מדיה

גנץ שובר הערב שתיקה: איך המהדורות יתייחסו לנאום שלו?

הנאום של הפוליטיקאי החדש צפוי לארוך כ-15 דקות, אבל האם המהדורות השונות יסכימו לשדר בלייב את כולו, או יקטעו אותו באמצע - בגלל האורך והתוכן?
אלכסנדר כץ |  1
ההזמנה לנאומו של בני גנץ (צילום יח"צ)
הרמטכ"ל לשעבר ויו"ר מפלגת חוסן לישראל בני גנץ, ישבור שתיקה הערב (יום ג') בנאום פומבי ראשון שלו, מול קהל תומכים ופעילים בגני התערוכה בתל אביב. לא בכדי הוחלט כי הנאום ישודר ב-20:00, בדיוק על מהדורות החדשות, שיעבירו את הנאום בשידור חי.
היכנסו למדור הבחירות של BizPortal

ואולם, כפי שכבר פורסם באייס, צוות הקמפיין של גנץ הודיע לעיתונאים שהוזמנו לאירוע, כי לא יורשו לשאול שאלות, והמטרה ברורה – לא "להקשות" על גנץ בשאלות קשות מדי. עד כה נראה שהשתיקה של גנץ לא פגעה בו, ועל פי הסקרים הוא עומד על כ-13-15 מנדטים. החשש בצוות שלו, היא שכאשר הוא יתחיל להביע את עמדותיו, בשלב הראשון יתחילו המנדטים לנשור.
בכל מקרה, במערכות של מהדורות החדשות נערכים לשידור הנאום הערב, וכיצד לנהוג עם הנאום יתארך מדי או יגלוש לתעמולת בחירות בוטה מדי. לאייס נודע כי הנאום צפוי להיות כ-15 דקות, ונראה כי המהדורות השונות יתקשו להפקיע את פרק הזמן הזה לטובת גנץ.

 הציוצים של אייס לפני כ-3 שבועות

בכל מקרה, גורמים במהדורות השונות אומרים לאייס כי הנאום ישודר מתחילתו, אבל "לפי התוכן נחליט אם ממשיכים או יורדים", לדברי גורם. חדשות 13, שרק לפני כמה שבועות (כשעוד היו חדשות עשר, א"כ) קטעו את "ההצהרה לתקשורת" של ראש הממשלה בנימין נתניהו לאחר 4.5 דקות, כ-2.5 דקות לפני סיומו. בעניין נאום גנץ תתקבל החלטה לפי תוכן הנאום, וכמובן לפי אורכו. כך גם בחדשות 12 ובכאן 11.
ערוץ 20, המזוהה עם הימין ונתניהו, ישדר אף הוא את הנאום, לפחות את תחילתו. גורם בערוץ אומר לאייס כי "נחליט עניינית אם ראוי לתת את הכל בכפוף לאי שידור של תעמולת בחירות בוטה".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הצהרה כעין גבלסית ממפלגתו של גנץ
  גבלסולוג 29/01/2019 11:49
  הגב לתגובה זו
  0 2
  "הם [הנציגים הנבחרים של רוב היהודים] ירו בגב של אחינו הדרוזים". גם בלי האסוציאציה הספונטנית לאותם שקדמו למפלגת גנץ בהמציאם את "היהודים שתוקעים סכין בגב הגרמנים", פשיטא שההצהרה של מפלגתו מלבה שנאת חנם כלפי רוב בני עמו. | בכל זאת, יהיו מספיק פתאים שיתנו אמון בדברי התוכחה הצדקניים הצבועים של גנץ בזמן שהוא יכה "אשמת, סכסכת, פלגת" על חזהו של נתניהו, באמתלה שנתניהו אמר לבוחריו הפוטנציאליים, כשלא טרחו לצאת לקלפיות, את הדבר ה"נורא ואיום": "שלטון הימין בסכנה.[כי] הערבים נעים בכמויות אדירות אל הקלפי".
  סגור