון? מה היא תביא לבית המשפט? היא כבר הוכיחה שהיא לא מבינה מחייה ומשתפת עצמה ב דברי הבל רק כדי לרצות אנשים. נקווה שניר ברקת יוכיח לנהנלת התאגיד מה שווה בדיוק הגברת שפירא. ומה שווה אמינותה.
  סגור
 • 2.
  הגיע זמן שיתחילו לכתוב דברים שבאמת קורים ויפסיקו להמציא (ל"ת)
  B 27/11/2018 16:17
  הגב לתגובה זו
  6 1
  סגור
 • 1.
  טוב מאד שיתבע אותם. מאחל לו שיצליח. (ל"ת)
  A 27/11/2018 14:41
  הגב לתגובה זו
  5 1
  סגור