מדיה

אושר מיזוג רשת ועשר; צפוי להתרחש סופית כבר בשבת הקרובה

הממונה על ההגבלים העסקיים אישרה את המיזוג, וגם מכירת חלקה של רשת בחברת החדשות לקשת. כבר בשבת הקרובה צפוי המיזוג - ביום בו תושק 'האח הגדול VIP'

אלכסנדר כץ |  4
ערוצי טלוויזיה רשת 13 וערוץ עשר (צילום אייס)
עוד מכשול הוסר בדרך למיזוג סופי של רשת וערוץ עשר. הממונה על ההגבלים העסקיים עו"ד מיכל הלפרין, אישרה הבוקר (יום ד') את מיזוג רשת 13 וערוץ עשר, וכעת עובר הכדור לידי מועצת הרשות השנייה, שצפויה להעניק את החותמת הסופית בישיבתה מחר. נראה כי במצב העניינים הנוכחי, המיזוג בין רשת לעשר יתבצע על המסך כבר בשבת הקרובה, היום בו תושק העונה החדשה של 'האח הגדול VIP', ונחזור לגרסת 2 ערוצים מסחריים גדולים – קשת 12 ורשת-עשר.
האישור של הלפרין גם מאפשר חוקית ל-2 הגופים להתחיל לקדם את המיזוג על המסך עצמו - עם פרומואים לקראת המיזוג והתכנים שישודרו בערוץ הממוזג, כגון האח הגדול למשל.
 
אישור מיזוג רשת ועשר כבר התרחש ב-8 באוגוסט האחרון, על בסיס דוקטרינת "החברה הכושלת", ובמסגרתו בעלי המניות ברשת היו צפויים להיות בעלי השליטה בחברה הממוזגת עם 60%. אולם בשל שינויים משמעותיים במבנה הבעלות של הערוץ החדש (68% לאנשי RGE מול 32% לבעלי רשת) הדבר הגיע שוב לשולחנה של הלפרין, שבדקה את השלכות העסקה על התחרות.
 
החלטת הממונה לאשר את המיזוג מבוססת על ממצאי בדיקתה, לפיהם בהיעדר המיזוג עלול ערוץ עשר לצאת מהשוק בסבירות גבוהה, ובאופן שמעלה חששות חמורים לפגיעה בתחרות ובציבור. יציאת ערוץ עשר הייתה מביאה להיעלמותה של אחת מ-2 חברות החדשות המרכזיות בטלוויזיה, כך שהייתה נשארת חברת חדשות מרכזית יחידה.
 
בשל מסקנה זאת, החליטה הממונה על ההגבלים העסקיים שאישורו של המיזוג עדיף מבחינה תחרותית על התנגדות למיזוג, למרות הפגיעה התחרותית האפשרית שטמונה בו. אישור המיזוג הנוכחי ניתן גם הוא בתנאי שרשת תמכור את אחזקותיה בחברת החדשות בה היא מחזיקה במשותף עם שידורי קשת, וזאת בטרם ביצוע המיזוג ("fix it first"). כמו כן, אישרה כעת הממונה את ההתקשרות שבין קשת לבין רשת לפיה תרכוש קשת את אחזקותיה של רשת בחברת החדשות. עסקה זו הובאה בפני הממונה במסגרת מימוש התנאי למיזוג רשת וערוץ עשר כאמור.
כמו כן לאייש נודע כי שמה של חדשות עשר צפוי להשתנות ל"חדשות 13", הלחם של רשת 13 וחדשות עשר. בכל מקרה, החלטה סופית לגבי השם טרם התקבלה. 
 
תגובות לכתבה(4):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  תפטרו את ליאור לנדברג עורך מהדורה הכי כושל שהיה
  חדשות עשר כשלון 09/01/2019 16:20
  הגב לתגובה זו
  2 0
  שום מיזוג ואיחוד לא יעזרו הערוץ החדש יפשוט את הרגל תוך שנתיים
  סגור
 • המהדורה הכי מעניינת ומלאת תוכן
  אור 10/01/2019 20:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תפסיק לקשקש
  סגור
 • 2.
  חדשות 13 שם גרוע!
  על הפנים 09/01/2019 11:32
  הגב לתגובה זו
  3 0
  לא זורם, לא קליט. "חדשות ישראל" או "חדשות רשת" או "חדר החדשות" יותר טובים.
  סגור
 • 1.
  טעות, היו צריכים לשמור על חדשות 10 , ולהוסיף "13 בשלט". (ל"ת)
  עריד 09/01/2019 11:20
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סגור