תקשורת

אחרי שהפסיד ברשות ה-2: ניר שוויקי נבחר ליו"ר מועצת הכבלים

אחרי 4 שנים כמ"מ מנכ"ל הרשות ה-2 ועם הרבה ניסיון ברגולציה, גבר שוויקי על 2 מועמדים נוספים ויהיה יו"ר מועצת הכבלים, חודשים לאחר עזיבתה של יפעת בן חי שגב
אלכסנדר כץ |  1
ניר שוויקי (צילום יהודה שגב)
ניר שוויקי מונה ליו"ר מועצת הכבלים והלוויין ויכנס לתפקידו בתקופה הקרובה. שוויקי הגיע לישורת האחרונה יחד עם מ"מ יו"ר המועצה הנוכחי אשר ביטון, שגם נראה היה המועמד המוביל לתפקיד, והיועצת המשפטית של ערוץ 20, מירי נאור אליאס.
אתמול (יום ד') נפגש שר התקשורת איוב קרא אישית עם כל אחד מ-3 המועמדים הסופיים לתפקיד, לאחר סינון של ועדת האיתור בראשותו של מנכ"ל משרד התקשורת נתי כהן. בפגישה הודיע קרא לשוויקי על הבחירה בו. כעת זו תעבור לאישור ועדת גלאור למינוי בכירים, ולאחר מכן לאישור הממשלה.
שוויקי - עם ניסיון רב ברגולציה - עבד בשנים האחרונות עם 2 יו"ר מועצת רשות שנייה חזקות – אווה מדז'יבוז' ואחריה יוליה שמאלוב ברקוביץ', ועם שתיהן היה ביחסים מקצועיים ואישיים טובים, כמו גם עם חברי מועצת הרשות. הוא התמודד לאחרונה לתפקיד מנכ"ל הרשות השנייה, תפקיד אותו מילא בפועל כממלא מקום ב-4 השנים האחרונות, מאז פרש שי באב"ד לטובת התמודדות מטעם כולנו בבחירות לכנסת ה-20. הוא התמודד במכרז לתפקיד מנכ"ל הרשות, הגישה לשלישייה הסופית, אבל באופן מפתיע ובניגוד לכל הערות, הפסיד אותו למישל קרמרמן, שהייתה בעבר מנכ"לית רדיו ECO99FM, ובכירה בגופי שידור טלוויזיוניים.
לאחר ההפסד ברור היה כי שוויקי לא יישאר ברשות השנייה, והוא התמודד במכרז ליו"ר מועצת הכבלים והלוויין, לאחר סיום כהונתה של ד"ר יפעת בן חי שגב לפני חודשים אחדים. ב-4 החודשים האחרונים היה ביטון, מנהל הספקטרום במשרד התקשורת, מ"מ יו"ר מועצת הכבלים, ונראה היה כי השר קרא יעדיף אותו על פני מועמדים אחרים.
שר התקשורת קרא מסר כי "שוויקי מביא עמו לתפקיד ניסיון של שנים בשילוב עם כישורים בתחומי הניהול הרגולציה וקבלת החלטות בתחום המדיה והתקשורת. אני סבור כי בעת הזו ולקראת האתגרים של איחוד המועצות והרגולציה בעולם השידורים העומדים בפני המועצה, הבחירה במר שוויקי היא הבחירה הנכונה".
שוויקי אמר: "אני מודה לח"כ איוב קרא, שר התקשורת, על החלטתו למנותי לתפקיד יו"ר מועצת הכבלים והלוויין. אני רוצה להודות גם לוועדת האיתור בראשותו של מנכ"ל משרד התקשורת נתי כהן על המלצתם. שוק התקשורת עומד בפני תמורות משמעותיות ומציב אתגרים לא פשוטים. אני משוכנע שניסיוני רב השנים ויכולותיי לקדם תהליכים מורכבים יאפשרו לי לבצע את התפקיד על הצד הטוב ביותר".
 
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  טעות בכתבה, שהיא המקור לאי בחירתו של אשר
  אבי וייס 12/2018/21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בכתבה נאמר: ב-4 החודשים האחרונים היה ביטון, מנהל הספקטרום במשרד התקשורת, מ"מ יו"ר מועצת הכבלים, ונראה היה כי השר קרא יעדיף אותו על פני מועמדים אחרים. אז במציאות אשר ביטון לא היה מ"מ יו"ר מועצת הכבלים והלוויין, אלא בעל מעמד אחר לגמרי. הסבר כאן: http://bit.ly/2PIj9Vb
  סגור